متن خبر

استفاده از هوش مصنوعی برای تبدیل گفتار به زبان اشاره

استفاده از هوش مصنوعی برای تبدیل گفتار به زبان اشاره

اخباراستفاده از هوش مصنوعی برای تبدیل گفتار به زبان اشاره
شناسهٔ خبر: 135238 -
خبرکاو:

یک استارتاپ انگلیسی توانسته نوعی سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی توسعه دهد که از طریق آن می‌توان بيان کرد ار را به زبان اشاره تبدیل کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سیستم تبدیل بيان کرد ار به زبان اشاره مبتنی بر هوش مصنوعی SignGAN نام دارد و توسط بن سندرز و همکاران وی در دانشگاه سوری انگلیس توسعه داده شده است. کارکرد آن نیز بدین صورت است که بيان کرد ار را از طریق آوا تارهای مختلف به زبان اشاره تبدیل کرده و نمایش می دهد.

تبلیغات خدمات نگارش و ساخت رزومه انگلیسی حرفه ای شرکت رزومه پرو resumepro.ir

هدف از توسعه این سیستم کمک به افراد ناشنوا و کم شنوا است تا بتوانند از این طریق ارتباط خود با دیگران را حفظ کنند. زبان در هر کشوری ساختار مخصوص خود را دارد و به همین دلیل تیم ساندرز قرار است این امکان ترجمه را به تمام زبانهای زنده دنیا نیز توسعه دهند.

در جلسه معرفی این سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی عنوان شده است: تا کنون اپلیکیشن های زیادی برای یادگیری زبان اشاره تولید شده اما هیچ کدام از آنها قادر نیستند تا به صورت بلادرنگ ترجمه بيان کرد ار به زبان اشاره را انجام دهند.

گوگل نیز سال گذشته فناوری هوش مصنوعی تبدیل زبان اشاره به بيان کرد ار را معرفی کرده بود. این فناوری هرچند در ابتدای راه توسعه بود اما ایده ای برای دیگر محققان شد تا آن را بیش از پیش توسعه دهند. این سیستم تنها می‌تواند اشاره های دست را به بيان کرد ار تبدیل کند و حرکات سر و صورت تشخیص داده نمیشود.

ارسال نظرارسال پیامک بلک لیست


تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو