سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

امروز در فضا: تأسیس اولین ایستگاه زمینی اروپا، نیو نورسیا

در 5 مارس 2003، مراسم افتتاح اولین ایستگاه زمینی آژانس فضایی اروپا در نیو نورسیا، 150 کیلومتری شمال پرث در استرالیا برگزار شد. تکمیل تأسیسات نیو نورسیا به‌عنوان اولین ایستگاه زمینی دیپ اسپیس، یک رویداد مهم برای آژانس فضایی اروپا بود. این ایستگاه بعداً نقش مهمی در مأموریت‌های فضایی ازجمله روزتا و مارس اکسپرس ایفا کرد. ایستگاه‌های زمینی برای ارتباط فراسیاره‌ای، مخابره داده به یک فضاپیما یا دریافت امواج رادیویی از اجرام نجومی توسط امواج رادیویی طراحی شده است. بیشتر بخوانیدرونمایی از محصولات مفهومی جدید سامسونگ؛ موبایلی که دور ...

در 5 مارس 2003، مراسم افتتاح اولین ایستگاه زمینی آژانس فضایی اروپا در نیو نورسیا، 150 کیلومتری شمال پرث در استرالیا برگزار شد.

تکمیل تأسیسات نیو نورسیا به‌عنوان اولین ایستگاه زمینی دیپ اسپیس، یک رویداد مهم برای آژانس فضایی اروپا بود. این ایستگاه بعداً نقش مهمی در مأموریت‌های فضایی ازجمله روزتا و مارس اکسپرس ایفا کرد.

ایستگاه‌های زمینی برای ارتباط فراسیاره‌ای، مخابره داده به یک فضاپیما یا دریافت امواج رادیویی از اجرام نجومی توسط امواج رادیویی طراحی شده است.

نیو نورسیا اولین ایستگاه از مجموعه ایستگاه‌های زمینی است که اروپا قصد دارد در سال‌های آینده در سراسر جهان بسازد تا یک شبکه دیپ اسپیس اروپایی را تشکیل دهد.

این ایستگاه شامل یک آنتن 35 متری است که امکان ارسال و دریافت در هر دو باند S و X را دارد. سازه متحرک مکانیکی 580 تن وزن دارد. مهندسان می‌توانند آن را با سرعت 1 درجه در ثانیه در هر دو محور (افقی و عمودی) بچرخانند.

آنتن نیو نورسیا یکی از بزرگ‌ترین آنتن‌های دنیا برای کاربردهای تله‌متری و ردیابی است. این ایستگاه برای ارتباطات با کارایی بالا، فضاپیماهای دورتر در فضا و مأموریت در مدارهای بسیار بیضی‌شکل که آنها را از زمین دور می‌کند ضروری است.

خبرکاو