متن خبر

انویدیا یا AMD؛ کدام یک کارت‌های گرافیک بهتری می‌سازد؟

انویدیا یا AMD؛ کدام یک کارت‌های گرافیک بهتری می‌سازد؟

اخبارانویدیا یا AMD؛ کدام یک کارت‌های گرافیک بهتری می‌سازد؟
شناسهٔ خبر: 157720 -
خبرکاو:

AMD یا Nvidia. اگر به فکر خرید یک کامپیوتر گیمینگ جدید افتاده باشید، به شکلی اجتناب‌ناپذیر باید به سراغ کارت گرافیکی بروید که توسط یکی از این دو کمپانی ساخته شده است. هر دو کمپانی به تولید پردازشگرهایی گرافیکی می‌پردازند که قوت‌رسان بهترین کارت‌های گرافیک در جهان هستند و هر دو نیز می‌کوشند تا طی هر نسل، عملکردی بهتر از دیگری در بنچمارک‌های گوناگون داشته باشند. البته که هنگام خرید یک کامپیوتر جدید، انتخاب میان AMD یا انویدیا تنها انتخاب شما نیست و از سوی دیگر باید بین پردازنده‌های AMD یا Intel یکی را انتخاب کنید. اما در این مقاله تمرکزمان را روی کارت‌های گرافیک گذاشته‌ایم و دو رقیب دیرینه را در حوزه‌هایی نظیر پرفورمنس، قابلیت‌ها، درایورها و نرم‌افزارها، مصرف انرژی و بهینگی، قیمت‌گذاری و چیزهایی از این دست روبه‌روی یکدیگر قرار می‌دهیم.

آتش رقابت میان AMD و انویدیا حداقل از دهه ۹۰ میلادی شعله‌ور بوده و اکنون براساس اکثر معیارها، انویدیا تاج پادشاهی را در دنیای پردازشگرهای گرافیکی بر سر دارد. برای مثال در نظرسنجی سخت‌افزارهای پلتفرم استیم، پردازشگرهای گرافیکی انویدیا بیشترین سهم را به دست آورده‌اند و از نظر ارزش مالی نیز، انویدیا حدودا سه برابر بیشتر از AMD می‌ارزد.

اما ما علاقه‌ای به گذشته‌های دور یا امور مالی نداریم. ما می‌خواهیم دریابیم که در نبرد کنونی میان کارت‌های گرافیک AMD و انویدیا، کدام یک پیروز می‌شوند. این یعنی باید نگاهی اساسی به کارت‌های گرافیک سری AMD Big Navi و Mvidia Ampere بیندازیم.

ارسال نظرtt

tt

tt


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو