متن خبر

استارتاپ بازیافت باتری Cylib خزانه خود را شارژ می کند تا سریعتر کار کند

استارتاپ بازیافت باتری Cylib خزانه خود را شارژ می کند تا سریعتر کار کند

اخباراستارتاپ بازیافت باتری Cylib خزانه خود را شارژ می کند تا سریعتر کار کند
شناسهٔ خبر: 266819 -
خبرکاو:

انتظار داریم که در سال 2024 تعدادی از مقررات جدید اتحادیه اروپا به اجرا درآیند که تعهد تولیدکنندگان و فروشندگان خودروهای الکتریکی را برای بازیافت باتری‌ها در پایان عمر طبیعی آنها سخت‌تر می‌کند. استارت آپ آلمانی بازیافت باتری Cylib از فرصت استفاده کرد و در مجموع 11.6 میلیون یورو (12.6 میلیون دلار) برای ساخت یک کارخانه بازیافت جمع آوری کرد.

گیدئون شویچ، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی Cylib، گفت: «برای مدت طولانی، بازیافت باتری به اندازه کافی کارآمد نبوده است تا شرکت ها از مزایای آن استفاده کنند. ما باید با ذینفعان مختلف آگاهی ایجاد کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که بازیافت باتری به آن توجهی می‌شود که شایسته آن است تا بتوانیم اقتصاد چرخشی در استفاده از باتری را ایجاد کنیم.»

این شرکت او میگوید که طی شش تا ۱۲ ماه آینده، برای بازیافت اولین باتری‌های ارائه‌شده توسط شرکای آزمایشی‌اش کار خواهد کرد - که نشان می‌دهد فرآیند شرکت مقیاس‌پذیر است، در کنار چالش ایجاد زنجیره‌های تامین و پایگاه مشتری.

"هدف این جمع آوری کمک مالی، سرعت بخشیدن به صنعتی شدن فرآیند بازیافت پایدار ما بود که طی سال ها تحقیق توسعه یافته است. لیلیان شویچ، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Cylib در مصاحبه ای با TechCrunch می گوید: ما اکنون قصد داریم این فرآیند را برای رسیدن به سطوح صنعتی، با برنامه ریزی برای ایجاد یک مرکز بازیافت پیشرفته افزایش دهیم تا بتواند به مشتریان بیشتری در سراسر اروپا خدمت کند.

سرمایه گذار اصلی این دور صندوق جهانی است، در حالی که سرمایه گذاران قبلی شامل Vsquared Ventures و Speedinvest هستند. برای این دور، 10x Founders نیز ملحق شدند. دور فعلی یک تمدید 8 میلیون یورویی است که کل مبلغ جمع آوری شده برای دور اولیه شرکت را به 11.6 میلیون یورو می رساند.

صندوق جهانی توانایی قوی آب و هوا، دانش عمیق فناوری و تخصص عملیاتی را با یک شبکه گسترده فراهم می کند. به همین دلیل است که ما نیز بسیار هیجان زده هستیم که دکتر مارک ویندککت به عنوان ناظر به هیئت مدیره ملحق می شود. صندوق جهانی فقط در فن‌آوری‌های استارت‌آپی سرمایه‌گذاری می‌کند که می‌توانند سالانه حداقل 100 مگاتن CO2e را تا سال 2040 ذخیره کنند. 10x Founders نیز به صندوق جهانی ملحق می‌شود که دانش زیادی را در مسیر یک بنیانگذار به ارمغان می‌آورد و به ساخت شرکت حتی کمک می‌کند. قوی تر.»

هدف این شرکت ایجاد کارآمدترین و پایدارترین فرآیند بازیافت برای باتری‌های لیتیومی است - مانند باتری‌های مورد استفاده در وسایل نقلیه الکتریکی. این شرکت فرآیندی را ایجاد کرده است که به این معنی است که می‌تواند باتری‌های پایان عمر را مصرف کند، منابع را بازیابی کند و مواد خام جدید تولید کند. ایده این است که حلقه را ببندیم و اطمینان حاصل کنیم که بخش تحرک می تواند با انرژی برقی و احیا کننده کار کند. این شرکت می گوید 90 درصد راندمان بازیافت دارد.

لیلیان شویچ او میگوید : «با انجام این کار، ما همچنین می‌توانیم ردیابی همه منابع و اطمینان از شفافیت زنجیره تأمین را امکان‌پذیر کنیم، ردپای زیست‌محیطی باتری‌ها را به شدت کاهش دهیم و کربن زدایی از تحرک و حمل‌ونقل را به پیش ببریم». نیاز به استخراج لیتیوم اضافی "این امکان تحرک سبز و دایره ای واقعی را فراهم می کند."

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است