متن خبر

امروز در فضا: تیم روزتا سیارک‌های نهایی برای بازدید را انتخاب کرد

امروز در فضا: تیم روزتا سیارک‌های نهایی برای بازدید را انتخاب کرد

شناسهٔ خبر: 457288 -
11 مارس 2004، تیم مأموریت روزتا انتخاب نهایی سیارک‌هایی را انجام داد که روزتا در طول سفر خود به دنباله‌دار 67p یا چوریوموف-گراسیمنکو از نزدیک مشاهده خواهد کرد.

استینز و لوتتیا دو خرده سیارک هستند که در کمربند سیارکی، بین مدار مریخ و مشتری قرار دارند. این دو سیارک برای بازدید توسط فضاپیما انتخاب شدند.

روزتا کاوشگر سازمان فضایی اروپا بود که در سال 2004 مأموریت خود را آغاز کرد. فضاپیما در طول مأموریتش درصدد رمزگشایی از معمای منظومه شمسی بود و اطلاعات زیادی را در این زمینه در اختیار دانشمندان قرار داد.

فرآیند نزدیکی این کاوشگر به دنباله‌دار 67پی از سال 2014 آغاز شد.

اهداف علمی روزتا همیشه شامل امکان مطالعه یک یا چند سیارک از فاصله نزدیک بود. بااین‌حال، تنها پس از پرتاب روزتا و قرارگیری آن در مدار بین سیاره‌ای، مدیران مأموریت آژانس فضایی اروپا امکان ارزیابی میزان سوخت واقعی برای پرتاب‌ها را پیدا می‌کنند.

اطلاعات مرکز عملیات فضایی اروپا (ESOC) در آلمان، تیم روزتا را قادر ساخت تا یک جفت سیارک را متناسب با مقدار سوخت انتخاب کنند.

بررسی سیارک‌های منظومه شمسی می‌تواند ابعاد جدیدی را درمورد تاریخچه منشأ زیست در زمین، به روی ما بگشاید. یافته‌های این فضاپیما نظریه‌ای که ادعا می‌کرد دنباله‌دارها بذر حیات را در کره زمین کاشته‌اند، تقویت کرد.

خبرکاو

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است