متن خبر

اسپیس ایکس به دلیل عدم ارسال اطلاعات قبل از پرتاب اخیر با جریمه 175000 دلاری مواجه است

اسپیس ایکس به دلیل عدم ارسال اطلاعات قبل از پرتاب اخیر با جریمه 175000 دلاری مواجه است

اخباراسپیس ایکس به دلیل عدم ارسال اطلاعات قبل از پرتاب اخیر با جریمه 175000 دلاری مواجه است
شناسهٔ خبر: 267833 -
خبرکاو:

SpaceX به دنبال جریمه پیشنهادی 175000 دلاری از سوی اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده (FAA) است، زیرا شرکت پرتاب اطلاعات لازم را در مورد مسیر حرکت فضاپیما و داده های تجزیه و تحلیل برخورد احتمالی در مدت زمان لازم ارائه ن کرد. FAA بيان کرد که از SpaceX می خواهد که حداقل یک هفته قبل از پرتاب این داده ها را ارائه دهد.

پرتاب مورد بحث به طور خاص پروازی از 53 ماهواره اینترنتی استارلینک خود اسپیس ایکس بود که روی موشک فالکون 9 بارگذاری شده بود که در 19 اوت 2022 از کیپ کاناورال در فلوریدا به پرواز درآمد.

مبلغ دلار جریمه از حداکثر جریمه مدنی برای این نوع تخلف که به 262666 دلار می رسد کمتر است. مبلغ کمتری که آژانس به دنبال آن است، به دلیل ماهیت حادثه است که پس از تحلیل جزئیات مشخص کرد.

SpaceX اکنون 30 روز فرصت دارد تا به این اخطار پاسخ دهد، که پس از صدور جریمه پیشنهادی و تعیین حداکثر مجازات ممکن، مرحله بعدی فرآیند است. توجه داشته باشید که در این مرحله، اسپیس ایکس از نظر فنی چیزی به FAA بدهکار نیست - این امر پس از آن اتفاق می‌افتد که اسپیس ایکس ادعای خود را مطرح می‌کند و FAA پیشنهاد خوب خود را با توجه به اطلاعاتی که به اشتراک می‌گذارد ارزیابی می‌کند و جریمه واقعی نهایی را برای صدور تعیین می‌کند.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است