سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

استارت‌آپ چینی قصد دارد سال آینده راکت‌های قابل استفاده مجدد را معرفی کند

gJNAfxLycdcziVEyDRPrGe-1200-80.jpg
یک استارت آپ پرتاب چینی در حال حرکت به سمت پرتاب موشک کوچک شبیه به فالکون ۹ خود است. Galactic Energy در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد و در حال حاضر برای پرتاب آزمایشی موشک Pallas 1 خود کار می کند. پالاس ۱ با استفاده از موتورهای اکسیژن مایع نفت سفید Cangqiong خود شرکت، قادر به حمل ۱۱۰۰۰ پوند (۵۰۰۰ کیلوگرم) محموله به مدار پایین زمین خواهد بود. این استارت‌آپ با توسعه و پرتاب موفقیت‌آمیز یک موشک سوخت جامد با ...

یک استارت آپ پرتاب چینی در حال حرکت به سمت پرتاب موشک کوچک شبیه به فالکون ۹ خود است.

Galactic Energy در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد و در حال حاضر برای پرتاب آزمایشی موشک Pallas 1 خود کار می کند. پالاس ۱ با استفاده از موتورهای اکسیژن مایع نفت سفید Cangqiong خود شرکت، قادر به حمل ۱۱۰۰۰ پوند (۵۰۰۰ کیلوگرم) محموله به مدار پایین زمین خواهد بود.

این استارت‌آپ با توسعه و پرتاب موفقیت‌آمیز یک موشک سوخت جامد با قابلیت بالابر سبک به نام Ceres 1 نامی برای خود دست و پا کرده است. هر یک از پنج راه‌اندازی Ceres 1 که تاکنون از نوامبر ۲۰۲۰ شروع شده، موفقیت‌آمیز بوده و شروعی چشمگیر را برای این شرکت رقم زده است.

مطالب مرتبط: آخرین اخبار از برنامه فضایی چین

با این حال، Galactic Energy امیدوار است با پیشران مایع Pallas 1 پیشرفتی واقعی داشته باشد. کلیپی (در برگه جدید باز می شود) که اخیرا توسط Galactic Energy منتشر شده است، بدنه موشک پالاس ۱ تک چوبی را در تاسیسات این شرکت نشان می دهد.

همچنین مدلی از نسخه "سه هسته ای"، بسیار شبیه به اسپیس ایکس فالکون هوی ، نشان داده شده است که پیش بینی می شود در سال های آینده از پالاس ۱ پیروی کند.

با این حال، وسیله نقلیه پرتاب متوسط ​​پالاس ۱، مجموعه ای از چالش های بسیار بزرگتر از سرس ۱ جامد را ارائه می دهد. موشک جدید از نفت سفید و اکسیژن مایع استفاده می کند که به موتورهای بسیار پیچیده تری نیاز دارد.

Pallas 1 همچنین به گونه‌ای طراحی شده است که قابل استفاده مجدد باشد، به این معنی که شرکت باید بر مشکلات نه تنها رساندن محموله به مدار، بلکه همچنین هدایت مرحله اول به سمت یک نقطه ثابت بر روی زمین، راه‌اندازی مجدد موتورها و چسباندن یک فرود محرکه غلبه کند. .

👀 Pallas-1، اولین نمایش برای سال ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده است https://t.co/KjX7FJjoJQ pic.twitter.com/6e8l5MlyFyFy 1، ۲۰۲۳

بیشتر ببین

کهکشان انرژی سال گذشته ۲۰۰ میلیون دلار برای توسعه پالاس ۱ جمع آوری کرد .

چین هنوز یک موشک قابل استفاده مجدد تولید نکرده است. تنها شرکت های آمریکایی اسپیس ایکس (اوربیتال) و بلو اوریجین (زیر مداری) تاکنون موفق به فرود و استفاده مجدد از موشک ها شده اند.

Galactic Energy در چین با رقابت استارت آپ های خصوصی دیگری که در حال توسعه موشک های پیشران مایع قابل استفاده مجدد هستند، مواجه است. اینها عبارتند از Landspace با Zhuque 2، iSpace و Hyperbola 2 آن، Deep Blue Aerospace (در برگه جدید باز می شود) ، CAS Space و Space Pioneer .

ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .