متن خبر

انویدیا می گوید ChatGPT «لحظه آیفون» هوش مصنوعی است، اما من متقاعد نشده ام

انویدیا می گوید ChatGPT «لحظه آیفون» هوش مصنوعی است، اما من متقاعد نشده ام

اخبارانویدیا می گوید ChatGPT «لحظه آیفون» هوش مصنوعی است، اما من متقاعد نشده ام
شناسهٔ خبر: 266057 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

منصفانه است که بگوییم ChatGPT، یک چت ربات هوش مصنوعی که می‌تواند به سؤالات کاربر به شیوه‌ای بسیار شبیه انسان پاسخ دهد، سر و صدای زیادی به پا کرده است، به خصوص که اخیراً مایکروسافت آن را در موتور جستجوی Bing خود قرار داده است.

پتانسیل این فناوری که تأثیر زیادی بر نحوه جستجوی ما در اینترنت و حتی نحوه ایجاد محتوای جدید بگذارد، مطمئناً افراد زیادی را هیجان زده کرده است - از جمله جنسن هوانگ، مدیر عامل Nvidia، که ChatGPT را به عرضه آیفون تشبیه کرده است.

صرف نظر از اینکه در مورد اپل چه فکر می کنید، نمی توانید انکار کنید که وقتی آیفون در سال 2007 رونمایی شد، انقلابی در بازار گوشی های هوشمند ایجاد کرد، که قطعاً اظهارات هوانگ در دانشگاه برکلی هاس را قابل توجه می کند.

هوانگ در یک جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه (که می‌توانید در زیر مشاهده کنید)، بيان کرد که نه تنها ChatGPT بسیار محبوب بود، بلکه روشی که مردم از آن برای موارد مختلف استفاده می‌کردند همان چیزی است که این فناوری را بسیار هیجان‌انگیز می‌کند.

"آخرین باری که ما یک تکه فناوری را دیدیم که آنقدر همه کاره است که می تواند مشکلات را حل کند و مردم را از جهات مختلف غافلگیر کند، چه زمانی بود؟" هوانگ در پاسخ به سوالی درباره افکارش در مورد ChatGPT پرسید. "البته می تواند شعر بنویسد، می تواند یک صفحه گسترده را پر کند، می تواند یک پرس و جوی SQL بنویسد و یک پرس و جوی SQL انجام دهد، می تواند کد پایتون بنویسد، می تواند Verilog بنویسد."

گستره وسیع پتانسیل ChatGPT و این واقعیت که الهام بخش تعداد زیادی از مردم برای ایجاد ابزارهای متنوعی است که از آن استفاده می کنند، هوانگ را به این باور رسانده است که «این لحظه هوش مصنوعی آیفون است. این زمانی است که همه آن ایده‌ها در محاسبات سیار و همه اینها، همه در محصولی گرد هم می‌آیند که همه [می‌توانند پتانسیل آن را ببینند]."

کد نویسی برای همه

راه اندازی آیفون پایه ای را برای اپ استور (که در کنار آیفون 3G وارد شد) ایجاد کرد، و هوانگ تاکید می کند که به ویژه مهم است زیرا به مردم اجازه می دهد چیزی بنویسند و حدوداً چند آخر هفته طول کشید و آنها یک نرم افزار دارند که آنها می توانند از اپ استور دانلود کنند."

اگرچه ساختن یک برنامه آیفون از ابتدا و دریافت آن در اپ استور ممکن است به آسانی آنطور که Huang اشاره می کند، آسان نباشد، اما مطمئناً نسل جدیدی از برنامه نویسان و سازندگان برنامه را به وجود آورد، نه اینکه فقط به شرکت های نرم افزاری بزرگ اجازه دسترسی به فروشگاه را بدهد. . وسعت و تنوع بسیار زیاد برنامه ها و بازی ها قطعاً عاملی کلیدی است که باعث موفقیت اپ استور شده است.

هوانگ پیشنهاد می‌کند که در حالی که در 40 سال گذشته کدنویسی برای رایانه‌ها «سخت‌تر و سخت‌تر» شده است، ChatGPT تقریباً یک‌شبه به این معنی است که «همه می‌توانند یک رایانه را برنامه‌نویسی کنند. شما فقط باید این مورد را تشویق کنید تا یک برنامه برای شما بنویسد."

هنر مفهومی چت ربات هوش مصنوعی ChatGPT

(اعتبار تصویر: NMStudio789 / Shutterstock)

آیا واقعاً کسی می تواند با درخواست از ChatGPT برای نوشتن کد، یک برنامه کامپیوتری جدید بسازد؟ قبلاً نمونه‌هایی از کدنویس‌ها وجود دارد که ChatGPT را برای ایجاد پلاگین‌ها و وب‌سایت‌های وردپرس در عرض چند دقیقه دریافت می‌کنند، و هوانگ پیشنهاد می‌کند که «کاری که OpenAI انجام داده است… [واقعاً] یکی از بهترین کارهایی است که تاکنون برای محاسبات انجام شده است. ما محاسبات را به روشی بسیار بسیار وسیع دموکراتیک کرده ایم. پس من از این بابت بسیار هیجان‌زده هستم.»

هنوز خیلی هیجان زده نشو...

هیجان هوانگ برای ChatGPT قابل لمس است و به عنوان مدیر عامل انویدیا، او مطمئناً یکی دو چیز در مورد هوش مصنوعی و محاسبات می داند. با این حال، من فکر می کنم او ممکن است کمی زودرس باشد، به خصوص وقتی آن را با آیفون مقایسه می کنیم.

آیفون به دو چیز مهم دست یافت که به آن کمک کرد بازار گوشی های هوشمند را شکل دهد. اپ استور در نهایت حجم عظیمی از برنامه ها را ارائه کرد، که با این واقعیت تقویت شد که افراد و شرکت ها می توانند برنامه های خود را به فروشگاه اضافه کنند. دوم نشان دادن قابلیت های یک گوشی هوشمند کنترل شده با صفحه نمایش لمسی به مشتریان بالقوه بود.

در حالی که امکانات ChatGPT مطمئناً مردم را به این فکر انداخته است که چگونه می‌تواند به آنها در انجام کارهای خاص مانند کدنویسی کمک کند، من احساس می‌کنم که جریان اصلی ایده روشنی در مورد اینکه چگونه می‌تواند به آنها در زندگی روزمره کمک کند، ندارند.

صفحه نمایش لپ تاپ <a href= که صفحه فرود ChatGPT Plus را نشان می دهد" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/cfHE4YxZNCBu8YfDZYQDk7-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/cfHE4YxZNCBu8YfDZYQDk7-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/cfHE4YxZNCBu8YfDZYQDk7-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/cfHE4YxZNCBu8YfDZYQDk7-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/cfHE4YxZNCBu8YfDZYQDk7-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/cfHE4YxZNCBu8YfDZYQDk7-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/cfHE4YxZNCBu8YfDZYQDk7.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/cfHE4YxZNCBu8YfDZYQDk7.jpg">

(اعتبار تصویر: OpenAI)

وقتی صحبت از کدنویسی به میان می آید، مطمئناً چشمگیر است، اما هیچ راهی وجود ندارد که هوش مصنوعی به این زودی جایگزین کدگذارهای انسانی شود. من به هیچ برنامه یا وب سایت ساخته شده با هوش مصنوعی که ابتدا به طور کامل آزمایش نشده باشد اعتماد ندارم. تقریباً به همان اندازه نمونه‌هایی از ChatGPT و سایر پیاده‌سازی‌های هوش مصنوعی مشابه وجود دارد که اشتباه کرده‌اند (مانند رقیب Google Bard، که به طرز شرم‌آوری پاسخ نادرستی را در جریان رویداد راه‌اندازی شرکت برای آن ارائه کرد)، به همان اندازه که نمونه‌هایی وجود دارد که چگونه می‌تواند محاسبات را متحول کند.

پس ، ChatGPT راه درازی در پیش دارد تا مردم به آن اعتماد کنند تا برنامه‌هایی تولید کند که توسط انسان‌ها آزمایش نمی‌شوند. این واقعیت که دانش کدنویسی خود را از میلیون‌ها خط کد نوشته شده توسط انسان‌ها می‌گیرد، نشان می‌دهد که ورودی انسان هنوز چقدر ضروری است.

در عوض، کاری که ChatGPT به خوبی انجام می دهد، ارائه الهام و بلوک های سازنده برای کدنویسان انسانی است. نمونه‌های جالبی وجود دارد که چگونه ChatGPT می‌تواند به تحلیل کد برای خطاها و حتی انجام برخی نمونه‌سازی‌ها کمک کند، و این به‌عنوان یک ابزار تکمیلی است که در آن واقعاً می‌درخشد – به جای اینکه تنها سازنده و توسعه‌دهنده باشد.

ممکن است آن زمان هنوز فرا برسد، اما من احساس می‌کنم که خیلی دور است. نمی‌گویم ChatGPT هیجان‌انگیز نیست – قطعاً همینطور است، و من خودم از بازی کردن با آن لذت برده‌ام – اما فکر می‌کنم هوانگ ممکن است هنگام تشبیه آن به آیفون کمی زودرس باشد.

اگر استیو جابز نمونه اولیه اولیه‌ای را به نمایش می‌گذاشت که فقط گهگاه کار می‌کرد و زمانی که کار می‌کرد، همچنان به کمک کاربر نیاز داشت، گوشی اپل همان تاثیر را داشت؟ البته که نه. آیفون به‌عنوان یک چشم‌انداز کامل معرفی شد – و اگرچه بی‌نقص نبود، اما واضح بود که چگونه می‌تواند به طور یکپارچه در زندگی روزمره ما جا بیفتد. ChatGPT امیدوارکننده است، اما هنوز وجود ندارد.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است