متن خبر

ارشاد: کمیسیون فرهنگی مجلس باید عرصه فرهنگ و هنر را از ابتذال مفرط نجات دهد/ امیدوارم نمایندگان مجلس هنر را جدی بگیرند!

ارشاد: کمیسیون فرهنگی مجلس باید عرصه فرهنگ و هنر را از ابتذال مفرط نجات دهد/ امیدوارم نمایندگان مجلس هنر را جدی بگیرند!

اخبارارشاد: کمیسیون فرهنگی مجلس باید عرصه فرهنگ و هنر را از ابتذال مفرط نجات دهد/ امیدوارم نمایندگان مجلس هنر را جدی بگیرند!
شناسهٔ خبر: 110855 -
خبرکاو:

کارگردان فیلم های سینمایی «راز پرواز» و «زیر سایه کنار» در بیان کرد گو با خبرنگار سینماپرس بیان کرد : بزرگترین انتظار بنده از اعضای محترم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی این است که زبان فرهنگ و هنر و سینما را درک کنند و درک لازم از حوزه فرهنگ و هنر مبادرت به قانون گذاری، ریل گذاری و برنامه ریزی برای تمامی ارکان فرهنگی و هنری کشور نمایند.

این فیلمساز بیان کرد : نمایندگانی که در کمیسیون فرهنگی مجلس حضور پیدا می کنند باید با حوزه فرهنگ آشنایی داشته باشند و اساساً هنر را جدی بگیرند که من امیدوارم هنر در مجلس پیش رو جدی گرفته شود؛ متأسفانه گاهی اوقات دیده شده که برخی افراد با دید شوخی و طنز به مقوله بسیار مهم فرهنگ و هنر نگاه می کنند که کاری بسیار غلط است.

افشار تأکید کرد: امروزه سینمای ایران سرشار از فیلم های پوچ، بی ارزش و مبتذل شده، آثاری که متأسفانه کمتر نشانی از فرهنگ و هنر در آن ها دیده می شود؛ من امیدوارم اعضای محترم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تدبیری هوشمندانه راهکاری اندیشه کنند تا از سینمای ارزشی حمایت شود و هنر از ابتذال فعلی نجات پیدا کند.

وی با بیان اینکه درک اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از فرهنگ و هنر می تواند اتوماتیک وار باعث رشد، ارتقا و تعالی تمامی ارکان فرهنگی و هنری و به ویژه سینما شود اظهار داشت: بنده به عنوان یک سینماگر امیدوارم سینمای کشورمان هرچه زودتر از این اوضاع وخیمی که این روزها با آن دست به گریبان است نجات پیدا کند و ما بتوانیم شاهد تولیدات ارزنده، اخلاق مدارانه و اندیشه ورز در سینمای کشورمان باشیم.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو