متن خبر

از قرار دادن ابزارهای گران قیمت در موارد ارزان خودداری کنید

از قرار دادن ابزارهای گران قیمت در موارد ارزان خودداری کنید

اخباراز قرار دادن ابزارهای گران قیمت در موارد ارزان خودداری کنید
شناسهٔ خبر: 268132 -
خبرکاو:

یک آیفون با یک قاب ارزان قیمت
هانا استرایکر / نقد و تحلیل گیک

اگر به تازگی بیش از 1000 دلار در یک گوشی هوشمند پرچمدار کاهش داده اید، ممکن است احساس کنید که بودجه شما خرج شده است. در مورد کیس ها گزینه های زیادی وجود دارد و ممکن است گزینه ارزانی را که دوست دارید پیدا کنید. متأسفانه، در هنگام پرداخت پس انداز خواهید کرد، اما ارزان بودن در دراز مدت هزینه گزافی برای شما خواهد داشت.

دلایل زیادی وجود دارد که شما نباید گزینه ارزان قیمت را هنگام انتخاب قاب دستگاه خود انتخاب کنید، و این فقط در مورد گوشی ها صدق نمی کند. اگرچه ممکن است حساب شما در وهله اول با خرید ساده دستگاه ضربه بزرگی خورده باشد، تفاوت دلاری بین یک کیس افتضاح و یک کیف خوب چندان زیاد نیست. در اینجا این است که چرا تلاش برای پس انداز چند دلاری ممکن است صدها دلار برای شما هزینه داشته باشد.

موارد ارزان مرزی بی فایده هستند

دیواری <a href= از قاب گوشی ارزان قیمت" width="1920" height="1080" src="https://www.reviewgeek.com/pagespeed_static/1.JiBnMqyl6S.gif" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">
oliverdelahaye/Shutterstock.com

جدای از محافظت از گوشی، تبلت یا دستگاه بازی دستی شما در برابر خراش های خفیف، قاب های ارزان تر احتمالاً برای جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه شما کاملاً بی فایده هستند. قاب های مقرون به صرفه برای گوشی ها معمولاً قطعات بسیار نازکی از پلاستیک سخت و ارزان هستند. این یک مشکل به چند دلیل است.

اولاً، هیچ گونه محافظتی در برابر ضربه ارائه نمی دهد. اگر گوشی خود را رها کنید، خطر زیادی ناشی از نیروی سقوط از طریق خود تلفن و آسیب احتمالی قطعات حساس داخل آن است. اگر یک جعبه تخم مرغ بیندازید، احتمالاً خود جعبه خوب می شود، اما ممکن است برخی از تخم مرغ های داخل آن ترک بخورند. این مورد مشابه با گوشی شم است. کیس‌های گران‌تر معمولاً شامل موادی مانند لاستیک سیلیکونی هستند که می‌توانند ضربه‌ها را بهتر کنترل کنند و به تلفن شما شانس بیشتری برای زنده ماندن می‌دهند. آنها همچنین ممکن است در مناطقی که احتمالاً به زمین برخورد می کنند، مانند گوشه های تلفن، به جای یک پوسته یکنواخت، نازک، مانند قاب های ارزان تر، تقویت شوند.

سپس محافظت از صفحه نمایش وجود دارد. در حالی که می‌توانید محافظ صفحه‌نمایش را جداگانه بخرید، یک قاب خوب دارای یک لبه برجسته نیز می‌شود تا جلوی گوشی شما را از زمین یا هر سطح سختی که روی آن قرار می‌دهید دور نگه دارد. این کار شانس زنده ماندن صفحه نمایش شما را در یک افت افزایش می دهد و همچنین اگر صفحه را به صورت رو به پایین روی یک سطح کثیف قرار دهید، مانع از خراشیدن تکه های کوچک ریزه می شود.

به نظر می رسد و احساس ارزانی نیز دارد

آن را دوست داشته باشید یا از آن متنفر باشید، یک گوشی هوشمند چیزی بیش از یک دستگاه کاربردی است. این یک نماد وضعیت و در برخی سطوح، یک اثر هنری است. گوشی های رده بالا از مواد با کیفیتی مانند آلومینیوم و شیشه با کیفیت بالا پوشیده شده اند. تیم های کاملی از افراد با دستمزد خوب برای اصلاح طرح صرف می کنند تا همه چیز تا حد امکان زیبا به نظر برسد. سپس با استاندارد بالا تولید می شود و هر گونه نقص قبل از خروج دستگاه از خط تولید برطرف می شود.

سپس می آیید و تمام زیبایی را در یک تکه پلاستیکی ارزان قیمت 5 دلاری می پوشانید. به اندازه کافی بد است که همه آن کارها باید پنهان شود، مبادا خراشیده و فرورفته شود. اما اگر می خواهید آن را بپوشانید، حداقل آن را در چیزی بپوشانید که ظاهر خوبی دارد.

احساس دستگاه را نیز باید در نظر گرفت. کیس‌های کمی گران‌تر نگهداری می‌شوند. حتی می‌توانید قاب‌ها را با چیزهایی مانند چرم پوشانده شوند. از سوی دیگر، پلاستیک ارزان قیمت چیزی است که می توانید تنها با لمس آن را تشخیص دهید. احساس وحشتناکی دارد. تلفن شما زمان زیادی را در دستان شما می گذراند، پس به دستان خود لطف کنید. چیزی را انتخاب کنید که واقعاً از نگه داشتن آن لذت خواهید برد.

دستگاه های بازی دستی مانند Nintendo Switch و Steam Deck مشابه هستند. شما باید چیزی را که راحت در دست دارید بپاشید، نه مقداری پلاستیک با بافت وحشتناک. با لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها، به ظاهر برمی‌گردد. آیا واقعاً می خواهید فقط برای یک دستگاه گران قیمت هزینه کنید تا به نظر برسید چیزی از بخش تخفیف فروشگاه دلار در دست دارید؟

این فقط برای تلفن های هوشمند اعمال نمی شود

کیس رسمی Meta Quest Pro با هدست ذخیره شده در آن.
متا

گوشی‌های هوشمند تنها چیزهایی نیستند که می‌توانید قاب‌های محافظ برای آن‌ها تهیه کنید، و گزینه‌های ارزان قیمت برای اکثر دستگاه‌ها وجود دارد. با این حال، صرف نظر از اینکه از چه دستگاهی استفاده می‌کنید، رفتن به دنبال یک کیس اقتصادی می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند.

سال گذشته، من یک متا کوئست پرو را معرفی کردم. من همچنین زیاد سفر می‌کنم، پس یک کیف یکی از لوازم جانبی ضروری بود. از آنجایی که کیس رسمی 120 دلار هزینه داشت، گزینه بسیار ارزان‌تری را از آمازون انتخاب کردم. این یک اشتباه بود، به چند دلیل.

اولاً، فضای چمدان بیشتری را از آنچه باید اشغال می کرد. بدیهی است که توسط افرادی طراحی شده بود که در آن زمان به Quest Pro دسترسی نداشتند، زیرا بسیار بزرگتر از خود هدست است. این کیس کل محفظه اصلی یک کوله پشتی سایز متوسط ​​را اشغال می کند و اگر سبک سفر می کنید فضای کمی برای هر چیز دیگری باقی می گذارد.

سپس ساخت خود کیس وجود دارد. تسمه‌ها و شیارهایی که برای نگه‌داشتن کنترل‌کننده‌ها در جای خود طراحی شده‌اند، کار خود را انجام نمی‌دهند، پس اگر آن را زیاد جابه‌جا کنید، کنترل‌کننده‌ها در کیس شل می‌شوند. اگر آن را با دسته حمل کنید، لنزها در پایین قرار دارند و احتمال اینکه کنترلرها روی آنها بیفتند، بیش از حد معقول است. ممکن است تسمه‌ها دکمه‌ها یا چیزی دیگر را فشار می‌دهند، زیرا زمانی که من واقعاً بعد از حمل هدست از آن استفاده کردم، در این مورد کاملاً مرده بودند. آنها قبل از حرکت من شارژ کامل داشتند، زیرا آنها روی پایه شارژ زندگی می کنند، که اگر آن را در کیسه کاملاً بی فایده تعبیه شده در درب کیس قرار دهید، در رومینگ رایگان نیز خواهد بود.

به اختصار. قاب دستگاه VR ظریف 1500 دلاری خود را ارزان نکنید. اضطراب ناشی از آن ارزش صرفه جویی 80 دلاری را ندارد.

شما نیازی به خرج کردن زیاد ندارید

Otterbox

در طرف مقابل، قاب هایی وجود دارند که به اندازه خود گوشی قیمت دارند. در حالی که ایده یک کیس باریک، شیک با "کیسه هوا" ویژه که برای جلوگیری از آسیب طراحی شده است خوب است، قیمت آن بسیار مضحک است. همین امر در مورد مواردی که چند صد دلار هزینه دارند و به مواد "نظامی" که بخشی از ساخت کیس را تشکیل می دهند، می بالند.

شما گزینه های زیادی در محدوده 20 تا 60 دلار دارید و اینجاست که باید خرید کنید. چیزی شبیه Otterbox در بالای آن محدوده قرار دارد و باید تمام محافظتی را که گوشی شما تا به حال به آن نیاز دارد - بدون اضافه کردن حجم زیاد، فراهم کند. اگر قصد دارید مقداری پول پس انداز کنید، اما چیزی کاملاً بی فایده نمی خواهید، محدوده Parallax Caseology یک انتخاب شیک و در عین حال کاربردی است که با قیمت حدود 20 دلار در دسترس است.

بدیهی است که تلفن‌ها بیشتر عرضه می‌شوند، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و به حفاظت همه‌کاره‌تری نیاز دارند. کنسول‌های بازی قابل حمل معمولاً در کیف یا کشوی شما زندگی می‌کنند، مگر اینکه به طور ایمن در هر دو دست نگه داشته شوند. اما شما هنوز هم نباید ارزان قیمت کنید.

یک کیس ارزان قیمت نینتندو سوییچ ممکن است باعث شود قطعات تقریباً با یکدیگر تماس داشته باشند. هر ضربه ای باعث برخورد آن قسمت ها می شود و به طور بالقوه چیزی را می شکند. در مقایسه با چیزی که کمی گرانتر است، یک لایه ضخیم خوب از فوم دریافت می کنید که همه چیز را ایمن و جدا نگه می دارد.

با Steam Deck، برخی از کیس های ارزان تر فقط خنده دار هستند. آنها هیچ محافظتی از صفحه نمایش ارائه نمی دهند، حتی زمانی که چیزی در اطراف کیسه می چرخد، و به سادگی یک لایه پلاستیک ارزان قیمت را روی پشتی که کمتر شکننده است، قرار می دهند. با استفاده از گزینه سختی که کاملاً از دستگاه محافظت می کند و لوازم جانبی را مرتب نگه می دارد، از یک مشکل و چند صد دلار صرفه جویی کنید.

یک کیف رده بالا ارزان تر از تعمیر است

یک تکنسین در حال تعویض صفحه نمایش آیفون.
PK Studio/Shutterstock.com

شما می توانید یک کیس بسیار خوب را از یک تامین کننده معتبر با قیمت کمتر از 30 دلار تهیه کنید، در حالی که موارد رده بالاتر کمی بیشتر هزینه دارند. اگر می خواهید محافظت کامل داشته باشید، محافظ های صفحه نیز گران نیستند. یک برند خوب از یک برند معتبر معمولا بین 10 تا 20 دلار به شما باز می گردد.

کیس‌های غیر عمومی iPad ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند، اما گاهی اوقات دارای آپشن های اضافی هستند. این ویژگی ها می تواند شامل صفحه کلید و مواردی مانند نگه دارنده قلم باشد. به طور مشابه، اگر با لپ‌تاپ سفر می‌کنید، کیفی می‌خواهید که درجاتی از ضربه محافظت کند. شما قرار است برآمدگی‌ها را تحمل کنید، و نمی‌خواهید دستگاهی شکننده، گران‌قیمت که بار آن ضربه‌ها را روایت کند. شما همچنین به درجه معقولی از عایق رطوبتی برای دفع چیزهایی مانند باران نیاز دارید. من سال‌ها است که از یکی از ونگر استفاده می‌کنم، و شما می‌توانید با قیمت 60 دلار چیزی از شرکت سوئیسی بگیرید. هزینه تعمیر لپ تاپ وا

اگر یک کیس به شدت خراشیده شود و بخواهید آن را تعویض کنید، به دنبال 30 دلار دیگر و کمتر از یک دقیقه کار آسان برای تعویض آن هستید. شما همچنین می توانید به سادگی با خراش زندگی کنید، زیرا اکثر مردم به آسیب کیس اهمیتی نمی دهند. تعویض محافظ صفحه نمایش آسیب دیده حتی ارزان تر است. برداشتن قاب قدیمی کمی دشوارتر از تعویض کیس است، اما همچنان بسیار آسان است.

در مقابل، ماشین حساب تعمیر اپل، یک صفحه نمایش شکسته در آیفون 14 استاندارد 279 دلار قیمت دارد. با تعویض شیشه پشت ترک خورده آیفون 14 حدود 169 دلار هزینه خواهید داشت. هر دوی این خدمات در صورت اشتراک در AppleCare+ هنوز 29 دلار قیمت دارند - که صرفه جویی قابل توجهی است اما باز هم بیشتر از هزینه جایگزینی محافظ صفحه نمایش است.

با تبلت‌ها، احتمالاً اشتباه گران‌تری است. هر چیزی غیر از تعویض باتری در آی‌پد نسل دهم، در صورت تعمیر آن از طریق اپل، 319 دلار هزینه خواهد داشت.

خارج از آن، تعویض صفحه نمایش در چیزی شبیه نینتندو سوییچ برای شما بیش از 100 دلار هزینه خواهد داشت، تعمیر لپ تاپ بسته به مارک و آسیب متفاوت است، اما تعویض کامل می تواند گاهی اوقات گزینه بهتری نسبت به تعویض صفحه نمایش باشد، و برای علاقه مندان به VR حتی بدتر است.

آن دسته از کنترلرهایی را که روی لنزهای Quest Pro در کیس ارزان قیمت انداخته بودند را به خاطر دارید؟ خوشبختانه هیچ آسیبی وارد نشد. اگر اینطور بود، من نزدیک به 1500 دلار می‌رفتم. متا آن قطعه را "خارج از گارانتی" تعمیر نمی کند و ضمانت خسارت تصادفی را پوشش نمی دهد.

طرح های بیمه دیگری نیز در دسترس هستند و برخی موارد دیگر مانند سرقت را پوشش می دهند که احتمال پیشگیری از آن بسیار کم است. اما از نظر آسیب، بیشتر طرح‌ها شامل کسر هزینه نیز می‌شوند - که احتمالاً بسیار بیشتر از هزینه یک کیس مناسب و محافظ صفحه است.

کمی اضافی خرج کنید و ممکن است مقدار زیادی پس انداز کنید

اخلاقیات داستان این است که موارد مناسب گران نیستند و موارد بسیار ارزان اتلاف وقت و پول کامل هستند. بله، شما می‌توانید چیزی با طراحی بی‌نظیر Hello Kitty را با قیمت 5 دلار دریافت کنید، اما همچنین می‌توانید چیزی که ممکن است یکی از گران‌ترین دستگاه‌های شما باشد را با 10 دلار بیشتر محافظت کند.

اگر گوشی خود را بیاندازید، نه تنها از فاجعه جلوگیری می کند، بلکه در واقع اعتماد به قاب خود باعث می شود تا از اضطراب زیادی نجات یابید. ممکن است قبلاً صدها دلار، اگر نه بیش از هزار، برای تلفن خود خرج کرده باشید. پس ذخیره کمی در جایی که می توانید قابل درک است. اما تفاوت قیمت بین یک کیس خوب و یک کیس واقعا بد در مقایسه با هزینه خود دستگاه بسیار ناچیز است که ارزان بودن آن بسیار مضحک است.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است