متن خبر

استارت‌آپ آلمانی Kern AI سرمایه اولیه را برای پلتفرم توسعه ماژولار NLP جذب می‌کند

استارت‌آپ آلمانی Kern AI سرمایه اولیه را برای پلتفرم توسعه ماژولار NLP جذب می‌کند

اخباراستارت‌آپ آلمانی Kern AI سرمایه اولیه را برای پلتفرم توسعه ماژولار NLP جذب می‌کند
شناسهٔ خبر: 267206 -
خبرکاو:

پردازش زبان طبیعی (NLP)، اگرچه به سختی یک رشته جدید است، اما در طی چند ماه گذشته تا حد زیادی به لطف قطار تبلیغاتی مولد هوش مصنوعی که ChatGPT است، در آگاهی عمومی منجنیق شده است. در کنار سایر مدل‌های NLP مانند Hugging Face's Transformers و LaMDA گوگل که قرار است رقیب ChatGPT خود Bard را تقویت کند، این احساس قابل لمس وجود دارد که ورود هوش مصنوعی به جریان اصلی تقریباً به اینجا رسیده است.

اما برای کسانی که چند کلمه کلیدی را در ChatGPT وارد می کنند تا آن را به سبک نیک کیو متن ترانه بسازند، به راحتی می توان از تمام کارهایی که برای توسعه مدل های هوش مصنوعی اساسی انجام می شود چشم پوشی کرد و آنها را به نقطه ای رساند که برای عرضه به بازار انبوه آماده شوند. مصرف.

برای ایجاد مدل‌های NLP، توسعه‌دهندگان نه تنها به الگوریتم‌ها نیاز دارند، بلکه به مجموعه‌ای از داده‌های آموزشی با کیفیت که به‌دقت «برچسب‌گذاری شده‌اند» نیاز دارند، تکنیکی که داده‌های خام را دسته‌بندی می‌کند تا ماشین‌ها بتوانند آن‌ها را بفهمند و از آن یاد بگیرند. شرکت‌های متعددی به طور اساسی برای تقویت این فرآیند برچسب‌گذاری وجود دارند، یکی از آنها استارت‌آپ آلمانی Kern AI است که پلتفرمی را برای توسعه‌دهندگان NLP و دانشمندان داده ایجاد کرده است تا نه تنها فرآیند برچسب‌گذاری را کنترل کنند، بلکه وظایف مماسی را خودکار و هماهنگ کرده و به آنها اجازه می‌دهد تا به موارد پایین رسیدگی کنند. داده های با کیفیتی که در اختیارشان قرار می گیرد.

NLP "داده محور".

از آنجایی که NLP یکی از روندهای داغ در حال حاضر هوش مصنوعی است، Kern AI امروز اعلام کرد که 2.7 میلیون یورو (2.9 میلیون دلار) سرمایه اولیه را جمع آوری کرده است تا نسبت به رشد اخیری که توسط مشتریان تجاری از جمله شرکت های بیمه Barmenia و پذیرفته شده است، دو برابر شود. VHV Versicherungen، شرکت‌های لجستیکی مانند شرکت تابعه Metro Supply Chain Group، Evolution Time Critical، و استارت‌آپ‌های سرمایه‌گذاری شده مانند Crowd.dev. این شرکت همچنین می گوید که تجسم منبع باز اصلی آن توسط دانشمندان داده در شرکت هایی مانند سامسونگ و DocuSign استفاده شده است.

یوهانس هوتر، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، که در سال 2020 در شهر بن تأسیس شد، بيان کرد که او شرکت را "با این باور که NLP به یک فناوری دیجیتالی سازی اصلی تبدیل خواهد شد" راه اندازی کرد و اذعان داشت که توسعه دهندگان به کنترل و انعطاف بیشتری بر روند توسعه NLP نیاز دارند.

محصول شاخص این شرکت پالایشگاه منبع باز است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا رویکردی داده محور برای ساخت مدل های NLP از طریق برچسب گذاری نیمه خودکار خود اتخاذ کنند، مجموعه داده های با کیفیت پایین را در داده های آموزشی خود شناسایی کنند و همه داده های خود را در یک رابط واحد نظارت کنند. .

در جاهای دیگر، Bricks - همچنین منبع باز - مجموعه‌ای از «قطعات کد» استاندارد و مدولار است که توسعه‌دهندگان می‌توانند آن را در پالایشگاه ادغام کنند - به گفته این شرکت، این «منطق برنامه‌ای است که اتوماسیون‌های NLP شما را هدایت می‌کند».

Kern AI: نمونه ای از پالایشگاه در حال عمل اعتبار تصویر : Kern AI

هوتر بيان کرد که یک مورد استفاده معمولی در دنیای واقعی برای پلتفرم هوش مصنوعی Kern شامل ابزارهای داخلی شرکت ها است. به عنوان مثال، یک شرکت لجستیک ممکن است نیاز داشته باشد به درخواست مشتری مانند " لطفا 20 پالت را تا فردا ساعت 4 بعدازظهر به کارخانه ما در گوتنبرگ ارسال کنید" پاسخ دهد - به چنین درخواست های حساس به زمان باید به سرعت پاسخ داده شود. شرکت تدارکات می تواند از Kern AI برای همگام سازی درخواست های دریافتی با سیستم مدیریت حمل و نقل خود (TMS) استفاده کند تا به طور خودکار هدف و الزامات درخواست را شناسایی کند.

هوتر به TechCrunch توضیح داد: "این با همگام سازی صندوق ورودی خدمات با گردش کار محصول تجاری ما انجام می شود، که سپس داده ها را به پالایشگاه منتقل می کند." در اینجا، توسعه‌دهندگان می‌توانند از تکنیک‌های NLP برای تجزیه و تحلیل درخواست استفاده کنند و سپس اطلاعات استخراج‌شده ساختاریافته را مستقیماً به TMS خود منتقل کنند.

پس ، از برخی جهات این کار به روشی مشابه چیزی مانند Zapier عمل می کند، اما به جای پیروی از یک رویکرد مبتنی بر قوانین، برای درک پیچیده تر از زبان طبیعی ساخته شده است.

وضعیت بازی

در حقیقت، پلتفرم‌های مشابه بی‌شماری در حال حاضر وجود دارد که کل مناظر اختصاصی و منبع باز را در بر می‌گیرد. اینها عبارتند از Argilla که اخیراً یک دور اولیه سرمایه 1.6 میلیون دلاری را جمع آوری کرد و Heartex که سال گذشته 25 میلیون دلار سهم بیشتری از بودجه را برای Labelstudio بست. و سپس Snorkel AI وجود دارد، یک پیشنهاد اختصاصی که در طول تاریخ خود حدود 135 میلیون دلار را تامین مالی کرده است.

پس ، دقیقاً چه کاری با هوش مصنوعی Kern انجام می شود که متفاوت است؟ هوتر می گوید که این تنها "پشته کامل هسته باز و مدولار" در حال حاضر در بازار است. منظور او این است که پلتفرم آن می‌تواند به عنوان یک افزونه متمرکز بر توسعه‌دهنده و متصل به پلتفرم‌های برچسب‌گذاری موجود مانند Labelstudio استفاده شود، یا می‌توان از آن برای ساخت کل برنامه‌های NLP مبتنی بر داده استفاده کرد.

هوتر گفت: «این بدان معناست که شما می‌توانید از Refinery به عنوان برنامه صرفاً برای مدیریت و ساخت داده‌های آموزشی خود استفاده کنید، برای مثال اگر یک استارت‌آپ هستید که می‌خواهید یک محصول پیچیده NLP بسازید و اکنون به یک راه‌حل عالی برای ساخت داده نیاز دارید». . همچنین می‌توانید از الگوریتم‌های Refinery برای استقرار یک API بیدرنگ و تنظیم گردش‌های کاری کامل استفاده کنید که زنجیره ارزش کامل را پوشش می‌دهد. هدف ما این است که پیشرفت های NLP مدرن را به تیم های داده بدون توجه به پشته فناوری فعلی آنها بیاوریم و پس پلت فرم ما مدولار است.

هوش مصنوعی Kern در حال حاضر حدود 9 کارمند دارد که اکثراً از راه دور کار می کنند، اما در عین حال یک دفتر فیزیکی در بومی خود بن دارند.

پیش از این، Kern AI یک دور اولیه سرمایه اولیه 550,000 یورویی (587,000 دلار) جمع آوری کرده بود و با 2.9 میلیون دلار جدید در بانک، هوتر بيان کرد که این شرکت قصد دارد مجموعه ویژگی های این پلتفرم را برای پوشش جریان های کاری اضافی از جمله صدا گسترش دهد. - و داده های مبتنی بر سند، و ساخت محصولات برای طیف وسیع تری از موارد استفاده صنعتی. هوتر همچنین بيان کرد که آن‌ها برنامه‌هایی را برای ایجاد یک سطح رایگان و شخصی به طور کلی تسریع خواهند کرد، زیرا در حال حاضر فقط بر اساس دعوت در دسترس است.

دور اولیه Kern AI توسط Seedcamp و Faber با مشارکت Xdeck، Another.vc و تعداد انگشت شماری از سرمایه گذاران فرشته رهبری شد.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است