سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

انویدیا را فراموش کنید، اینجا یک شرکت فناوری دیگر است که کاملاً جشنواره هوش مصنوعی را دوست دارد – Supermicro سرورهای هوش مصنوعی می‌سازد و ارزش آن را در عرض 12 ماه 8 برابر افزایش می‌دهد.

(اعتبار تصویر: Supermicro) رشد بازار انویدیا در سال جاری خیره کننده نبوده است، زیرا این غول فناوری به لطف تقاضای انفجاری برای هوش مصنوعی در دو سال و نیم آینده به طور بالقوه تبدیل به با ارزش ترین شرکت جهان می شود. با این حال، این تنها شرکتی نیست که شاهد افزایش ارزش قابل توجهی در پشت هوش مصنوعی است. Supermicro، سازنده سرور، طی سال گذشته شاهد جهش 800 درصدی بوده است که دلیل آن همسویی اولیه با ...
سوپرمیکرو
(اعتبار تصویر: Supermicro)

رشد بازار انویدیا در سال جاری خیره کننده نبوده است، زیرا این غول فناوری به لطف تقاضای انفجاری برای هوش مصنوعی در دو سال و نیم آینده به طور بالقوه تبدیل به با ارزش ترین شرکت جهان می شود.

با این حال، این تنها شرکتی نیست که شاهد افزایش ارزش قابل توجهی در پشت هوش مصنوعی است. Supermicro، سازنده سرور، طی سال گذشته شاهد جهش 800 درصدی بوده است که دلیل آن همسویی اولیه با Nvidia است. هر دو شرکت در سال 1993 تاسیس شدند و دفتر مرکزی آنها در فاصله 10 مایلی از یکدیگر قرار داشتند.

با این حال، تنها پیوندهای آن به انویدیا نیستند که باعث رشد می شوند. این شرکت تعدادی فناوری و ویژگی های نوآورانه را برای جذابیت بیشتر برای مشتریان معرفی کرده است. اینها شامل خنک کننده آب برای خنک کردن شتاب دهنده های گرافیکی در مراکز داده با عملکرد بالا و معماری بلوک ساختمانی است که ارتقاء رک سرور را ساده می کند.

Supermicro به طور ناگهانی از هوش مصنوعی استفاده نکرده است، نزدیک به دو دهه است که به شدت درگیر این فناوری بوده است و اکنون از نتایج آن باور اولیه لذت می برد. این شرکت گزارش داد که نیمی از مجموع درآمد 3.66 میلیارد دلاری خود در سه ماهه دسامبر از هوش مصنوعی حاصل شده است و این باعث شده است تا پیش بینی درآمد سال 2024 خود را بین 14.3 تا 14.7 میلیارد دلار افزایش دهد.

سرمایه گذاران در حال گروه بندی Supermicro با سایر شرکت های تراشه های مرتبط با هوش مصنوعی هستند که محصولات اختصاص داده شده برای شتاب بخشیدن به هوش مصنوعی را توسعه می دهند. با این حال، Market Watch گزارش می دهد که نگرانی فزاینده ای وجود دارد که سهام های پرطرفدار مانند انویدیا و سوپرمیکرو می توانند حباب دات کام گذشته را منعکس کنند، اگرچه چارلز لیانگ، مدیرعامل Supermicro معتقد است که رونق هوش مصنوعی برای "چند سال دیگر، اگر نه سال ها، ادامه خواهد داشت". "

لیانگ در مصاحبه ای با CRN گفت: "گاهی اوقات دوست دارم انقلاب هوش مصنوعی را با انقلاب صنعتی 200 سال پیش مقایسه کنم. من شخصاً معتقدم این تأثیر انقلاب هوش مصنوعی بر سیاره ما می تواند حتی بزرگتر از انقلاب صنعتی باشد زیرا هوش مصنوعی بر زندگی ما در همه چیز تأثیر می گذارد، چه قابل مشاهده و چه نامرئی. پس تأثیر آن همه جا خواهد بود.»

بیشتر از TechRadar Pro

وین ویلیامز یک فریلنسر است که اخبار را برای TechRadar Pro می نویسد. او 30 سال است که درباره کامپیوتر، فناوری و وب می نویسد. در آن زمان او برای اکثر مجلات PC در بریتانیا می نوشت و تعدادی از آنها را نیز راه اندازی، ویرایش و منتشر کرد.

خبرکاو