متن خبر

اشتراک گذاری رمز عبور Netflix: چگونه Netflix آن را متوقف می کند و چقدر هزینه دارد؟

اشتراک گذاری رمز عبور Netflix: چگونه Netflix آن را متوقف می کند و چقدر هزینه دارد؟

اخباراشتراک گذاری رمز عبور Netflix: چگونه Netflix آن را متوقف می کند و چقدر هزینه دارد؟
شناسهٔ خبر: 265587 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

نتفلیکس مدتی است که به ما هشدار داده است که کاربرانی را که رمز عبور و حساب کاربری خود را با دیگران به اشتراک می گذارند، تحت فشار قرار خواهد داد. با استفاده از طرح اشتراک‌گذاری رمز عبور پولی و محدودیت‌های سخت‌تر در مناطق جدید، اشتراک‌گذاری رمز عبور رایگان می‌تواند به زودی به گذشته تبدیل شود. اما چگونه نتفلیکس آن را متوقف خواهد کرد؟

نتفلیکس توضیح داده است که از کاربران می‌خواهد اشتراک‌گذاری حساب‌های خود را با دیگران متوقف کنند، زیرا انبوهی از افرادی که برای محتوای آن هزینه نمی‌پردازند، موقعیت آن را به عنوان یکی از بهترین سرویس‌های پخش تضعیف می‌کنند. از آنجایی که این افراد بدون پرداخت هزینه به این سرویس دسترسی دارند، از بهترین نمایش های نتفلیکس لذت می برند اما از تولید سریال های جدید پشتیبانی نمی کنند یا پلتفرم نتفلیکس را بهبود می بخشند.

با این حال، این تغییر محبوب نیست، زیرا مشترکین در بخش‌هایی از آمریکای لاتین و جنوبی از طرح جدید اشتراک‌گذاری رمز عبور پولی که سال گذشته آزمایش شد، ناراضی هستند. علاوه بر این، کاملاً مشخص نیست که اشتراک‌گذاری رمز عبور چه زمانی درست است و درست نیست، و همچنین نتفلیکس چگونه از آن جلوگیری می‌کند. ما اینجا هستیم تا همه چیزهایی را که درباره نحوه عملکرد این خط‌مشی می‌دانیم توضیح دهیم، اما توجه داشته باشید که قوانین زیر ممکن است تغییر کند - زیرا حتی قبل از راه‌اندازی سؤالات متداول رسمی (در برگه جدید باز می‌شود) سه یا چهار بار تغییر کرده است. اگر این اتفاق بیفتد، ما این صفحه را در اسرع وقت به روز خواهیم کرد تا شما را در جریان قرار دهیم.

قوانین اشتراک گذاری رمز عبور Netflix چیست؟

بر اساس قوانین اشتراک گذاری رمز عبور نتفلیکس، برای چندین نفر خوب است که از یک حساب استفاده کرده و به اشتراک بگذارند، مشروط بر اینکه با هم زندگی کنند. بنابراین اگر شما یک خانواده یا یک گروه دوستی هستید که با هم در یک خانه زندگی می کنند، شما طلایی هستید. می توانید به اشتراک گذاری حساب خود به عنوان یک خانواده ادامه دهید.

با این حال، اگر بخشی از گروهی هستید که حساب نتفلیکس را به اشتراک می‌گذارد و همه با هم زندگی نمی‌کنید، دیگر اجازه انجام این کار را نخواهید داشت. خوب، مجانی نیست.

هنگامی که محدودیت‌های جدید در منطقه شما اعمال می‌شود، از شما خواسته می‌شود یک «موقعیت مکانی اصلی» را تنظیم کنید، که Netflix احتمالاً آن را بر اساس آدرس IP دستگاه شما تعیین می‌کند (برای اطلاعات بیشتر در مورد آن، به «چگونه Netflix اشتراک‌گذاری رمز عبور را متوقف می‌کند» بروید. بخش ?' در زیر). پس از تنظیم این مکان اصلی، افرادی که در آن زندگی نمی‌کنند سه گزینه خواهند داشت.

گزینه 1 : نتفلیکس را برای همیشه رها کنید

گزینه 2 : برای حساب شخصی Netflix خود ثبت نام کنید

گزینه 3 : هزینه اضافی بپردازید و در حساب موجود "عضو اضافی" شوید

این ویژگی عضو اضافی چند مزیت را به کاربران ارائه می‌دهد - مهمترین آنها این است که هزینه کمتر از پرداخت اشتراک استاندارد یا Premium است - اما با چند محدودیت نیز همراه است. اولا، فقط برای مشترکین در سطوح استاندارد و پریمیوم در دسترس است. علاوه بر این، اشتراک استاندارد فقط می تواند یک عضو اضافی داشته باشد، در حالی که یک حساب Premium فقط می تواند دو عضو اضافی داشته باشد.

خانه‌هایی با رنگ‌های مختلف در حباب شناور هستند که به حباب‌های دیگر پر از افراد و علائم بعلاوه متصل هستند.

در صورت پرداخت می توانید به اشتراک گذاری Netflix در خارج از خانواده خود ادامه دهید (اعتبار تصویر: Netflix)

قوانین اشتراک گذاری رمز عبور نتفلیکس در کجا اجرا می شود؟

نتفلیکس در هر منطقه ای که در آن فعالیت می کند در مورد به اشتراک گذاری رمز عبور سخت تر می شود. با این حال، به نظر می‌رسد بیشتر تلاش‌های فعلی آن بر کشورهایی متمرکز شده است که کاربران می‌توانند برای حساب‌های فرعی عضو اضافی پرداخت کنند. در زمان نگارش این مقاله (9 فوریه 2023) اینها عبارتند از:

کانادا

شیلی

کاستاریکا

نیوزلند

پرو

کشور پرتغال

اسپانیا

اگر در یکی از این مناطق نیستید، ممکن است متوجه شوید که بتوانید رمز عبور نتفلیکس خود را بدون دردسر زیاد با افراد خارج از خانواده خود به اشتراک بگذارید، اما انتظار داریم مدت زیادی طول نکشید که مجبور به توقف رایگان شوید. بارگذاری.

چگونه نتفلیکس اشتراک رمز عبور را متوقف می کند؟

در حال حاضر، ما دقیقا نمی دانیم که نتفلیکس چگونه برای شناسایی و توقف اشتراک گذاران رمز عبور اقدام خواهد کرد. تنها چیزی که باید ادامه دهیم اطلاعاتی است که قبلاً در دسترس بوده و از سؤالات متداول رسمی حذف شده است.

در اوایل سال جاری، نتفلیکس توضیح داد که از داده‌هایی مانند «آدرس IP، شناسه‌های دستگاه و فعالیت حساب‌های دستگاه‌هایی که به حساب نتفلیکس وارد شده‌اند» استفاده می‌کند تا تعیین کند آیا کاربر نتفلیکس بخشی از خانواده یک حساب است یا خیر. اگر نتفلیکس تشخیص دهد که کاربر عضوی از خانواده نیست - و ممکن است سعی کند قوانین اشتراک گذاری رمز عبور خود را زیر پا بگذارد - از آنها می خواهد دستگاه خود را تأیید کنند. یک کد یکبار مصرف به شماره تلفن یا آدرس ایمیل ثبت شده حساب ارسال می شود و کاربر 15 دقیقه فرصت دارد تا کد را وارد کند یا از نتفلیکس قفل شود.

برای مدت کوتاهی، قوانین کمی متفاوت بود. به جای این روش تأیید، کاربر در عوض باید از طریق اتصال Wi-Fi مربوط به خانواده «حداقل هر 31 روز یک بار» وارد نتفلیکس شود. اگر این مهلت به پایان رسید، تنها با استفاده از یک کد هفت روزه موقت، با ثبت نام برای یک حساب جدید Netflix، یا با تنظیم دستگاه به عنوان عضو اضافی حساب، می‌توانید دوباره به آن دسترسی پیدا کنید. با این حال، نتفلیکس بعداً توضیح داد که این قوانین به اشتباه پست شده اند و فقط برای کاربران در شیلی، کاستاریکا و پرو اعمال می شود - تنها مناطقی که در آن زمان می توانستند برای اعضای اضافی پرداخت کنند.

پنج چهره قرمز همگی در یک خانه با خطوطی که آنها را در همه دستگاه‌هایشان به نتفلیکس متصل می‌کنند، نشسته‌اند

یک حساب نتفلیکس برای یک خانواده نتفلیکس (اعتبار تصویر: Netflix)

با این حال، پس از بازگرداندن قوانین به روش تأیید ایمیل/متن، سؤالات متداول دوباره تغییر کرده است. اگر در زمان نگارش این مقاله (9 فوریه 2023) از سؤالات متداول بازدید کنید، اکنون فقط این بیانیه کوتاه را در اکثر مناطق خواهید دید:

"حساب نتفلیکس برای به اشتراک گذاشتن در یک خانواده (افرادی که در همان مکان صاحب حساب زندگی می کنند) به اشتراک گذاشته شده است. افرادی که در خانواده شما نیستند باید برای تماشای نتفلیکس در حساب کاربری خود ثبت نام کنند."

