متن خبر

اطلسیان 5 درصد از نیروی کار خود را کاهش می دهد

اطلسیان 5 درصد از نیروی کار خود را کاهش می دهد

اخباراطلسیان 5 درصد از نیروی کار خود را کاهش می دهد
شناسهٔ خبر: 273089 -
خبرکاو:

Atlassian، شرکت سازنده ابزارهایی مانند Jira، Confluence و Trello، امروز اعلام کرد که پس از یک ماه پیش سازماندهی مجدد، اکنون حدود 500 کارمند خود را اخراج کرده است. این حدود 5 درصد از کل نیروی کار آن است.

مایک کانن بروکس و اسکات فارکهار، بنیانگذاران و مدیران عامل Atlassian در اطلاعیه امروز بيان کرد ند که این حرکت نباید به عنوان بازتابی از عملکرد مالی شرکت تلقی شود (اگرچه شایان ذکر است که علیرغم افزایش درآمد کلی آن در سال های اخیر، به گزارش زیان خالص در انتشار درآمدهای سه ماهه خود ادامه می دهد). در عوض، بنیانگذاران این حرکت را به عنوان یک "تعادل مجدد" قرار می دهند که به شرکت کمک می کند تا مناطقی را که در آن در حال رشد است اولویت بندی کند.

بنیانگذاران می نویسند: "ما درخواست های سختی برای کاهش سرمایه گذاری خود در زمینه های خاص داشته ایم تا در سایرین سرمایه گذاری مجدد کنیم." "این با کاهش مالی متفاوت است، جایی که شما به دنبال ایجاد "کاهش های گسترده" هستید - برای مثال، کاهش 10٪ به طور مساوی در تمام سازمان های داخل شرکت توزیع می شود. این چیزی نیست که اینجا اتفاق می افتد.»

به طور خاص، Atlassian کارمندان خود را در زمینه هایی مانند استعدادیابی، مدیریت برنامه و آنچه «تحقیق و بینش» می نامد، کاهش می دهد.

به زبان مختصر پرونده SEC شرکت، ایده در اینجا این است که "بهتر آن را در موقعیتی قرار دهیم که در برابر بزرگترین فرصت های رشد خود اجرا شود." به گفته بنیانگذاران، این فرصت‌ها عبارتند از مهاجرت ابری، مدیریت خدمات فناوری اطلاعات (ITSM) و «خدمت به مشتریان سازمانی خود در فضای ابری». بر کسی پوشیده نیست که تمرکز Atlassian در سال‌های اخیر بر روی سرویس‌های ابری خود بوده است و به نظر می‌رسد که در حال افزایش دو برابری آن است، و همچنین محصولاتی مانند Jira Service Management، راه‌حل ITSM که در سال 2021 راه‌اندازی کرد.

طبق پرونده اطلسیان، این شرکت حدود 70 تا 75 میلیون دلار هزینه در رابطه با این اخراج ها متحمل خواهد شد.

در حالی که اخراج هرگز آسان نیست، این شرکت به کارکنان آسیب دیده 15 هفته حقوق پایان کار، به اضافه یک هفته اضافی در سال خدمت، با مرخصی با حقوق استفاده نشده نیز ارائه می دهد. Atlassian مراقبت های بهداشتی و درمانی با حمایت کارفرمایان را برای شش ماه آینده و همچنین پشتیبانی ویزا ارائه می دهد. کارمندان می توانند لپ تاپ های کاری خود را نیز نگه دارند (که به طور فزاینده ای رایج می شود).

در اقدامی که کمی غیرمعمول است، کارمندان اخراج شده تا پایان این هفته به ابزارهای ارتباطی شرکت دسترسی خواهند داشت – اگرچه کاربرانی که به داده‌های حساس دسترسی دارند از لپ‌تاپ خود قفل می‌شوند (اگرچه همچنان می‌توانند این کار را انجام دهند. به ابزارهایی مانند Confluence، Slack، Zoom و Gmail در سایر دستگاه‌هایی که قبلاً ثبت نام کرده‌اند، دسترسی داشته باشید.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است