سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

افزایش سرسام آور قیمت برنج هندی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، ممنوعیت صادرات برنج هند در سال جاری میلادی که پیش‌تر منابع هندی اعلام کرده بودند، پیش بینی افزایش قیمت برنج هندی را در بازار گوش زد کرده بود‌. رشدی که درحال حاضر در بازار تقاضا دیده می‌شود.  اواخر سال گذشته میلادی بلومبرگ خبر از افزایش قیمت برنج هندی را در بازار برمبنای سیاست ممنوعیت صادرات برنج هند خبر داداه بود. داده‌های موجود هم نشان می‌دهد، نرخ برنج صادر شده ...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، ممنوعیت صادرات برنج هند در سال جاری میلادی که پیش‌تر منابع هندی اعلام کرده بودند، پیش بینی افزایش قیمت برنج هندی را در بازار گوش زد کرده بود‌. رشدی که درحال حاضر در بازار تقاضا دیده می‌شود.

 اواخر سال گذشته میلادی بلومبرگ خبر از افزایش قیمت برنج هندی را در بازار برمبنای سیاست ممنوعیت صادرات برنج هند خبر داداه بود.

داده‌های موجود هم نشان می‌دهد، نرخ برنج صادر شده از قطب اصلی هند به دلیل عرضه محدود و تقاضای ثابت خریداران آسیایی و آفریقایی به بالاترین حد خود رسید، در حالی که قیمت‌ها در ویتنام و تایلند کاهش یافت.

برنج شکسته ۵ درصدی هندی با قیمت بی‌سابقه ۵۳۳ تا ۵۴۲ دلار در هر تن در هفته جاری، از ۵۲۵ دلار آمریکا به ۵۳۵ دلار آمریکا در هفته گذشته افزایش یافته است.

ایسنا به نقل منابع خارجی در این باره نوشته است، انتظار داریم که تولید برنج هند در سال مالی جاری برای اولین‌بار در هشت سال گذشته کاهش یابد و چشم‌انداز دهلی نو برای محدود کردن صادرات غلات برای کنترل قیمت موادغذایی افزایش یابد. برنج شکسته ۵ درصدی ویتنام با قیمت ۶۳۰ دلار در هر تن عرضه شد که نسبت به هفته گذشته ۶۵۳ دلار در هر تن کاهش یافته است.

تاجران اظهار کردند که ذخایر داخلی در حال انباشته شدن است و برداشت آغاز شده که انتظار داریم که در ماه مارس به اوج خود برسد.

قیمت برنج شکسته ۵ درصدی تایلند بین ۶۶۳ تا ۶۶۵ دلار آمریکا در هر تن ذکر شد که اندکی از ۶۶۵ دلار آمریکا در هفته گذشته کاهش یافته است. قیمت برنج در بنگلادش پس از افزایش شدید هفته گذشته علیرغم عملکرد خوب و ذخایر بی‌سابقه، بالا ماند.

خبرکاو