سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

اسپیس ایکس 100 ماهواره استارلینک را با نقصی نامشخص از مدار خارج خواهد کرد

اسپیس ایکس امروز اعلام کرد که حدود 100 ماهواره استارلینک را پس از شناسایی نقصی که می تواند بعداً آنها را نگران کند، برای بازنشستگی زودهنگام ارسال خواهد کرد. با این حال، انتظار یک نمایش نور آتشین را نداشته باشید، و اگر از Starlink استفاده می کنید، سرویس شما باید تحت تأثیر قرار نگیرد. در این اطلاعیه توضیح داده شده است که «تیم Starlink یک مشکل مشترک را در ...

اسپیس ایکس امروز اعلام کرد که حدود 100 ماهواره استارلینک را پس از شناسایی نقصی که می تواند بعداً آنها را نگران کند، برای بازنشستگی زودهنگام ارسال خواهد کرد. با این حال، انتظار یک نمایش نور آتشین را نداشته باشید، و اگر از Starlink استفاده می کنید، سرویس شما باید تحت تأثیر قرار نگیرد.

در این اطلاعیه توضیح داده شده است که «تیم Starlink یک مشکل مشترک را در این زیر مجموعه از ماهواره‌های ارتباطی نسل اول شناسایی کرده است که می‌تواند «احتمال خرابی را افزایش دهد».

من از شرکت برای جزئیات بیشتر خواسته‌ام و در صورت شنیدن این پست، این پست را به‌روزرسانی خواهم کرد، اما بر اساس توضیحات و زمینه، به نظر می‌رسد که "شکست" مورد بحث به معنای از دست دادن کنترل باشد. هفده ماهواره استارلینک «در حال حاضر غیرقابل مانور هستند»، اما اسپیس ایکس نگفت که آیا این به دلیل همان مشکلی است که 100 از مدار خارج شد یا خیر.

ماهواره‌های بدون انرژی کم و بیش فقط زباله هستند، حتی اگر در مدار پایینی مانند این ماهواره‌ها در عرض چند سال می‌سوزند تا چند صد. یکی از انتقادات به ابر صورت فلکی مانند استارلینک، پتانسیل آنها برای کمک به مشکل زباله های فضایی است، و اسپیس ایکس نمی خواهد کسی باشد که وقتی آسمان پر از ماهواره های خراب است، مردم آن را سرزنش می کنند.

این توضیح می دهد که چرا، با وجود این که این ماهواره ها علیرغم سنشان کاملاً خوب کار می کنند، اسپیس ایکس تصمیم گرفته است فرودهای کنترل شده ای را آغاز کند تا آنها را از مدار خارج کند.

فرودها «در هفته‌ها و ماه‌های آینده» آغاز می‌شوند، اما این ماهواره‌ها قادر به حرکت‌های بزرگ نیستند، پس این بیشتر یک حرکت در جهت پایین است. فرآیند خروج از مدار در واقع حدود شش ماه طول خواهد کشید، در طی آن آنها همچنین "مسئولیت مانور هرگونه اتصال پرخطر را به عهده خواهند گرفت"، به این معنی که اگر آنها با ماهواره های دیگر تلاقی کنند، ماهواره های Starlink مودبانه از مسیر خارج می شوند. .

آنها یکی یکی خواهند افتاد، نه همه با هم، پس زحمت تماشای آسمان را نداشته باشید.

با این حال، کاربران Starlink نیازی به ترس ندارند، زیرا هنوز هزاران ماهواره فعال در آنجا وجود دارد. نزدیک به 6000 تا به امروز راه اندازی شده است و 406 از مدار خارج شده اند و ممکن است بقیه عملیاتی نباشند، اما تعداد آنها برای خدمات رسانی به مشتریان بیش از اندازه کافی است.

خبرکاو