متن خبر

استرالیا ارتش را برای مقابله با کرونا فراخواند

استرالیا ارتش را برای مقابله با کرونا فراخواند

اخباراسترالیا ارتش را برای مقابله با کرونا فراخواند
شناسهٔ خبر: 109688 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه،  ایالت ویکتوریای استرالیا به ویژه شهر ملبورن بیش از یک هفتهاستکه افزایش دو رقمی موارد ابتلای جدید روزانه به بیماری کروناویروس را ثبت کرده است. این افزایش چشمگیر موارد جدید ابتلا به کرونا در استرالیا در حالی رخ داده که این کشور تا پیش از این در مهار شیوع این بیماری موفق عمل کرده بود.

گِرِگ هانت، وزیر بهداشت استرالیا اظهار کرد، دولت فدرال این کشور پیشنهاد داده از حمایت ارتش برای پاسخ به شیوع ویروس بهره گرفته شود و چهار ایالت دیگر نیز پیشنهاد کمک به روند ردیابی تماسها با افراد بیمار را داده‌اند.

مقامها بیان کردند، دنیل اندروز، سر وزیر ایالت ویکتوریا هم پیشنهاد کمک ایالات دیگر را قبول کرده و هم خواستار حمایت لجستیکی ارتش شده است.

یک سخنگوی دولت محلی ایالت ویکتوریا بیان کرد: این حمایتها به این معنیاستکه ما می‌توانیم حتی تست های بیشتری را انجام دهیم و نتایج تستها نیز سریع تر صادر شوند و با قدرت بیشتری به مردم ویکتوریا یادآوری کنیم که اگر بیمار هستید درخانه بمانید و تست بدهید.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که استرالیا اولین مورد از مرگ ناشی از ویروس کووید-۱۹ را در یک ماه گذشته که مربوط به مردی بالای ۸۰ سال در ایالت ویکتوریا بود ثبت کرد.

گزارش شده که مردم زیادی در مقابل مراکز آزمایش گیری کروناویروس در شهر ملبورن صف بسته اند. برخی سوپرمارکتهای این ایالت نیز مجددا برای خرید اقلام بهداشتی ضروری و دستمال توالت به دلیل افزایش درخواست خرید محدودیت اعمال کردند.

گرگ هانت خاطر نشان کرد، وضعیت به یک "مقطع حساس" رسیده و مقامهای بهداشت و درمان مشغول بررسی اعمال قرنطینه‌های اجباری منطقه‌ای در مناطق با بدترین وضعیت شیوع هستند.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو