متن خبر

استفاده از ویندوز 10 در محل کار به زودی برای برخی از کاربران به پایان می رسد

استفاده از ویندوز 10 در محل کار به زودی برای برخی از کاربران به پایان می رسد

اخباراستفاده از ویندوز 10 در محل کار به زودی برای برخی از کاربران به پایان می رسد
شناسهٔ خبر: 266522 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

مایکروسافت تأیید کرده است که نسخه‌های خاصی از سیستم عامل ویندوز 10 برای شرکت‌ها تا 9 می 2023 به پایان سرویس (EOS) می‌رسند.

نسخه آسیب‌دیده ویندوز 10 در اکتبر 2020 با کد 20H2 منتشر شد، به‌ویژه نسخه‌های Enterprise، Enterprise multi-session، Education و IoT Enterprise.

برای برخی از کاربران، این هشدار ممکن است تعجب آور نباشد، زیرا کاربران شخصی قبلاً به آنها اطلاع داده شده اند. نسخه‌های دیگر، از جمله Home، Pro، Pro Education، Pro for Workstations و Team قبلاً در ماه مه 2022 از EOS آن مطلع شده بودند.

ویندوز 10 20H2 EOS

یک صفحه پشتیبانی مایکروسافت (در تب جدید باز می‌شود) توضیح می‌دهد که نسخه‌های باقی‌مانده 20H2 «پس از 9 می 2023 دیگر به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت نخواهند کرد»، در عوض به مشتریان توصیه می‌کند که به آخرین نسخه ویندوز 10 یا به‌روزرسانی به ویندوز 11 ارتقا دهند.

در حالی که کاربران سازمانی و آموزشی همچنان می‌توانند از نسخه 20H2 استفاده کنند، دیگر به‌روزرسانی‌ها و وصله‌های امنیتی را دریافت نخواهند کرد که آنها را در معرض خطر بیشتر تهدیدات امنیت سایبری قرار می‌دهد.

در حالی که تعداد دقیق کاربران 20H2 نامشخص است، ویندوز 10 همچنان محبوب‌ترین سیستم عامل این شرکت است و بیش از دو سوم (69٪) نصب‌ها را به خود اختصاص داده است (از طریق Statcounter (در برگه جدید باز می‌شود) .

علیرغم محبوبیت در ماه های اخیر، ویندوز 11 بسیار عقب مانده است و کمتر از یک مورد از هر پنج (18٪) نصب شده است.

مایکروسافت در مقاله پشتیبانی دیگری (در تب جدید باز می‌شود) توضیح داد: «از ویندوز 10، ما به کاربران ویندوز کمک می‌کنیم تا با نسخه‌های پشتیبانی‌شده ویندوز از طریق به‌روزرسانی‌های خودکار، به‌روز و ایمن باشند».

برای بسیاری، این ممکن است به این معنی باشد که 20H2 EOS جای نگرانی ندارد، اما برای شرکت‌هایی که رویکردی فعال‌تر برای به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل دارند، ممکن است نیاز داشته باشند تا برای حفظ امنیت بهینه اقدام کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است