متن خبر

اردوغان تهدید کرد صفحات رسانه‌های اجتماعی را کنترل کرده یا می‌بندد

اردوغان تهدید کرد صفحات رسانه‌های اجتماعی را کنترل کرده یا می‌بندد

اخباراردوغان تهدید کرد صفحات رسانه‌های اجتماعی را کنترل کرده یا می‌بندد
شناسهٔ خبر: 111092 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، برات آلبایراک، وزیر دارایی ترکیه و داماد رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور روز سه‌شنبه در توییتی بیان کرد ه بود که فرزند چهارمش به دنیا آمده است. به دنبال این توییت برخی کاربران به اسرا، همسر آلبایراک توهین کردند.

مقر پلیس ترکیه امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد، کاربران ۱۱ حساب از ۱۹ حساب کاربری که مطالب توهین آمیز درباره آلبایراک و خانواده‌اش به اشتراک گذاشته بودند، بازداشت شدند.

اردوغان در جریان سخنرانی در جمع اعضای حزب حاکم عدالت و توسعه بیان کرد : حزب ما قوانین و مقررات جدیدی را برای کنترل استفاده از رسانه‌های اجتماعی اعلام خواهد کرد. افزایش اقدامات غیراخلاقی در این پلتفورم‌ها در سال‌های اخیر به خاطر نبود قوانین و مقرارت به وجود آمده است.

وی بیان کرد : این پلتفورم‌ها مناسب این کشور نیستند. ما با تقدیم لایحه‌ای به پارلمان می‌خواهیم هرچه سریع‌تر این پلتفورم‌ها را کنترل یا تعطیل کنیم.

اردوغان تصریح کرد: کمپانی‌های رسانه‌های اجتماعی مجبور به انتصاب نمایندگانی در ترکیه برای پاسخگویی به درخواست‌های حقوقی خواهند شد. ما قصد داریم هر کار لازم است انجام دهیم تا پلتفورم‌های رسانه‌های اجتماعی نمایندگی حقوقی و مالی را در کشورمان ایجاد کنند. ما پس از وضع این قوانین و مقررات، ممنوعیت دسترسی و مجازات‌های مالی و قانونی را اجرا خواهیم کرد.

آنکارا در دوره‌هایی از جمله عملیات‌های نظامی و پاندمی ویروس کرونا به شدت بر محتوای مطالب منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نظارت می‌کند.  

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو