متن خبر

از انتقاد استاندار کرمان به ارایه مطالب تکراری در جلسات تا بی‌صاحبی بخش کشاورزی

از انتقاد استاندار کرمان به ارایه مطالب تکراری در جلسات تا بی‌صاحبی بخش کشاورزی

اخباراز انتقاد استاندار کرمان به ارایه مطالب تکراری در جلسات تا بی‌صاحبی بخش کشاورزی
شناسهٔ خبر: 109750 -
خبرکاو:

دکتر "محمدجواد فدائی" استاندار کرمان در این نشست بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مسئولان تاکید کرد و بیان کرد : در زمان حضور مسئولین ارشد کشوری نباید مباحث تکراری مطرح شود بلکه باید نتایج کارها و اقدامات کارشناسی شده ارایه دهیم.

وی بیان کرد: در جلسات با مسئولین ارشد کشوری، اگر دو مورد از مشکلات استانی را حل کنیم خیلی بهتر از آن است که مباحث زیادی مطرح اما مشکلی از استان حل نشود لذا اگر مباحث کارشناسی ارایه دهیم خیلی مفیدتر از بازدیدهای وزیر خواهد بود.

به گزارش ایسنا، "شهباز حسن‌پور" رییس مجمع نمایندگان استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه حداقل ۴۰ درصد از اشتغال استان در بحش کشاورزی است اظهار کرد: با توجه به مشکلات به وجود آمده به ویژه در بخش کشاورزی و در محصولات پسته و خرما، به ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار با فوریت در استان کرمان برای این دو بخش نیاز داشته ضمن آنکه نیازمند ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیز برای احیای باغات استان هستیم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه متاسفانه بخش کشاورزی متولی و صاحب ندارد، تصریح کرد: برای بخش های صنعت و شرب، موضوع انتقال آب عملیاتی و اجرایی شده که نمونه آن را می توانیم در بحث انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی مشاهده کنیم اما متاسفانه هیچ برنامه ای برای تامین آب در بخش کشاورزی وجود ندارد این در حالی است که با اراده دولت، می تواند خط سوم انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان را برای بخش کشاورزی تصویب کرد.

وی تفویض اختیارات به استان‌ها را امری الزامی در توسعه بخش کشاورزی استان ها دانست و بیان کرد: از وزیر جهادکشاورزی می خواهیم در این سفر بخشی از اختیارات وزارتخانه را را به استاندار و مدیران جهادکشاورزی استان واگذار کنند.

رییس مجمع نمایندگان استان، کرمان را پهناورترین، محرومترین و حادثه‌خیزترین استان کشور دانست و بیان کرد: متاسفانه با این همه ظرفیت در بخش کشاورزی استان کرمان، متاسفانه این بخش در مظلومیت کامل قرار دارد که انتظار می رود نگاه ویژه ای به این بخش از سوی مسئولین داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو