متن خبر

انتشار منتخبی از شعرهای شاعران نوجوان

انتشار منتخبی از شعرهای شاعران نوجوان

اخبارانتشار منتخبی از شعرهای شاعران نوجوان
شناسهٔ خبر: 109724 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این کتاب شامل آثاری در قالب‌های شعری مختلفاستکه از سوی اعضای برگزیده‌ انجمن‌های شعر کانون سروده شده‌ است.

۹۰ انجمن شعر و داستان در مراکز کانون‌ سراسر کشور فعالیت دارند و دوهزار نوجوان و جوان در جلسه‌های خوانش، نقد شعر و داستان این انجمن‌ها که به صورت ماهانه یا فصلی برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.

بر همین اساس از سال ۹۷ آثار این اعضا در مهرواره‌ای با عنوان «شعر آفرینش» ارائه شده و در اختیار دوستداران شعر قرار گرفته. هم‌اینک نیز از بین ۱۷۰۰ شعر از ۱۰۰۰ نوجوان، آثار ۹۰ شاعر بدون رتبه‌بندی در این کتاب خواندنی شده‌ است.

با فصل‌بندی این کتاب، علاقه‌مندان می‌توانند شعرهایی در سبک‌های کلاسیک و آزاد را بخوانند، ضمن آن‌که آثار شاعران طنزپرداز نوجوان بخش دیگری از این کتاب است.

انسیه موسویان، مدیر آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری در مقدمه‌ این کتاب آورده است: سروده‌های اعضا در این دوره، از قوت و کیفیت قابل تاملی برخوردار بود. آن‌ها در شعرهایشان از مهر و دوستی نوشتند، از دغدغه‌ها و دل‌مشغولی‌های نوجوانانه‌ خود بیان کردند و از آرزوهای‌شان برای فردا سرودند. طنز، تغزل و انتقاد در سروده‌های آن‌ها به هم آمیخته است. این تکثر، تنوع و گونه‌گونی زیبا را باید به فال نیک گرفت.

در شعر «سنجابک» سروده سوگند رحیم از کانون استان ایلام می‌خوانیم: «نوبت به او رسید/ اره برقی از کار افتاد/ خندید از لابه‌لای درختان بلند بلوط/ سنجابک دم‌قرمز»

مرحله‌ پایانی دومین «مهرواره شعر آفرینش» که قرار بود اسفند سال ۹۸ برگزار شود به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد، اما هم‌اینک آثار این نوجوانان شاعر با توزیع در تمامی فروشگاه‌های محصولات فرهنگی و فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور قابل دسترس است.

این مجموعه که با دبیری انسیه موسویان و همکاری فرزانه رحمانی و حسین تولایی منتشر شده، با قیمت ۲۵هزار تومان مناسب گروه سنی ۱۵ سال به بالا (نوجوان) است.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو