سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

افزایش تقاضا برای تخم مرغ/ آخرین قیمت گوشت قرمز در بازار

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، پنجم بهمن ۱۴۰۲ یارانه «امنیت غذایی کودکان» برای ۲ ماه (دو مرحله) شارژ شد. کاهش قدرت خرید مردم و به مخاطره افتادن سلامت جامعه به ویژه کودکان سبب شده تا امسال شاهد طرح‌های جدید یارانه در کشور باشیم. طرح‌های سه‌گانه کالابرگ الکترونیکی با ارائه خدمات به بیش ...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، پنجم بهمن ۱۴۰۲ یارانه «امنیت غذایی کودکان» برای ۲ ماه (دو مرحله) شارژ شد. کاهش قدرت خرید مردم و به مخاطره افتادن سلامت جامعه به ویژه کودکان سبب شده تا امسال شاهد طرح‌های جدید یارانه در کشور باشیم.

طرح‌های سه‌گانه کالابرگ الکترونیکی با ارائه خدمات به بیش از ۶۱ میلیون نفر، امنیت غذایی کودکان و امنیت غذایی مادران دارای کودک شیرخوار اکنون در بستر شبکه ملی اعتبار (شما) در حال اجرا است. در طرح «امنیت غذایی کودکان» برای هر کودک زیر ۵ سال مشمول طرح در دهک اول تا پنجم، مبلغ یک میلیون تومان و دهک‌های ششم و هفتم، مبلغ ۶۰۰ هزار تومان واریز می‌شود.

کاهش واردات 5 کالای اساسی <a href= به کشور/ این کالاها بیشترین افزایش را داشتند" width="400" height="400">

امسال نوسان قیمتی در بازار کالاهای اساسی از لبنیات تا پروتئین‌ها نسبت به سال گذشته بیشتر بود که منجر به کاهش بازار تقاضا برخی کالاها مانند گوشت قرمز و افزایش تقاضا در اقلام دیگر مانند تخم مرغ شد.

در ادامه قیمت برخی کالاهای اساسی در بسته بندی فروشگاهی می‌آید (تمام قیمت‌ها به هزار تومان است).

Capture

در میادین و بازارهای میوه و تره بار، مواد پروتئینی ۵۶ درصد، حبوبات ۲۴ درصد، غلات ۲۰ درصد، مرغ ۱۰ درصد، تخم مرغ ۸ درصد، قند ۱۴ درصد و شکر ۱۴ درصد ارزان‌تر از سطح شهر است.

خبرکاو