متن خبر

استارت‌آپ متعهد می‌شود «فقط در سه اسپری انرژی یک فنجان قهوه را به شما برساند»

استارت‌آپ متعهد می‌شود «فقط در سه اسپری انرژی یک فنجان قهوه را به شما برساند»

اخباراستارت‌آپ متعهد می‌شود «فقط در سه اسپری انرژی یک فنجان قهوه را به شما برساند»
شناسهٔ خبر: 266063 -
خبرکاو:

دو سال و نیم گذشته برای بنیانگذاران VAE Labs یک ترن هوایی بوده است، اما امروز شرکت CPG قبل از درآمد یک خبر خوب دارد: یک دور دانه 2 میلیون دلاری که به تقویت دستگاه کافئین پاشیدنی آن کمک می کند. وارد بازار تجاری شود.

Draper Associates سرمایه گذاری را رهبری کرد و Midnight Venture Partners و Cartograph Ventures به آنها پیوستند. به گفته اوری بوگدان، یکی از بنیانگذاران، سرمایه جدید به VAE Labs 8.5 میلیون دلار ارزش گذاری پس از پول می دهد.

VAE Labs Chaim Weinerman و Orri Bogdan

بنیانگذاران VAE Labs Chaim Weinerman و Orri Bogdan (اعتبار تصویر: VAE Labs)

Bogdan، Chaim Weinerman و Mohand Khoider، مستقر در خارج از کانادا، چند سال پیش VAE Energy Spray را ایجاد کردند. بوگدان این دستگاه را به عنوان "تنها در سه اسپری یک فنجان قهوه انرژی می دهد."

این سه نفر که در آن زمان در رشته شیمی علوم اعصاب مطالعه می‌کردند، پس از اینکه متوجه شدند روش معمول آنها برای کافئین‌بندی برای مطالعه در دانشگاه سالم‌ترین روش آنها نبود، ایده اسپری را به دست آوردند: آنها مارک‌های قهوه مورد علاقه‌شان را پیدا کردند - قهوه‌هایی که چندین بار مصرف می‌کردند. به صورت روزانه - دو برابر کافئین و حدود 30 گرم شکر در هر فنجان می‌دادند.

بوگدان به TechCrunch گفت: "ما خود را در این چرخه واقعا بد دیدیم که بیش از حد کافئین مصرف می کنیم، اما به طور کامل خراب می شویم." "ما فقط یک جورهایی با احساس وحشتناکی در تمام مدت تمام شده بودیم."

ایجاد اسپری

در جستجوی نوشیدنی‌ها و مکمل‌های انرژی‌زای جایگزین، یافتن چیزی که نه تنها قند و مواد شیمیایی نداشته باشد، بلکه حمل آن راحت باشد، دشوار بود. آن موقع بود که ایده اسپری انرژی به ذهنشان رسید.

بوگدان بيان کرد که آنها این ایده را به دو دلیل دوست داشتند: یکی اینکه کافئین می‌تواند بسیار سریع‌تر جذب شود، تقریباً پنج برابر سریع‌تر از طریق زبان، و دوم، تحویل کافئین توسط یک بطری کوچک و قابل حمل آن را موثرتر می‌کند.

او گفت : «اگر می‌توانستیم راهی برای خوش طعم کردن آن پیدا کنیم، احساس می‌کردیم که این پتانسیل را داریم که کل بازار نوشیدنی‌های انرژی‌زا و واقعاً بازار کافئین را به‌طور کلی مختل کنیم».

اسپری کافئین VAE Labs

اسپری کافئین VAE Labs (اعتبار تصویر: VAE Labs)

اما اتفاقی که در عوض این اتفاق افتاد این بود که بوگدان و بنیانگذارانش در طول تحقیقات خود، زمانی که سعی کردند بفهمند چگونه یک دستگاه کافئین دار قابل حمل و قدرتمند بسازند، «به سرعت به دیوار برخورد کردند» و گفتند «در واقع تقریباً غیرممکن بود».

بوگدان توضیح داد که کافئین به اندازه کافی در آب محلول نیست تا در حجم های کوچک موثر باشد، که ایده کوچک و قابل حمل آنها را از بین برد. پس آنها به مطالعات شیمی علوم اعصاب خود دست زدند و به مدت دو سال به تابلوی نقاشی برگشتند.

بوگدان گفت: آنچه پدیدار شد «فناوری کافئین بیش از حد محلول در انتظار ثبت اختراع» بود که به آزمایشگاه‌های VAE این امکان را می‌دهد تا «حلالیت کافئین و مایع را به طور قابل توجهی افزایش دهند». هر اسپری حاوی 20 میلی گرم کافئین است، پس برای برابری یک قهوه فقط سه اسپری لازم است.

