متن خبر

از کانتینر حمل و نقل تا میز: Adapt مزارع قارچ شهری را به ایالات متحده می آورد

از کانتینر حمل و نقل تا میز: Adapt مزارع قارچ شهری را به ایالات متحده می آورد

اخباراز کانتینر حمل و نقل تا میز: Adapt مزارع قارچ شهری را به ایالات متحده می آورد
شناسهٔ خبر: 265477 -
خبرکاو:

استارت‌آپ کشاورزی عمودی کانادایی Adapt AgTech با Reef Technology همکاری می‌کند تا کانتینرهای حمل و نقل قارچ‌کش را به شهرهای بزرگ در سراسر ایالات متحده بیاورد که از آستین شروع می‌شود.

ریف املاک و مستغلات شهری مانند پارکینگ ها را به مراکز تحرک و تدارکات تبدیل می کند و در حال حاضر بیش از 8000 مکان را در صدها شهر در اختیار دارد. این مشارکت به آداپت کمک می کند تا کانتینرهای حمل و نقل خود را چند قدم دورتر از مشتریانی مانند رستوران ها و خواربارفروشی ها قرار دهد، بدون اینکه مجبور به پرداخت اجاره نجومی یک فضای تجاری یا صنعتی در مرکز شهر باشد.

آداپت اولین کانتینر حمل و نقل خود را در آستین افتتاح کرد و این هفته تحویل به رستوران ها را آغاز کرد. در طول چند سال آینده، این استارتاپ قصد دارد به بیش از 50 مکان از جمله بوستون، شیکاگو، سانفرانسیسکو، سیاتل و میامی گسترش یابد.

جاناتان موری، مدیر عامل و بنیانگذار Adapt AgTech به TechCrunch گفت: «مدل ما ایجاد مزارع بیش از حد محلی در مناطق شهری پرجمعیت برای کاهش فاصله مزرعه تا چنگال است.

شبکه مزارع کانتینری حمل و نقل Adapt در "قارچ های لذیذ نابجا" تخصص دارد، که قارچ های لذیذی هستند که تا همین اواخر در خرده فروشی های آمریکای شمالی در دسترس نبودند. صدف‌های صورتی، زرد، آبی و شاه، قارچ‌های شاه بلوطی و یال شیر مد روز را در نظر بگیرید.

موری ادامه داد: «قارچ‌ها به‌خاطر مصرف انرژی، به‌خوبی به کشاورزی کانتینری در مقابل سایر محصولاتی مانند سبزی‌های برگ‌دار پاسخ می‌دهند. آنها به مقدار زیادی نور نیاز ندارند. واقعاً فقط دما و رطوبت است.»

Adapt که در فوریه 2022 راه اندازی شد، اولین مزرعه خود را در ژوئن سال گذشته به مکانی در تورنتو تحویل داد. این شرکت از آن زمان تاکنون در حال رشد بوده و اکنون مزارع خود را در اتاوا، ونکوور، هالیفاکس، کینگستون و آستین دارد. در 17 فوریه، Adapt می‌گوید که شراکتی را با Loblaws - بزرگترین خرده‌فروش کانادا - راه‌اندازی می‌کند که با دو فروشگاه پرچم‌دار در مرکز شهر تورنتو شروع می‌شود و سپس ده‌ها فروشگاه دیگر در تورنتو و اتاوا قبل از اینکه در ماه‌های بعد در سایر نقاط گسترش یابد.

آداپت همچنین با بنرهای خرده فروشی تحت زنجیره های مواد غذایی کانادایی Sobeys و Pattison Food Group در سال 2023 عرضه خواهد شد.

موری گفت: «تا پایان سال 2023 ما در فروشگاه‌های حداقل سه تا از پنج خرده‌فروش بزرگ کانادا از هالیفاکس تا ونکوور و در بین آن‌ها در دسترس خواهیم بود که مجموعاً بیش از 3500 فروشگاه را نشان می‌دهند».

Adapt اخیراً یک دور اولیه را با اقلیم VC Congruence بسته است و از این بودجه برای گسترش پایگاه خود و استخدام پشتیبانی بیشتر استفاده خواهد کرد.

میوه دهی پایدار، قارچ ارزان تر

تطبیق کانتینر حمل و نقل agtech

اعتبار تصویر: Adapt AgTech

Adapt AgTech کانتینرهای حمل و نقل خود را در دلتا، بریتیش کلمبیا طراحی و تولید می کند. جدا از پنج کانتینر که امروز کار می کنند، آداپت اخیراً تولید 16 واحد دیگر را آغاز کرده است و قصد دارد بیش از 25 واحد را در 12 ماه آینده مستقر کند. برخی از کانتینرهای حمل و نقل Adapt دارای انرژی خورشیدی با دوشاخه های پشتیبان هستند، اما به منظور راه اندازی سریع در ایالات متحده، این استارت آپ کانتینرهای حمل و نقل خود را به شبکه متصل می کند. موری گفت مصرف انرژی کم است - حدود 10 کیلووات ساعت در روز.

مدل توزیع این شرکت شبیه به هاب و اسپیکر است. Adapt از یک مرکز متمرکز در کینگستون، انتاریو، برای انجام تمام کارهای آزمایشگاهی و استعمار بلوک‌های بستر استفاده می‌کند - به این معنی که به میسلیوم، ساختار ریشه قارچ اجازه می‌دهد تا روی بلوک‌های خاک اره، تفاله‌های قهوه مصرف شده یا نارگیل رشد کند. سپس استارت آپ بلوک ها را به کانتینرهای حمل و نقل می فرستد، جایی که قارچ ها می توانند در نزدیکی مشتریان میوه دهند. موری می‌گوید این امر به آداپت اجازه می‌دهد تا قارچ‌ها را ظرف چند ساعت پس از برداشت تحویل دهد، که نه تنها به معنای قارچ‌های تازه‌تر است، بلکه ماندگاری بیشتر قارچ‌ها و کاهش فساد را نیز به همراه دارد.

استارت آپ کانتینرها را مستقر و راه اندازی می کند و همچنین سفارشات را انجام می دهد. یک اپراتور بر همه چیز از برداشت تا مدیریت سفارشات تا تحویل قارچ نظارت دارد.

موری گفت: "همه کانتینرهای ما در حال حاضر اساساً روی یک کشاورز تمام وقت کار می کنند، بنابراین ما آنها را قادر می سازیم تا به چیزی تبدیل شوند که دوست داریم آنها را "کارآفرینان مزرعه" بنامیم. بنابراین کمیسیون های بدون سقف، قلمرو خود را تا جایی که می توانید بزرگ کنید. ما کانتینرها را اضافه خواهیم کرد، مناطق شما را رشد خواهیم داد. این به ما این امکان را می دهد که افراد جدید و جوان را نیز وارد کشاورزی کنیم که هیجان انگیز است.

موری همچنین خاطرنشان کرد که اپراتورهای موجود مزرعه قارچ با آداپت تماس گرفته اند تا مشاغل خانگی خود را به مزارع آداپت تبدیل کنند.

کل فرآیند به استارت‌آپ اجازه می‌دهد تا به صورت عمودی یکپارچه بماند، و بنابراین در هزینه‌های موادی مانند بستر صرفه‌جویی می‌کند، که Adapt آن را از هر چیزی که به صورت محلی در دسترس است می‌سازد. گفت: کنترل Adapt بر هر مزرعه همچنین به شرکت اجازه می‌دهد تا روی گونه‌های قارچی که به خوبی باردهی می‌شوند بررسی کند و تعداد بیشتری از آن‌ها را تکثیر کند، و حاشیه‌های سالم‌تری را به شرکت ارائه دهد و محصولی با کیفیت بالا ارزان‌تر از آنچه در بازار کشاورز تهیه می‌کنید، ارائه کند. موری.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است