متن خبر

افتتاح پروژه سوله های نیمه صنعتی شرکت های دانش بنیان در گیلان

افتتاح پروژه سوله های نیمه صنعتی شرکت های دانش بنیان در گیلان

اخبارافتتاح پروژه سوله های نیمه صنعتی شرکت های دانش بنیان در گیلان
شناسهٔ خبر: 110830 -
خبرکاو:

افتتاح سوله های نیمه صنعتی - کارگاهی و راه اندازی کارگاه های شرکت های فناور و دانش بنیان با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در گیلان صورت گرفت.

دکتر علی باستی، رئیس پارک علم و فناوری گیلان امروز در حاشیه افتتاح این پروژه، اظهار کرد: مجتمع نیمه صنعتی فشتام ۱۰ سوله صنعتی است که با افتتاح چهار سوله جدید به ۱۴ سوله رسیده است. ۳۵ شرکت فناور و دانش بنیان و ۳۲ فضای استقرار در مجتمع نیمه صنعتی فشتام وجود دارد.

وی بیان کرد : به دنبال گسترش و افزایش شرکت های دانش بنیان در استان هستیم تا بتوانند علاوه بر حمایت های پارک علم و فناوری که زیر مجموعه وزارت علوم هستند از حمایت ویژه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور بهره مند شوند.

باستی تصریح کرد: سوله های افتتاحی جدید مجتمع نیمه صنعتی فشتام در حوزه ایده های تولید و طراحی ماشین آلات و تجهیزات ارتقای اتوماسیون صنعتی، طراحی و ساخت تجهیزات آبزی پروری، تحقق و فرمولاسیون چربی زداهای صنعتی و تولید کود آلی استریل شده از فضولات حیوانی و ضایعات کشاورزی به روش اکسترود پذیرش شده است.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان یادآور شد: شرکت فناور تولیدکننده کود آلی استریل شده از فضولات حیوانی و ضایعات کشاورزی به روش اکسترود به عنوان محصول برتر در بین ۱۳۷ محصول دانش بنیان فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب شده و همچنین اولین تولیدکننده کود آلی اکستروژن در دنیاست.

باستی ادامه داد: یکی دیگر از شرکت های فناور فعال در این مجتمع شرکت طراحان پیشرو کاوشگر است که در حوزه تولید و طراحی ماشین آلات و تجهیزات ارتقای اتوماسیون صنعتی فعال بوده و حوزه کاری آنان تولید و طراحی دستگاه پرس ضایعات، دستگاه پرکن خطی شش نازل، دستگاه روتاری فیدر، دستگاه فیدر توتون، دستگاه بسته بندی کارتنینگ، سیستم هدف گیری بالگرد کبری، دستگاه ویبره توتون و یدک کش بالگرد می باشد.

وی بیان کرد : شرکت آستان کیمیای‌گیل نیز یکی از شرکت فناور فعال در این مجتمع نیمه صنعتی است که کارش تولید اسپرهای محافظ قالب، انواع اسپرهای تخصصی کلینر، ریلیسرها و اسپری گریس است.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان، شرکت طراحی و ساخت تجهیزات آبزی پروری را یکی دیگر از مهمترین شرکت های فناور فعال در این مجموعه دانست و عنوان کرد: این شرکت در حوزه مخازن ذخیره آب در کشاورزی، صنعت، شهرسازی و پرورش ماهی کاربرد دارد.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو