متن خبر

انتخابات انجمن فعالان کتاب دیجیتال برگزار شد

انتخابات انجمن فعالان کتاب دیجیتال برگزار شد

اخبارانتخابات انجمن فعالان کتاب دیجیتال برگزار شد
شناسهٔ خبر: 268130 -
خبرکاو:

هفته گذشته انتخابات انجمن فعالان کتاب دیجیتال در فضای مجازی و مدیران، نمایندگان شرکت‌ها، مؤسسات و ناشران فعال در حوزه نشر دیجیتال کتاب کشور برگزار شد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از مهر، انتخابات انجمن فعالان کتاب دیجیتال با حضور نماینده مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی و مدیران، نمایندگان شرکت‌ها، مؤسسات و ناشران فعال در حوزه نشر دیجیتال کتاب کشور برگزار شد.

در این انتخابات فعالان حوزه کتاب دیجیتال با آرا خود، اعضای هیئت مدیره انجمن فعالان کتاب دیجیتال را مشخص کردند. بر این اساس، «دامون آذری» مدیر آوانامه، «علی محمدپور»، «حمیدرضا شربتیان» مدیر توسعه نوار، «مجید شریفی» مدیر فروشگاه آنلاین کتابراه، «راضیه هاشمی»، «محسن نادری» و «علی غیوری» به ترتیب آرا به عنوان هیئت مدیره این انجمن انتخاب شدند.

انجمن فعالان کتاب دیجیتال به دنبال هم افزایی فعالان و توسعه بازار خواهند بود که با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خواهند کرد.

این انجمن اعلام کرده مانند انجمن‌های دیگر مرتبط با وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی، علاوه بر خدمات به اعضا و رفع موانع فعالیت فعالان این حوزه با همکاری نهاد دولت و مرکز ملی فضای مجازی، می‌تواند پیشنهاد دهنده قوانین و آیین‌نامه‌های این حوزه باشد. تدوین نشدن قوانین و آیین‌نامه‌ها، نبود حمایت‌های دولتی، تبلیغات و ناآشنایی عموم جامعه با کتاب دیجیتال از مشکلات و معضلات حوزه کتاب دیجیتال است که این انجمن تلاش می‌کند تا در رفع آن‌ها بکوشد.

طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و مسئولیت و مأموریت مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی، شکل‌گیری تشکل‌های حوزه دیجیتال با این مرکز است. پیش از این نیز دو مجمع فعالان دیجیتال اسلامی و مجمع فعالان دیجیتال حوزه کودک و نوجوان با محوریت مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی شکل گرفته است.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است