سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

اسپیس ایکس برای دیش‌های نسل سوم استارلینک از FCC آمریکا مجوز گرفت

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) به اسپیس ایکس مجوز داد تا از نسخه ارتقایافته دیش‌های استارلینک استفاده کند. همچنین، در برنامه‌های این شرکت می‌توان دید که احتمالاً یک دیش کوچک‌تر با توان کمتر و حمل‌پذیری بالاتر در راه است. به‌گزارش Wccftech، در تأییدیه FCC به دیش جدیدی اشاره شده که اسپیس ایکس آن را برای استفاده سیار توصیف کرده است. ترمینال‌های نسل سوم این شرکت به‌طور کلی UT3 نام دارند و دارای دو نسخه هستند که ...

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) به اسپیس ایکس مجوز داد تا از نسخه ارتقایافته دیش‌های استارلینک استفاده کند. همچنین، در برنامه‌های این شرکت می‌توان دید که احتمالاً یک دیش کوچک‌تر با توان کمتر و حمل‌پذیری بالاتر در راه است.

به‌گزارش Wccftech، در تأییدیه FCC به دیش جدیدی اشاره شده که اسپیس ایکس آن را برای استفاده سیار توصیف کرده است. ترمینال‌های نسل سوم این شرکت به‌طور کلی UT3 نام دارند و دارای دو نسخه هستند که یکی برای مصرف‌کنندگان معمولی و دیگری برای امور شغلی استفاده می‌شود.

دریافت مجوز لازم برای استفاده از دیش‌های نسل سوم استارلینک

ترمینال‌های UT3 نسخه ۲ به‌طرز چشمگیری زمان لازم برای ارتباط با ماهواره را کاهش می‌دهند. این مؤلفه که با عنوان «چرخه وظیفه انتقال» شناخته می‌شود در دیش‌های فعلی ۱۴ درصد است اما در این دیش جدید به ۹.۷ درصد رسیده است. UT3 همچنین حداکثر توان برق ارسالی به آنتن را پایین می‌آورد.

دیش UT3 نسخه ۱ در مقایسه با نسخه پرتوان دیش‌های فعلی استارلینک زمان ارتباط طولانی‌تری با ماهواره‌ها دارد. البته توان آن همچنان به‌دلیل محدودیت‌های حمل‌ونقل کمتر خواهد بود.

اسپیس ایکس در حال حاضر برای تمام نسخه‌های ثابت دیش‌های UT3 از FCC مجوز گرفته، و برای دریافت مجوز دیش‌های ESIM با همین طراحی هم اقدام کرده است. این دیش‌ها نیز دارای نسخه‌های ثابت و سیار هستند.

دیش‌های ESIM که نام خود را از سرواژه عبارت «ایستگاه‌های زمینی در حال حرکت» گرفته‌اند، به‌طور خاص برای کاربرانی طراحی شده‌اند که می‌خواهد در حین حرکت به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک دسترسی داشته باشند.

چندی پیش در گزارشی اعلام شد که درآمد سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در سال ۲۰۲۲ تنها ۱.۴ میلیارد دلار بوده است. این شرکت قبلاً پیش‌بینی کرده بود که در سال گذشته میلادی درآمدی ۱۲ میلیارد دلاری داشته باشد و به سود عملیاتی ۷ میلیارد دلاری برسد. اما حالا اعداد و ارقام نشان می‌دهد که بین پیش‌بینی‌ها و واقعیت بازار تفاوت‌های زیادی وجود داشته است.