در کشورهایی که می‌توانید برای اعضای اضافی پول بپردازید - مانند کانادا - جزئیات نحوه عملکرد آن را خواهید یافت، اما این تنها اطلاعات اضافی است که دریافت می‌کنید.

وقتی با نتفلیکس تماس گرفتیم تا بفهمیم چرا جدیدترین تغییرات در سؤالات متداول ایجاد شده است، به ما گفت که مرکز راهنمایی قبلاً خیلی گیج کننده بود، بنابراین اطلاعات مربوط به آن ساده شده است. اطلاعات مطمئناً گیج کننده بود - به خصوص زمانی که برای حدود یک روز قبل از اینکه اطلاعات به آنچه قبلاً بود، تغییر کرد - اما برای پنهان کردن قوانین دقیق آنقدرها هم مفید نیست.

بنابراین، ما مشکوک هستیم که بخشی از این تغییر نیز تلاشی برای پنهان کردن قوانین است تا مردم را از یافتن راه هایی برای دور زدن آنها باز دارد. در روش تأیید ایمیل، کاربران فقط باید یک حساب ایمیل مشترک ایجاد کنند. در حالی که تحت روش "استفاده از یک اتصال Wi-Fi خاص هر 31 روز"، فقط باید مطمئن شوید که به طور مرتب از مکان اصلی حساب بازدید می کنید - اگر در نزدیکی شما زندگی می کنید، این سوال سخت نیست. با پنهان کردن قوانین، نتفلیکس می‌تواند روش‌های خود را برای شناسایی حساب‌هایی که قوانین اشتراک‌گذاری رمز عبور خود را بدون اطلاع کسی می‌شکنند، تغییر دهد، و به همین دلیل احتمالاً برای پخش‌کننده راحت‌تر خواهد بود که این حساب‌ها را بگیرد و آنها را وادار به پرداخت هزینه کند.

Netflix برای به اشتراک گذاری رمز عبور چقدر هزینه دارد؟

اگر می‌خواهید به اشتراک‌گذاری حساب Netflix خود ادامه دهید، باید هزینه را پرداخت کنید، اگرچه ما در حال حاضر نمی‌دانیم که ویژگی عضو اضافی در هر منطقه (به ویژه ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا) چقدر هزینه دارد. این تا حدودی به این دلیل است که به نظر می رسد قیمت در هر جایی که عرضه می شود متفاوت است.

در اینجا قیمت ها (در ماه) در مناطقی که این ویژگی در دسترس است آمده است:

برای پیمایش افقی انگشت خود را بکشید
هزینه های «خانواده اضافی» نتفلیکس بر اساس کشور
کشور هزینه ماهانه (پول محلی) هزینه ماهانه ($ / £ / AU$)
کانادا 7.99 دلار کانادا حدود 6 دلار / 5 پوند / 8.60 دلار استرالیا
شیلی 2380 پزو شیلی حدود 3 دلار / 2.5 پوند / 4.30 دلار استرالیا
کاستاریکا 2.99 دلار آمریکا 2.99 دلار، حدود 2.50 پوند / 4.30 دلار استرالیا
نیوزلند 7.99 دلار نیوزلند حدود 5.10 دلار / 4.20 پوند / 7.29 دلار استرالیا
پرو 7.9 پرو سول حدود 2 دلار / 1.70 پوند / 3 دلار استرالیا
کشور پرتغال 3.99 یورو حدود 4.30 دلار / 3.50 پوند / 6.20 دلار استرالیا
اسپانیا 5.99 یورو حدود 6.40 دلار / 5.30 پوند / 9.26 دلار استرالیا

واضح است که نتفلیکس از عواملی فراتر از تبدیل ارز مستقیم استفاده می کند تا تعیین کند که یک عضو اضافی در هر منطقه چقدر هزینه دارد – در غیر این صورت اسپانیا و پرتغال برای شروع مبلغ یکسانی را پرداخت می کنند زیرا هر دو از یورو استفاده می کنند. این بدان معناست که ما باید منتظر بمانیم و ببینیم که هزینه عضویت اضافی آن هنگام معرفی این ویژگی در ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا چقدر است. بهترین حدس ما در حال حاضر این است که قیمت آن 7.99 دلار / 7.99 پوند / 7.99 دلار استرالیا است، اما این در حال حاضر فقط حدس و گمان است.

در حالی که این تخمین گران‌تر از سایر مناطق است – و مطمئناً گران‌تر از اشتراک‌گذاری حساب رایگان است – هنوز هم ارزان‌تر از پرداخت اشتراک ردیف Premium با 19.99 دلار / 15.99 پوند / 22.99 دلار استرالیا است.

اگر بخواهم از حساب نتفلیکس خود در تعطیلات استفاده کنم، چه؟

اگر حساب شما با یک شبکه وای فای خاص مرتبط است و سپس در تعطیلات خارج می شوید، ممکن است نگران باشید که از خارج از نتفلیکس قفل شوید. خوشبختانه، پخش کننده گفته است محدودیت های آتی آن مانع شما نخواهد شد. از دسترسی به محتوای مورد علاقه نتفلیکس در زمانی که برای مدت محدودی از خانه دور هستید.

یک کودک خردسال در حال تماشای نتفلیکس با تلفن خود در حالی که در یک چادر موقت در جنگل نشسته است

(اعتبار تصویر: Shutterstock / Oleksii Synelnykov)

دقیقاً نحوه انجام این کار مشخص نیست، اگرچه قبلاً برنامه‌هایی را برای استفاده از روش تأیید ایمیل/تلفن خود برای اعطای دسترسی و همچنین یک کد با استفاده محدود که به شما امکان می‌دهد به مدت هفت روز به این سرویس دسترسی داشته باشید، مشخص کرده است. این ایده‌ها (همراه با سایر قوانین عمومی آن) از سؤالات متداول آن حذف شده‌اند، بنابراین در حال حاضر ما کاملاً مطمئن نیستیم که چه رویکردی برای اطمینان از اینکه می‌توانید به نتفلیکس متصل بمانید، اتخاذ کنیم.

آیا قوانین نتفلیکس من را از استفاده از VPN منع می کند؟

در چند سال گذشته، بهترین VPN ها – یا شبکه های خصوصی مجازی – محبوبیت زیادی پیدا کرده اند، زیرا به شما امکان می دهند محتوایی را تماشا کنید که در نسخه Netflix منطقه شما در دسترس نیست.

هنگامی که در حالی که VPN شما فعال است به یک وب سایت یا سرویس آنلاین دسترسی پیدا می کنید، اتصال شما مستقیماً به مقصد نمی رسد. در عوض، ابتدا از طریق سرورهای رمزگذاری‌شده ارائه‌دهنده VPN یک مسیر انحرافی را طی می‌کند. هنگامی که این کار را انجام می دهد، VPN می تواند اطلاعات واقعی دستگاه شما (از جمله آدرس IP آن) را پنهان کند و به جای آن از اطلاعات سرور استفاده کند - داده های شما را خصوصی نگه دارد.

ExpressVPN در رایانه شخصی، لپ تاپ، تبلت و تلفن

اگر سرویس‌هایی مانند ExpressVPN می‌توانند به شما کمک کنند از قوانین اشتراک‌گذاری رمز عبور Netflix طفره بروید، ممکن است آنها را ممنوع کند (اعتبار تصویر: ExpressVPN)

با این حال، اگر نتفلیکس بخواهد از اطلاعات و آدرس IP دستگاه استفاده کند تا بررسی کند آیا کاربران در یک خانواده هستند یا نه، ممکن است نخواهند از ابزارهایی استفاده کنند که این داده ها را مبهم می کند. با استفاده از یک VPN، افرادی که در واقع با هم زندگی نمی کنند، ممکن است بتوانند همه به یک سرور متصل شوند و مانند آنها به نظر برسند.

در حال حاضر، Netflix می‌گوید که «شما می‌توانید از VPN با Netflix در طرح‌های Basic، Standard یا Premium استفاده کنید» اما نمی‌توان گفت که اگر استفاده از VPN به کاربران اجازه دهد از خط مشی جدید اشتراک‌گذاری رمز عبور خود دوری کنند، موضع آن تغییر خواهد کرد یا خیر. به طور بالقوه، فقط از کاربران VPN می خواهد که هر بار که به Netflix دسترسی دارند دستگاه خود را تأیید کنند، اما می تواند موضع بسیار سخت گیرانه تری در برابر استفاده از VPN اتخاذ کند. ما باید منتظر بمانیم و ببینیم و اگر موضع Netflix در مورد VPN ها تغییر کند، این راهنما را به روز خواهیم کرد.


اگر قصد دارید نتفلیکس را با محدودیت های اشتراک گذاری رمز عبور ترک کنید، در اینجا بهترین فیلم های نتفلیکس را که باید قبل از لغو اشتراک تماشا کنید، آورده شده است. و اگر به فکر پیوستن به یکی از رقبای آن هستید، در اینجا بهترین نمایش‌های دیزنی پلاس و بهترین فیلم‌های Prime Video است که ممکن است بخواهید آنها را ببینید.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است