متن خبر

افتتاح نخستین پایگاه اطفاء حریق یگان حفاظت منابع طبیعی سیرجان

افتتاح نخستین پایگاه اطفاء حریق یگان حفاظت منابع طبیعی سیرجان

اخبارافتتاح نخستین پایگاه اطفاء حریق یگان حفاظت منابع طبیعی سیرجان
شناسهٔ خبر: 109192 -
خبرکاو:

"مهران میرشاهی" رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیرجان در این مراسم بیان کرد: متاسفانه از ابتدای خردادماه امسال تاکنون ۱۰ فقره آتش سوزی در مراتع شهرستان سیرجان رخ داده و بیش از ۴۰ هکتار از منابع طبیعی این شهرستان از بین رفت.

میرشاهی با بیا اینکه افتتاح نخستین پایگاه اطفاء حریق در چهارگنبد اقدامی شاخص، کارساز و موثر در راستای حفاظت و توسعه عرصه‌های منابع طبیعی است، بیان کرد: با وجود این پایگاه هماهنگی و ساماندهی نیروهای مردمی و سازمانهای مردم نهاد درعملیات های اطفاء حریق مراتع منطقه چهارگنبد بهتر و بیشتر می شود و خسارت های ناشی از آتش سوزی ها به حداقل خواهد رسید.

به گزارش ایسنا، "مسعود میرمحمدی" مجری طرح های معین اقتصادی بخش بلورد نیز در حاشیه این مراسم بیان کرد: این پایگاه به منظور جلوگیری از آتش‌سوزی‌های احتمالی در عرصه های منطقه چهارگنبد و در راستای مسئولیت‌های اجتماعی مجتمع جهان فولاد سیرجان افتتاح شد.

وی بیان کرد: این پایگاه که در روستای اسلام آباد منطقه احداث شده با زیربنای ۷۰ مترمربع و اعتبار یک میلیارد ریال به پایان رسیده که بخشی از تجهیزات خریداری شدهاستاما باید مسئولین نیز یک نفر نیروی مورد نیاز را تامین کنند تا این پایگاه که در منطقه ای مشرف بر منطقه احداث شدهاستدر مواقع لازم ۲۴ ساعته کمک رسانی کند.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو