سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

اندروید 15 در قالب پیش نمایش توسعه دهندگان راه اندازی شد

اندروید 15 به نوعی به فضا مرتبط است (اعتبار تصویر: Google) اندروید 15 آمده است – اگرچه در حال حاضر فقط در یک فرم بسیار اولیه برای توسعه دهندگان برای آزمایش است. گوگل دانلودها را برای دستگاه های پیکسل اخیر از جمله پیکسل 6، پیکسل 7 و پیکسل 8 در دسترس قرار داده است. در یک پست وبلاگ توسط دیو برک گوگل، ما به افزایش بهره وری، "تجربه های رسانه ای برتر"، بهبود عمر باتری، ارتقاء عملکرد برنامه و محافظت ...
اندروید 15
اندروید 15 به نوعی به فضا مرتبط است (اعتبار تصویر: Google)

اندروید 15 آمده است – اگرچه در حال حاضر فقط در یک فرم بسیار اولیه برای توسعه دهندگان برای آزمایش است. گوگل دانلودها را برای دستگاه های پیکسل اخیر از جمله پیکسل 6، پیکسل 7 و پیکسل 8 در دسترس قرار داده است.

در یک پست وبلاگ توسط دیو برک گوگل، ما به افزایش بهره وری، "تجربه های رسانه ای برتر"، بهبود عمر باتری، ارتقاء عملکرد برنامه و محافظت از حریم خصوصی و امنیت کاربر اشاره می کنیم.

بسیاری از آپشن های اولیه همان طور که از یک پیش‌نمایش توسعه‌دهنده انتظار دارید، بهینه‌سازی‌های زیربنایی هستند. برای مثال، سازندگان اپلیکیشن کنترل بیشتری بر نحوه پردازش عکس‌های کم نور توسط دوربین و میزان روشنایی فلاش دوربین دارند. همچنین قابلیت ثبت تنها بخشی از صفحه نمایش در ضبط صفحه نمایش جدید است.

توسعه‌دهندگان همچنین می‌توانند به حالت‌های انرژی کارآمدتر (برای کاهش فشار روی باتری)، و محافظت‌های اضافی از یکپارچگی فایل دسترسی داشته باشند که می‌تواند تحلیل کند که آیا فایل‌ها قبل از دسترسی به برنامه‌ها دستکاری شده‌اند یا خیر.

نسخه های بتا عمومی

بررسی Google Pixel 8 <a href= به صورت زاویه‌دار" class=" lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/nSA7RToLRvtoFyCkngSSkF-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/nSA7RToLRvtoFyCkngSSkF-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/nSA7RToLRvtoFyCkngSSkF-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/nSA7RToLRvtoFyCkngSSkF-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/nSA7RToLRvtoFyCkngSSkF-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/nSA7RToLRvtoFyCkngSSkF-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/nSA7RToLRvtoFyCkngSSkF.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/nSA7RToLRvtoFyCkngSSkF.jpg">

پیکسل 8 تلفنی است که می تواند پیش نمایش اندروید 15 را اجرا کند (اعتبار تصویر: آینده | الکس واکر تاد)

ما هنوز هیچ ویژگی جدید مهمی برای گزارش نداریم، اما تغییرات کوچکی در حال حاضر مشاهده شده است - مانند انعطاف پذیری بیشتر برای کنترل قدرت لرزش صفحه کلید، و یک ویژگی "سرد شدن" برای اعلان ها از چت های گروهی شلوغ .

کدهای مشاهده شده در نسخه‌های بتا اندروید 14 نیز سرنخ‌هایی در مورد آنچه در اندروید 15 در راه است به ما می‌دهد: نشانگر درصد سلامت باتری مناسب، بازگشت ابزارک‌های صفحه قفل و پشتیبانی از استاندارد پیشرفته بلوتوث Auracast .

هیچ یک از این ویژگی‌ها هنوز قابل مشاهده نیستند، و طی چند ماه آینده می‌توانید انتظار داشته باشید که با تغییر کدهای گوگل به گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی، عملکردها بیایند و از بین بروند. مانند پیش‌نمایش‌ها و نسخه‌های بتا، ایده آزمایش نرم‌افزار است – و در این مرحله این چیزی نیست که شما باید در مورد نصب آن فکر کنید.

اسم رمز این نسخه ظاهرا بستنی وانیلی است و نشان لوگو با همان تم فضایی که در اندروید 14 دیدیم مطابقت دارد. جدول زمانی منتشر شده توسط گوگل حاکی از آن است که نسخه های بتا عمومی در ماه آوریل در دسترس خواهند بود و در اواخر امسال به طور کامل راه اندازی خواهند شد.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

مشارکت کننده آزاد

دیو یک روزنامه نگار مستقل در زمینه فناوری است که بیش از دو دهه در مورد ابزارها، برنامه ها و وب می نویسد. در استوکپورت، انگلستان، در TechRadar او را خواهید دید که اخبار، ویژگی‌ها و بررسی‌ها را پوشش می‌دهد، به‌ویژه برای تلفن‌ها، تبلت‌ها و پوشیدنی‌ها. دیوید برای اطمینان از اینکه پوشش اخبار فوری ما در تعطیلات آخر هفته بهترین است، در Gizmodo، T3، PopSci و چند مکان دیگر به‌علاوه، خطوط فرعی دارد، و همچنین سال‌هاست که کارهایی مانند PC Explorer و The Hardware Handbook را ویرایش می‌کند.

خبرکاو