متن خبر

اف‌بی‌آی تأیید کرد درحال بررسی حمله سایبری به شبکه خودش است

اف‌بی‌آی تأیید کرد درحال بررسی حمله سایبری به شبکه خودش است

اخباراف‌بی‌آی تأیید کرد درحال بررسی حمله سایبری به شبکه خودش است
شناسهٔ خبر: 268662 -
خبرکاو:

روز جمعه، ۲۹ بهمن‌ماه خبری در مورد حمله سایبری به سیستم کامپیوتری یکی از دفاتر تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) در نیویورک منتشر شد. حالا FBI تأیید کرده که درحال تحلیل فعالیت‌های سایبری مخرب در شبکه خودش است.

در گزارش منتشرشده در مورد حمله سایبری روز جمعه آمده بود که هکرها قصد داشتند به اطلاعات یک سیستم کامپیوتری که در تحلیل تصاویر سوءاستفاده جنسی از کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد، دسترسی پیدا کنند.

FBI

حمله هکری به سیستم FBI تحلیل می‌شود

«مانالی باسو»، سخنگوی اف‌بی‌آی در بیانیه‌ای به یکی از وب‌سایت‌های خبرگزاری تأیید کرده که آژانس توانسته این حمله سایبری را مهار کند ولی به تحقیق در این زمینه ادامه می‌دهد.

سخنگوی اف‌بی‌آی اعلام کرد:

«پلیس فدرال آمریکا از این حمله سایبری خبر دارد و در تلاش است تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورد.»

پلیس فدرال آمریکا تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرده ولی اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر نکرده است. این حادثه ابعاد ناشناخته مختلفی دارد و هنوز به‌صورت دقیق مشخص نیست که این حمله سایبری دقیقاً چه زمانی رخ داده و تا چه سطحی و چگونه FBI به خطر افتاده است. درواقع ماهیت این اتفاق هنوز ابعاد ناشناخته بسیاری دارد. هنوز هیچ سازمانی مسئولیت این جمله را برعهده نگرفته و FBI نیز به سؤال‌هایی که در این مورد مطرح‌شده، پاسخ دقیقی نداده است.

این اولین‌باری نیست که FBI در معرض چنین خطراتی قرار می‌گیرد. در نوامبر ۲۰۲۱، سیستم ارسال ایمیل FBI در معرض تهدید دیگری قرار گرفت. به نظر می‌رسد FBI ابعاد این حمله سایبری را شفاف‌سازی نخواهد کرد و احتمالاً اطلاعات زیادی بعداً نیز در این باره منتشر نخواهد شد. آنچه اکنون در این باره مطرح می‌شود، آن است که پلیس فدرال آمریکا درحال تحلیل موضوع است تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است