متن خبر

امام خمینی(ره) مردم را با نیروهای مسلح پیوند داد

امام خمینی(ره) مردم را با نیروهای مسلح پیوند داد

اخبارامام خمینی(ره) مردم را با نیروهای مسلح پیوند داد
شناسهٔ خبر: 108876 -
خبرکاو:

امیر محمد فهمیده قاسم زاده در آیین معارفه مدیرکل جدید حفظ آثار دفاع مقدس استان گیلان، توجه به فرهنگ دفاع مقدس را لازمه تحقق شعار «جهش تولید» دانست و اظهار کرد: شهدا حماسه آفرینان هشت سال دفاع مقدس هستند.

وی شهید چمران یکی از سرمایه های دفاع مقدس دانست و بیان کرد: شهید چمران یک الگوی کامل در حوزه های سیاست و فرهنگ و علم بود که در جبهه های مختلف حضور داشت و در دفاع مقدس درخشید.

جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، تاریخ معاصر ۵۰ ساله اخیر را دوران طلایی ایران دانست و عنوان کرد: امام خمینی(ره) به عنوان مرجع تقلید در سال ۴۲ حرکت های تاریخی شیعی علیه طاغوت و استبداد مانند نضهت سردار جنگل را تداوم بخشید و حرکتی را آغاز کرد که در سال ۵۷ به پیروزی رسید و بساط سلطه سلطنت چندصد ساله را برچید.

امیر فهمیده، تشکیل نظام اسلامی توسط امام، نقش آفرینی مردم آگاه و بصیر عصر حاضر در نهضت انقلاب و پیروزی هشت سال دفاع مقدس را از جمله نصرت های الهی دانست و بیان کرد: در ۳۱ شهریورماه سال ۵۹ رژیم بعث عراق یک حمله همه جانبه از پیش برنامه ریزی شده و مجهز را علیه ایران به راه انداخت، اما ملت در این آزمون بزرگ الهی سربلند بیرون آمدند.

وی با اشاره به فرهنگ و اندیشه دفاعی زیبای معمار کبیر انقلاب، بیان کرد: امام چند ماه بعد از پیروزی انقلاب، ارتش را اسلامی و مردمی معرفی کرد و مردم را با نیروهای مسلح پیوند داد. یک ماه بعد از این راهبرد، سپاه پاسداران و سپس بسیج تشکیل شد. در واقع اندیشه دفاعی امام به عنوان رهبر یک نظام اسلامی آینده را به خوبی ترسیم کرد.

جانشین بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس، با بیان اینکه دنیای استکبار شرق و غرب عالم در دفاع مقدس مقابل ایران ایستادند، تصریح کرد: برآورد ظاهری جنگ تحمیلی این بود که عراق باید پیروز میدان باشد، اما نیروهای رژیم بعثی تنها دو ماه توانستند تهاجمی عمل کنند و با یکی شدن مردم و نیروهای مسلح، موتور حرکت دشمن را در مرزهای کشور متوقف کردیم.

امیر فهمیده، تاریخ جنگ را بسیار زیبا دانست و با تاکید بر لزوم مطالعه این تاریخ، یادآور شد: هنر امام این بود که همه آحاد ملت را وارد جنگ کرد. بعد از عزل بنی صدر و ایجاد یکپارچگی در ارتش و سپاه و نیروهای مردمی عملیات های بزرگ رزمندگان اسلام آغاز شد و دشمن را کاملا به عقب راندیم.

وی خواستار جلوگیری از فراموشی و تحریف فرهنگ دفاع مقدس شد و اضافه کرد: استان گیلان هشت هزار شهید دارد که نیمی از شهدای این استان از ارتش هستند. همچنین ۳۰ هزار ایثارگر داریم که هر کدام یک گنجینه هستند.

جانشین بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس، با اشاره به حیرت فرماندهان جنگ دنیا از فرماندهی امام در طول هشت سال جنگ تحمیلی، بیان کرد: امام تخصص و تعهد و نیروهای جوان و انقلابی را در کنار هم قرار داد و توانست انقلاب را به پیروزی برساند، نظام اسلامی را تشکیل دهد و دفاع مقدس را با پیروزی همراه سازد لذا اوج ماموریت بنیاد حفظ آثار در چهلمین سالگرد دفاع مقدس، تبیین سه دستاورد اصلی امام خمینی(ره) است.

وی سردار سلیمانی را ثمره ارزشمند فرهنگ جهاد و مقاومت و شهادت دانست و اظهار کرد: امروز جبهه مقاومت ادامه دهنده فرهنگ دفاع مقدس در مقابل استکبار جهانیاستو این نظام و این مردم در مقابل استکبار ایستادگی می کنند.

امیر فهمیده، امام خمینی(ره) را یک چهره ماندگار در عرصه رهبری و مدیریت جهادی دانست و بیان کرد: مدیریت جهادی بدون عبور از موانع معنا ندارد. ولایت فقیه و نیروهای مسلح مقتدر و مردم بصیر و آگاه سه ضلع هندسه اقتدار معنوی جمهوری اسلامی ایراناستکه امام راحل آن را پایه ریزی کرد و با مدیریت جهادی پیوند داد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در گام دوم یک حرکت جهانی برای انقلاب ترسیم کردند، بیان کرد: گام دوم ادامه حرکت اماماستو لازمه این حرکت قوی بودن است. امروز باید پیام شهدا را که همانا بشارت به پیروزی و نفی ترس و اندوه و ناامیدی است، به ملت ایران و سایر ملل دنیا برسانیم.

جانشین بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس، شهادت را عزت ابدی دانست و یادآور شد: باید نسبت به تاریخ دفاع مقدس معرفت و آگاهی داشته باشیم و برای حفظ آثار و نشر ارزش های این فرهنگ غنی تلاش کنیم. امروز مدافعان سلامت نیز در سنگر دفاع مقدس قرار گرفته اند و مدیریت جهادی را در مقابل بیماری کووید۱۹ به منصه ظهور رسانده اند و به زودی در این عرصه نیز شاهد پیروزی و موفقیت خواهیم بود.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو