اخبار, فناوری, گوشی

اشتراک گذاری رمز عبور نتفلیکس: سرکوب چگونه کار می کند و چقدر هزینه دارد؟

سرکوب به اشتراک گذاری رمز عبور نتفلیکس مدتی است که در حال انجام است، اما اکنون بالاخره در ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا در کنار ده ها کشور دیگر در سراسر جهان وارد شده است.

غول استریم می گوید که شروع به ارسال ایمیل برای هر کسی که رمز عبور نتفلیکس خود را «خارج از خانواده خود» به اشتراک می گذارد، کرده است. این ایمیل تأیید می‌کند که «حساب Netflix برای استفاده یک خانواده است» و به شما دستورالعمل‌هایی درباره نحوه راه‌اندازی از راه دور شخصی از حساب Netflix خود ارائه می‌دهد.

اما چرا سرکوب اشتراک گذاری رمز عبور نتفلیکس اتفاق می افتد و چگونه اجرا می شود؟ غول استریم او میگوید که اشتراک‌گذاری حساب‌های اعضا، توانایی آن را برای تبدیل شدن به یکی از بهترین سرویس‌های پخش آنلاین تضعیف می‌کند. از نظر نتفلیکس، کسانی که حساب‌های کاربری قرض می‌گیرند، از بهترین نمایش‌های نتفلیکس لذت می‌برند، اما از تولید سریال‌های جدید یا بهبود پلتفرم نتفلیکس به درستی پشتیبانی نمی‌کنند.

در این راهنما توضیح خواهیم داد که چگونه نتفلیکس قصد دارد قوانین جدید خود را اعمال کند و اگر به دنبال ادامه اشتراک گذاری حساب خود با یکی از دوستان یا اعضای خانواده هستید، چه گزینه هایی دارید.

قوانین اشتراک گذاری رمز عبور Netflix چیست؟

بر اساس قوانین اشتراک گذاری رمز عبور نتفلیکس، استفاده از یک حساب کاربری و اشتراک گذاری آن برای چندین نفر خوب است، مشروط بر اینکه همه با هم زندگی کنند. پس اگر شما یک خانواده یا یک گروه دوستی هستید که با هم در یک خانه زندگی می کنند، شما طلایی هستید. می توانید به اشتراک گذاری حساب خود به عنوان یک خانواده ادامه دهید.

با این حال، اگر بخشی از گروهی هستید که حساب نتفلیکس را به اشتراک می‌گذارد و همه با هم زندگی نمی‌کنید، دیگر اجازه انجام این کار را نخواهید داشت. خوب، مجانی نیست.

تحت محدودیت‌های جدیدی که در منطقه شما اعمال می‌شود، از شما خواسته می‌شود یک «مکان اصلی» را تنظیم کنید، که Netflix احتمالاً آن را بر اساس آدرس IP دستگاه شما تعیین می‌کند (برای اطلاعات بیشتر در مورد آن، به «چگونه Netflix اشتراک‌گذاری رمز عبور را متوقف می‌کند؟» بخش زیر). پس از تنظیم این مکان اصلی، افرادی که در آن زندگی نمی‌کنند سه گزینه خواهند داشت.

گزینه ۱ : نتفلیکس را برای همیشه رها کنید

گزینه ۲ : ثبت نام کنید و برای حساب خصوصی Netflix خود بپردازید

گزینه ۳ : هزینه اضافی بپردازید و در حساب موجود "عضو اضافی" شوید

این ویژگی عضو اضافی چند مزیت را ارائه می‌کند - مهمترین آنها این است که هزینه کمتر از پرداخت اشتراک استاندارد یا Premium است - اما با چند محدودیت نیز همراه است.

اولا، فقط برای مشترکین در سطوح استاندارد و پریمیوم در دسترس است. همچنین، اشتراک استاندارد فقط می تواند یک عضو اضافی داشته باشد، در حالی که یک حساب Premium فقط می تواند دو عضو اضافی داشته باشد.

خانه‌هایی با رنگ‌های مختلف در حباب شناور <a href= هستند که به حباب‌های دیگر پر از افراد و علائم بعلاوه متصل هستند." class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/rariLDukj8gcp46CmSykZK-320-80.png 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/rariLDukj8gcp46CmSykZK-480-80.png 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/rariLDukj8gcp46CmSykZK-650-80.png 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/rariLDukj8gcp46CmSykZK-970-80.png 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/rariLDukj8gcp46CmSykZK-1024-80.png 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/rariLDukj8gcp46CmSykZK-1200-80.png 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/rariLDukj8gcp46CmSykZK.png" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/rariLDukj8gcp46CmSykZK.png">

در صورت پرداخت می توانید به اشتراک گذاری Netflix در خارج از خانواده خود ادامه دهید (اعتبار تصویر: Netflix)

قوانین اشتراک گذاری رمز عبور نتفلیکس در کجا اجرا می شود؟

نتفلیکس اکنون سرکوب به اشتراک گذاری رمز عبور خود را در اکثر مناطقی که سرویس استریم آن در آنها در دسترس است اجرا کرده است. این سیاست ابتدا در کانادا و آمریکای جنوبی شروع شد، اما نتفلیکس اکنون ایمیل هایی را برای کاربران اشتراک گذاری حساب در ۱۰۳ ارسال می کند. کشورهایی از جمله آمریکا، بریتانیا و استرالیا.

اگر در یکی از آن مناطق هستید و در حساب نتفلیکس خود نمایه (یا نمایه‌هایی) برای شخصی دارید که خارج از خانواده شماست، انتظار داشته باشید که به زودی ایمیلی دریافت کنید که گزینه‌هایتان را به شما او میگوید . می‌توانید در قسمت «هزینه‌ای که Netflix برای اشتراک‌گذاری گذرواژه دریافت می‌کند؟» دریابید که اضافه کردن یک «عضو اضافی» به خانواده‌تان چقدر هزینه دارد. بخش زیر

چگونه نتفلیکس اشتراک رمز عبور را متوقف می کند؟

نتفلیکس به صراحت نگفته است که چگونه می‌داند شخصی که از حساب شما استفاده می‌کند در خانواده شماست یا خیر، اما برخی از اطلاعاتی که از آن زمان از سؤالات متداول رسمی آن حذف شده است، ایده خوبی به ما می‌دهد.

نتفلیکس در اوایل سال جاری توضیح داد که از داده‌هایی مانند «آدرس IP، شناسه‌های دستگاه و فعالیت حساب‌های دستگاه‌های وارد شده به حساب نتفلیکس» برای تعیین اینکه آیا کاربر نتفلیکس بخشی از خانواده یک حساب است یا خیر، استفاده خواهد کرد.

اگر نتفلیکس تشخیص دهد که کاربر عضوی از خانواده نیست - و ممکن است سعی کند قوانین اشتراک گذاری رمز عبور خود را زیر پا بگذارد - از آنها می خواهد دستگاه خود را تأیید کنند. یک کد یکبار مصرف به شماره تلفن یا آدرس ایمیل ثبت شده حساب ارسال می شود و کاربر ۱۵ دقیقه فرصت دارد تا کد را وارد کند یا از نتفلیکس قفل شود.

برای مدت کوتاهی، قوانین کمی متفاوت بود. به جای این روش تأیید، کاربر باید در عوض «حداقل هر ۳۱ روز یک بار» از طریق اتصال Wi-Fi مربوط به خانواده وارد نتفلیکس شود.

پس از پایان این مهلت، تنها با استفاده از یک کد هفت روزه موقت، با ثبت نام برای یک حساب جدید Netflix، یا با تنظیم دستگاه به عنوان عضو اضافی یک حساب، می توانید دوباره دسترسی پیدا کنید. اما نتفلیکس بعداً توضیح داد که این قوانین به اشتباه ارسال شده اند و فقط برای کاربران در شیلی، کاستاریکا و پرو اعمال می شود - تنها مناطقی که در آن زمان می توانستند برای اعضای اضافی پرداخت کنند.

پنج چهره قرمز همگی در یک خانه با خطوطی <a href= که آنها را در همه دستگاه‌هایشان به نتفلیکس متصل می‌کنند، نشسته‌اند" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qBS33sVsBFReUYZQ4qZ7SK-320-80.png 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qBS33sVsBFReUYZQ4qZ7SK-480-80.png 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qBS33sVsBFReUYZQ4qZ7SK-650-80.png 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qBS33sVsBFReUYZQ4qZ7SK-970-80.png 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qBS33sVsBFReUYZQ4qZ7SK-1024-80.png 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qBS33sVsBFReUYZQ4qZ7SK-1200-80.png 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qBS33sVsBFReUYZQ4qZ7SK.png" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/qBS33sVsBFReUYZQ4qZ7SK.png">

یک حساب نتفلیکس برای یک خانواده نتفلیکس (اعتبار تصویر: Netflix)

اکنون، بخش «اشتراک‌گذاری حساب نتفلیکس خود» در مرکز راهنمایی نتفلیکس به سادگی قوانین را توضیح می‌دهد. او میگوید که «حساب نتفلیکس برای اشتراک‌گذاری توسط افرادی است که با هم در یک خانواده زندگی می‌کنند» و خانواده به‌عنوان «مجموعه‌ای از دستگاه‌های متصل به اینترنت در مکان اصلی که نتفلیکس را تماشا می‌کنید» تعریف می‌شود.

افراد خارج از آن خانواده باید برای تماشای حساب شخصی خود ثبت نام کنند یا یک اسلات «عضو اضافی» برای حساب شما بخرند. نتفلیکس با پنهان کردن روش های دقیق خود برای تشخیص اشتراک گذاری رمز عبور، می تواند روش های خود را تغییر دهد تا از دور زدن آنها جلوگیری کند.

Netflix برای به اشتراک گذاری رمز عبور چقدر هزینه دارد؟

اگر می خواهید به اشتراک گذاری حساب Netflix خود با فردی خارج از خانواده خود ادامه دهید، باید شروع به پرداخت کنید.

افرادی که دارای حساب استاندارد نتفلیکس هستند می توانند یک عضو اضافی اضافه کنند که با آنها زندگی نمی کند، در حالی که کسانی که در Netflix Premium مشترک هستند می توانند دو عضو اضافی اضافه کنند.

در اینجا هزینه انجام این کار برای هر عضو جدید در بریتانیا، بریتانیا و استرالیا آمده است:

برای پیمایش افقی انگشت خود را بکشید
هزینه های «عضو اضافی» نتفلیکس بر اساس کشور
کشور اسلات عضو اضافی
ایالات متحده ۷.۹۹ دلار در ماه
انگلستان ۴.۹۹ پوند در ماه
استرالیا ۷.۹۹ دلار استرالیا

همانطور که می بینید، این تقریباً هزینه یک طرح اولیه نتفلیکس به تنهایی است. و این قیمت برای هر نفر است، پس اگر می‌خواهید دو نفر را به حساب Netflix Premium اضافه کنید، باید مقادیر بالا را دو برابر کنید.

هر عضو اضافی که اضافه کنید حساب و رمز عبور خود را خواهد داشت، اما این هزینه عضویت اضافی توسط صاحب حساب پرداخت می شود. با این حال، در حالی که اضافه کردن اعضای اضافی کمی گران است - به ویژه در ایالات متحده و بریتانیا، در مقایسه با سایر مناطق - هنوز هم ارزان تر از پرداخت اشتراک ردیف Premium با ۱۹.۹۹ دلار / ۱۵.۹۹ پوند / ۲۲.۹۹ دلار استرالیا است.

اگر بخواهم از حساب نتفلیکس خود در تعطیلات استفاده کنم، چه؟

اگر حساب شما با یک شبکه Wi-Fi خاص مرتبط است و پس از آن در تعطیلات از آنجا خارج می شوید، ممکن است نگران باشید که از خارج از نتفلیکس خارج شوید.

خوشبختانه، پخش کننده گفته است محدودیت های جدید شما را از دسترسی به محتوای مورد علاقه نتفلیکس در زمانی که برای مدت محدودی از خانه دور هستید، باز نمی دارد.

یک کودک خردسال در حال تماشای نتفلیکس با تلفن خود در حالی <a href= که در یک چادر موقت در جنگل نشسته است" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/dKKxQ59v7GevmiUZZNKzy9-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/dKKxQ59v7GevmiUZZNKzy9-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/dKKxQ59v7GevmiUZZNKzy9-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/dKKxQ59v7GevmiUZZNKzy9-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/dKKxQ59v7GevmiUZZNKzy9-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/dKKxQ59v7GevmiUZZNKzy9-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/dKKxQ59v7GevmiUZZNKzy9.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/dKKxQ59v7GevmiUZZNKzy9.jpg">

(اعتبار تصویر: Shutterstock / Oleksii Synelnykov)

دقیقاً نحوه انجام این کار مشخص نیست، اگرچه قبلاً برنامه‌هایی را برای استفاده از روش تأیید ایمیل/تلفن خود برای اعطای دسترسی و همچنین یک کد با استفاده محدود که به شما امکان می‌دهد به مدت هفت روز به این سرویس دسترسی داشته باشید، مشخص کرده است.

این ایده‌ها (همراه با سایر قوانین عمومی آن) از سؤالات متداول آن حذف شده‌اند، پس در حال حاضر ما کاملاً مطمئن نیستیم که چه رویکردی برای اطمینان از اینکه می‌توانید به نتفلیکس متصل بمانید، اتخاذ کنیم.

آیا قوانین نتفلیکس من را از استفاده از VPN منع می کند؟

در چند سال گذشته، بهترین VPN ها – یا شبکه های خصوصی مجازی – محبوبیت زیادی پیدا کرده اند، زیرا به شما امکان می دهند محتوایی را تماشا کنید که در نسخه Netflix منطقه شما در دسترس نیست.

هنگامی که در حالی که VPN شما فعال است به یک وب سایت یا سرویس آنلاین دسترسی پیدا می کنید، اتصال شما مستقیماً به مقصد نمی رسد. در عوض، ابتدا از طریق سرورهای رمزگذاری‌شده ارائه‌دهنده VPN یک مسیر انحرافی را طی می‌کند. هنگامی که این کار را انجام می دهد، VPN می تواند اطلاعات واقعی دستگاه شما (از جمله آدرس IP آن) را پنهان کند و به جای آن از اطلاعات سرور استفاده کند - داده های شما را خصوصی نگه دارد.

ExpressVPN در رایانه شخصی، لپ تاپ، تبلت و تلفن

اگر سرویس‌هایی مانند ExpressVPN می‌توانند به شما کمک کنند از قوانین اشتراک‌گذاری رمز عبور Netflix طفره بروید، ممکن است آنها را ممنوع کند (اعتبار تصویر: ExpressVPN)

با این حال، اگر نتفلیکس بخواهد از اطلاعات و آدرس IP دستگاه استفاده کند تا تحلیل کند آیا کاربران در یک خانواده هستند یا نه، ممکن است نخواهند از ابزارهایی استفاده کنند که این داده ها را مبهم می کند. با استفاده از یک VPN، افرادی که در واقع با هم زندگی نمی کنند، ممکن است بتوانند همه به یک سرور متصل شوند و مانند آنها به نظر برسند.

در حال حاضر، Netflix او میگوید که «شما می‌توانید از VPN با Netflix در طرح‌های Basic، Standard یا Premium استفاده کنید» اما نمی‌توان بیان کرد که اگر استفاده از VPN به کاربران اجازه دهد از خط مشی جدید اشتراک‌گذاری رمز عبور خود دوری کنند، موضع آن تغییر خواهد کرد یا خیر.

به طور بالقوه، فقط از کاربران VPN می خواهد که هر بار که به Netflix دسترسی دارند دستگاه خود را تأیید کنند، اما می تواند موضع بسیار سخت گیرانه تری در برابر استفاده از VPN اتخاذ کند. ما باید منتظر بمانیم و ببینیم و اگر موضع فعلی نتفلیکس در مورد VPN ها تغییر کند، این راهنما را به روز خواهیم کرد.


اگر قصد دارید نتفلیکس را با محدودیت های اشتراک گذاری رمز عبور ترک کنید، در اینجا بهترین فیلم های نتفلیکس را که باید قبل از لغو اشتراک تماشا کنید، آورده شده است. و اگر به فکر پیوستن به یکی از رقبای آن هستید، در اینجا بهترین نمایش‌های دیزنی پلاس و بهترین فیلم‌های Prime Video است که ممکن است بخواهید آنها را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *