متن خبر

استراتژی جدید کوجی ساتو: محصولات تویوتا با شتاب بیشتری برقی می‌شوند

استراتژی جدید کوجی ساتو: محصولات تویوتا با شتاب بیشتری برقی می‌شوند

اخباراستراتژی جدید کوجی ساتو: محصولات تویوتا با شتاب بیشتری برقی می‌شوند
شناسهٔ خبر: 268314 -
خبرکاو:

همین چند روز قبل بود که آکیو تویودا پس از 13 سال از مدیرعاملی کمپانی تویوتا کنار رفت و جای خود را به کوجی ساتو داد. حالا با روی کار آمدن آقای ساتو، تویوتا استراتژی متفاوتی را اتخاذ کرده و می‌خواهد با سرعت بالاتری به سمت خودروهای برقی حرکت کند. معرفی یک پلتفرم اختصاصی برای مدل‌های الکتریکی تا سال 2026 و برقی‌سازی برند لکسوس از سیاست‌های اصلی تویوتا در دوران مدیریت آقای ساتو هستند. 

در رابطه با پلتفرم جدید تویوتا برای خودروهای برقی فعلأ اطلاعاتی در دست نیست. آقای ساتو او میگوید پس از ارتقای رسمی به ریاست تویوتا در 1 آوریل، جزئیاتی را در مورد برنامه‌ها و این پلتفرم اعلام خواهد کرد. از این رو باید چند روز دیگر برای کسب اطلاعات بیشتر منتظر بمانیم.

مدیرعامل قدیم و جدید تویوتا
آکیو تویودا (راست) در کنار کوجی ساتو (چپ)

آقای ساتو در مصاحبه اخیر خود به نشریه اتوموتیو نیوز اظهار کرده: 

«اولین تغییرات، اصلاحات تجاری هستند که با نسل بعدی خودروهای برقی شروع می‌شوند. برای تولید خودروهای برقی جذاب و جذب مشتریان بیشتر، ما باید ساختار خودرو را ساده کنیم و با اولویت قرار دادن مدل‌های الکتریکی، باید الگوی کسب و کار خود را به‌شدت تغییر دهیم."

تغییرات سازمانی بیشتر در گروه تویوتا

آقای ساتو پیش‌تر مدیر ارشد برندینگ تویوتا بود و در کنار این سمت، ریاست دو برند لکسوس و گازو ریسینگ را نیز در اختیار دارشت. وی «ماسانوری کوواتا» را به ریاست برند لکسوس منصوب می‌کند. کوواتا پیش از این مدیر ارشد انطباق‌سازی، مدیریت ریسک و رئیس منابع انسانی جهانی شرکت تویوتا بود.

همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، آقای ساتو استراتژی برقی‌سازی برند لکسوس را دنبال می‌کند. وی اعلام کرده است «لکسوس در این زمینه نقش یک پیشرو را خواهد داشت.»

لکسوس RZ

شاید بدانید RZ 2023 اولین عضو از خانواده جدید خودروهای برقی لکسوس محسوب می‌شود. قیمت این کراس‌اوور الکتریکی از 59650 دلار شروع می شود. تریم Lexus RZ 450e Luxury هم قیمتی برابر با 65150 دلار دارد. در صورت سفارش تمامی گزینه‌های موجود در فهرست آپشن‌ها و لوازم جانبی، قیمت این خودرو تا 72209 دلار بالا می‌رود.

از دیگر تغییرات سازمانی خودروساز ژاپنی باید به ارتقای «تتسو تد اوگاوا»، رئیس و مدیر اجرایی تویوتا موتور در منطقه آمریکای شمالی، اشاره کنیم. آقای اوگاوا با حفظ سمت، در شاخه اصلی و جهانی تویوتا به یکی از صندلی‌های مدیریتی تکیه زد.

تیم مدیریتی تویوتا

آقای ساتو در رابطه با نحوه مدیریت تویوتا مثال جالبی می‌آورد. وی در این رابطه هم اظهار کرده: 

«تیم مدیریتی تویوتا، مانند یک تیم فوتبال است. ترکیب این تیم مطابق با چالش‌هایی که با آنها روبرو هستیم، باید انعطاف‌پذیر باشد. نقش من به عنوان رئیس این است که قدرت تیم را در قامت کاپیتان به حداکثر برسانم."

همان‌طور که قبلأ به اطلاعتان رساندیم، آکیو تویودا در ژانویه اعلام کرد از سمت مدیرعاملی کناره‌گیری می‌کند و به عنوان رئیس هیئت‌مدیره فعالیت خواهد نمود. او در آن زمان ساتو را به عنوان جانشین خود منصوب کرد. تویودا از سال 2009 رئیس و مدیرعامل این خودروساز محبوب ژاپنی بود. 

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است