متن خبر

انتقاد فرماندار اسکو از نبود طرح توسعه در روستاهای شهرستان

انتقاد فرماندار اسکو از نبود طرح توسعه در روستاهای شهرستان

اخبارانتقاد فرماندار اسکو از نبود طرح توسعه در روستاهای شهرستان
شناسهٔ خبر: 109729 -
خبرکاو:

بابک رضی منش، روز چهارشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستاهای شهرستان اسکو با انتقاد از سرعت بسیار پایین طرح بازنگری و تلفیق طرح هادی و طرح جامع کندوان اظهار کرد: اتمام طرح مطالعاتی مذکور لازمه ورود به فاز عملیات اجرایی و شروع پروژه‌ها بوده که عدم آماده شدن آن امکان شروع عملیات اجرایی و ساماندهی را از شهرستان سلب  کرده است .

وی بیان کرد: مطالعه و طرح بازارچه سنتی کندوان آماده شده و منتظر تامین اعتبار جهت شروع عملیات اجرایی هستیم و لازمه ساماندهی تجاری‌های غیر مجاز  و کانکس‌هایی که در سال های قبل در کندوان مستقر شده، احداث بازارچه سنتی است .

وی در ادامه از اجرای ۳۰۰۰ متر مربع سنگ فرش از محل اعتبارات ملی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از محدوده هتل لاله کندوان تا ورودی روستا خبر داد و بیان کرد : تا کنون قریب به ۹۰ درصد معابر روستای کندوان سنگ فرش شده و تلاش می‌کنیم تمام معابر این روستای ارزشمند سنگ فرش شود.

به گزارش ایسنا، رضی منش از دو اقدام بسیار ارزشمند در روستای کندوان شامل طرح تصویب حریم روستای کندوان در شورای حرایم کشور و تخصیص اعتبار لازم جهت مقام سازی کران ها خبر داد و  بیان کرد : با جدیدت پیگیر هر دو موضوع هستیم که در سال‌های قبل توجهی به این موضوعات مهم نشده است .

وی بیان کرد: در ر است ای عملیاتی کردن طرح‌های درآمد زایی در دهیاری‌ها، مجتمع تجاری اقامتی جهت فروش محصولات روستایی و تامین اقامت گردشگران در روستای اسفنجان ایجاد خواهد شد و زمین این طرح نهایی شده و در مراحل پایانی تصویب و اخذ مجوز است .

وی ادامه داد: پروژه کنار گذر اسفنجان یکی از پروژه‌های اولویت دار و بسیار مهم شهرستان بوده که ضروری است تخصیص اعتبارات جهت تسریع در عملیات اجرایی این پروژه انجام شده و با جدیت دستگاه‌های اجرایی حداکثر تا دهه مبارک فجر به بهره‌برداری برسد.

رضی منش، پروژه خانه مسافر روستای عنصرود را از پروژه‌های بسیار موفق و در ر است ای ارتقای زیرساخت های گردشگری روستای مذکور برشمرد و بیان کرد : در صورت تخصیص اعتبارات تا هفته دولت سال جاری افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی خاطر نشان کرد: اجرای فاز دوم طرح هادی در روستاهای هدف گردشگری گنبرف و عنصرود بسیار ضروری بوده و انتظار می‌رود طرح‌های هادی این روستاها با رویکرد گردشگری و جداره و بدنه سازی مناسب طراحی و اجرایی شود.

وی در ادامه با انتقاد از نبود طرح توسعه در روستای گنبرف و برخی از روستاهای شهرستان اظهار کرد: بخشداری، بنیاد مسکن و دهیاری در ر است ای پیش بینی زمین مناسب برای تامین مسکن و طرح توسعه روستاها اقدام جدی کنند.

 رضی منش از کلنگ زنی و شروع عملیات اجرایی مجتمع چند منظوره  روستای کرد آباد خبر داد و بیان کرد : این پروژه که از طرح های درآمد زایی دهیاری است با زیربنای حدود ۱۵۰۰ متر مربع و با تسهیلات ارزان قیمت در حداقل زمان اجرایی خواهد شد.

فرماندار شهرستان اسکو در پایان بیان کرد : زیرسازی و جدول گذاری برخی از معابر روستای دیزج امیرمدار، کردآباد و گنبرف توسط دهیاری آماده شده و ضروری است تخصیص قیر رایگان و شروع عملیات آسفالت ریزی در این روستاها  به سرعت انجام شود.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو