سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

ارزش بازار متا در حال رسیدن به یک تریلیون دلار است

متا سال 2024 را در روند بسیار خوبی آغاز کرده است. سهام این شرکت پس از افزایش 200 درصدی قیمت آن در سال 2023، اکنون به مرز 1 تریلیون دلار نزدیک شده است. طبق آخرین برآوردهای انجام‌شده، ارزش بازار متا در حال حاضر 966.60 میلیارد دلار است، به این معنا که 33.4 میلیارد دلار با نقطه عطف یک تریلیون دلاری فاصله دارد. همانطور که اینسایدر توضیح می‌دهد، اگر ارزش متا به یک تریلیون دلار برسد، به جمع ...

متا سال 2024 را در روند بسیار خوبی آغاز کرده است. سهام این شرکت پس از افزایش 200 درصدی قیمت آن در سال 2023، اکنون به مرز 1 تریلیون دلار نزدیک شده است. طبق آخرین برآوردهای انجام‌شده، ارزش بازار متا در حال حاضر 966.60 میلیارد دلار است، به این معنا که 33.4 میلیارد دلار با نقطه عطف یک تریلیون دلاری فاصله دارد.

همانطور که اینسایدر توضیح می‌دهد، اگر ارزش متا به یک تریلیون دلار برسد، به جمع غول‌های فناوری دیگر از جمله مایکروسافت، اپل، آلفابت، آمازون و انویدیا اضافه خواهد شد که ارزش بازار همه آن‌ها در حال حاضر یک تریلیون دلار یا بیشتر است. مایکروسافت با ارزش بازار 2.93 تریلیون دلاری در حال حاضر پیشتاز این حوزه است.

البته متا قبلاً نیز به این موفقیت دست یافته است. ارزش غول فناوری آخرین بار در ژوئن سال 2021 از مرز 1 تریلیون دلار عبور کرده بود. همچنین سهام متا در 7 سپتامبر همان سال به بالاترین حد خود در تاریخ، یعنی 1.08 تریلیون دلار رسید.

با این حال، مانند بسیاری از شرکت‌های فناوری دیگر، متا نیز پس از کاهش تقاضا برای محصولات و خدمات فناوری به دنبال کاهش محدودیت‌های حرکتی مرتبط با کووید، با چالش‌های شدیدی مواجه شد. در فوریه سال 2022، متا پس از انتشار گزارش درآمد سه ماهه چهارم خود که نشان داد پایگاه کاربران فعال روزانه فیس بوک برای اولین بار در تاریخ کاهش یافته است، بزرگترین نابودی یک روزه در تاریخ شرکت‌های ایالات متحده را متحمل شد.

متا برای کاهش هزینه‌ها و چالش‌ها، 11000 نفر را در نوامبر 2022 اخراج کرد و قول داد که 2023 «سال کارآمدی» خواهد بود. به نظر می رسد که تلاش‌های شرکت نتیجه‌بخش بوده است. در سه ماهه سوم سال 2023، متا درآمد بسیار خوبی را گزارش کرده بود که از برآورد تحلیلگران پیشی گرفت.

خبرکاو