او گفت : "ما می توانیم بیش از 10 برابر کافئین رقیب خود را در هر اسپری بسته بندی کنیم." "و با فناوری و قابلیت حمل ما، احساس می کنیم که این مکمل بهترین انرژی در بازار است زیرا سریع ترین و راحت ترین مکمل است. "

شاید از خود بپرسید که چگونه کافئین ممکن است سالم در نظر گرفته شود، و وقتی از بوگدان خواسته شد توضیح دهد، بيان کرد که اسپری انرژی VAE که در طعم‌های نعناع یخی و انبه عرضه می‌شود، کالری صفر دارد و مواد اصلی آن بر اساس مواد اصلی ماچا است. ، با استفاده از اسیدهای آمینه L-theanine و L-tyrosine.

او ادامه داد که این مواد "تاثیرات واقعاً هم افزایی با کافئین دارند"، به طوری که به جای افزایش معمول انرژی و سقوط بزرگ بعدا، انرژی متمرکز بیشتری به دلیل L-تیروزین وجود دارد که به تمرکز کمک می کند. و L-theanine که به اثرات منفی کافئین کمک می کند.

VAE Labs تنها با این دیدگاه نیست: Pzaz یک اسپری تنفسی با کالری و کافئین صفر ایجاد کرد.

ایجاد یک جنبش

بوگدان گفت: در سال 2020، VAE Labs دستگاه خود را در یک کمپین Indiegogo راه اندازی کرد و 10,000 دلار را دنبال کرد - و در نهایت بیش از 55,000 دلار جمع آوری کرد. با این حال، آن‌ها مانند بسیاری از شرکت‌های اولیه با مشکلاتی مواجه شدند: آنها مجبور شدند تولیدکنندگان را تغییر دهند، که کمپین را برای یک سال کامل به تعویق انداخت. و سپس کووید شیوع پیدا کرد.

پس در تابستان 2021، زمانی که آزمایشگاه VAE بالاخره توانست بطری های خود را ارسال کند، شروع به دریافت نظرات مشتریان مبنی بر نشتی و معیوب بودن بطری ها کرد.

بوگدان به یاد می آورد: «این یک فاجعه بزرگ بود و بهترین زمینه برای تلاش برای جمع آوری پول نبود. و در آن زمان، ما نه پولی برای انجام مجدد اجرا داشتیم و نه برای اینکه یک تعمیر آماده داشته باشیم.»

این شرکت تصمیم گرفت برای تجدید نظر در کل رویکرد خود با بطری و فرمول واقعی داخل آن وقت بگذارد. او بيان کرد که در نهایت، آزمایشگاه VAE را به سال 2022 و سپس به سال 2023 کشاند، اما اکنون این شرکت یک بطری و فرمول جدید دارد و با 2.1 میلیون دلار سرمایه خطرپذیر، در موقعیتی است که به سرمایه‌گذاران اولیه Indiegogo جایگزین رایگان ارائه دهد.

قرار است اولین نسخه 10000 دستگاهی خود را در این ماه برای مشتریان مستقیم عرضه کند و تا اوایل ماه مارس عرضه شود. بطری ها به قیمت 9.99 دلار فروخته می شوند و هر بطری دارای 36 اسپری است که معادل 12 فنجان قهوه است. بوگدان بيان کرد که تجربه DTC برندسازی، پیام‌رسانی و قیمت‌ها را آزمایش می‌کند زیرا در اواخر تابستان امسال به خرده‌فروشی عرضه می‌شود. VAE Labs در حال حاضر یک توزیع کننده در نیویورک دارد.

علاوه بر این، این شرکت در حال توسعه بطری نسل بعدی خود است و برخی از تولیدکنندگان محتوای داخلی را برای بازاریابی در TikTok استخدام می کند.

بوگدان گفت: در مرحله بعد، VAE Labs قصد دارد از بخشی از سرمایه خود برای ادامه نوآوری در فناوری اسپری خود استفاده کند تا بتواند به مکمل هایی مانند CBD، THC، ملاتونین، ویتامین ها و در نهایت دارو گسترش یابد.

او گفت : «هدف ما واقعاً هرگز این نبود که فقط بازار کافئین را که بدیهی است بازاری واقعاً بزرگ و سرگرم‌کننده برای بازی کردن است، مختل نکنیم، بلکه ایجاد مؤثرترین، راحت‌ترین و سالم‌ترین راه برای مصرف همه مکمل‌ها بود». آنچه ما را در مورد آینده هیجان زده می کند این است که پس از کار بر روی اولین محصولات خود متوجه شدیم که فناوری ما می تواند بسیار بیشتر پیشرفت کند و در نهایت در سایر مکمل ها نیز کاربرد داشته باشد - چه ملاتونین سریع برای داشتن کیفیت خواب بهتر باشد، چه CBD برای آرامش فوری یا فقط ویتامین برای سلامت عمومی.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است