سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

ارتقای عظیم Find My Device اندروید به همان اندازه که مفید است بحث برانگیز است

۹ZC2hLx2m7PzDAp6rzPkTV-320-80-1.jpg
گوگل به‌روزرسانی بزرگی را برای ویژگی Find My Device اندروید اعلام کرده است که به زودی به شما کمک می‌کند تا اشیاء با ارزش را با استفاده از ردیاب‌های بلوتوث شخص ثالث ردیابی کنید - و همچنین به شما در مورد AirTag‌های ناخواسته Apple در نزدیکی هشدار می‌دهد. مانند شبکه «Find My» اپل، «به‌روزرسانی عمده» Google برای ویژگی Find My Device موجود، به‌طور ناشناس از میلیاردها دستگاه Android در سراسر جهان برای کمک به شما در ردیابی موارد گم شده ...

گوگل به‌روزرسانی بزرگی را برای ویژگی Find My Device اندروید اعلام کرده است که به زودی به شما کمک می‌کند تا اشیاء با ارزش را با استفاده از ردیاب‌های بلوتوث شخص ثالث ردیابی کنید - و همچنین به شما در مورد AirTag‌های ناخواسته Apple در نزدیکی هشدار می‌دهد.

مانند شبکه «Find My» اپل، «به‌روزرسانی عمده» Google برای ویژگی Find My Device موجود، به‌طور ناشناس از میلیاردها دستگاه Android در سراسر جهان برای کمک به شما در ردیابی موارد گم شده یا دزدیده شده، حتی زمانی که آفلاین هستند، استفاده می‌کند.

گوگل از مثال رها کردن تصادفی هدفون در باشگاه استفاده کرد – زمانی که به‌روزرسانی «دستگاه من را پیدا کن» در اواخر تابستان امسال منتشر شد، از نظر تئوری می‌توانید از سایر دستگاه‌های اندرویدی نزدیک برای یافتن آن‌ها استفاده کنید.

از آنجایی که Find My Device به زودی با ردیاب‌های بلوتوث شخص ثالث از قبیل Tile و Chipolo کار می‌کند، شما همچنین می‌توانید از آن‌ها برای پیگیری سایر اشیاء با ارزش مانند دوچرخه یا چمدان خود استفاده کنید.

دو تلفن Android در پس‌زمینه بژ <a href= که ویژگی Find My Device را نشان می‌دهد که یک شی را ردیابی می‌کند" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/9ZC2hLx2m7PzDAp6rzPkTV-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/9ZC2hLx2m7PzDAp6rzPkTV-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/9ZC2hLx2m7PzDAp6rzPkTV-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/9ZC2hLx2m7PzDAp6rzPkTV-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/9ZC2hLx2m7PzDAp6rzPkTV-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/9ZC2hLx2m7PzDAp6rzPkTV-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/9ZC2hLx2m7PzDAp6rzPkTV.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/9ZC2hLx2m7PzDAp6rzPkTV.jpg">

(اعتبار تصویر: گوگل)

به طور طبیعی، یک شبکه ردیابی که بر روی میلیاردها دستگاه اندرویدی ساخته شده است، برخی از نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی را ایجاد می‌کند. گوگل مشتاق بود بر این نکته تاکید کند که "مدتی زمان می برد تا این درست شود"، که چیزی کم گفته است - برنامه فعلی "دستگاه من را بیابید" گوگل شش سال پیش در Google I/O 2017 وارد شد و ما شایعاتی در مورد به روز رسانی بزرگ برای دو سال گذشته

مانند شبکه Find My اپل، گوگل می گوید اطلاعات مکان در شبکه جدید Find My Device رمزگذاری شده است، به این معنی که هیچ کس (از جمله Google) نمی تواند بگوید دستگاه های شما در کجا قرار دارند. اما عنوان بزرگ‌تری که گوگل با اعلام شراکت خود با اپل در اوایل ماه جاری به آن اذیت کرد، معرفی «هشدارهای ردیاب ناشناخته» در اندروید است.

این بدان معناست که تلفن اندرویدی شما به شما اطلاع می‌دهد که آیا یک برچسب ردیابی ناشناس با شما حرکت می‌کند یا خیر، و همچنین به شما کمک می‌کند آن را پیدا کنید. به لطف استاندارد جدیدی که گوگل با اپل به توافق رسیده است، این هشدارها در همه تلفن ها - از جمله آیفون ها - کار می کنند.

گوگل می گوید که این تجربه جدید Find My Device و «هشدارهای ردیاب ناشناخته» در اواخر تابستان امسال راه اندازی می شود.


تجزیه و تحلیل: اندروید به بزرگترین شبکه ردیابی جهان تبدیل می شود

دو تلفن Android در پس‌زمینه بژ <a href= که ویژگی Find My Device را نشان می‌دهد که یک شی را ردیابی می‌کند" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/dSA2VVvuqr2xLL9e9xLHGV-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/dSA2VVvuqr2xLL9e9xLHGV-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/dSA2VVvuqr2xLL9e9xLHGV-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/dSA2VVvuqr2xLL9e9xLHGV-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/dSA2VVvuqr2xLL9e9xLHGV-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/dSA2VVvuqr2xLL9e9xLHGV-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/dSA2VVvuqr2xLL9e9xLHGV.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/dSA2VVvuqr2xLL9e9xLHGV.jpg">

(اعتبار تصویر: گوگل)

اندروید مدت‌هاست که یک ویژگی بسیار محدود «دستگاه من» را پیدا کرده است که بر اساس جدیدترین مکان شناخته شده دستگاه شما است.

اما این به‌روزرسانی آن را به سطح کاملاً جدیدی می‌برد و عملاً بیش از سه میلیارد دستگاه اندرویدی را به بزرگترین شبکه ردیابی اشیاء در جهان تبدیل می‌کند – و با وجود تمام مزایا، این ویژگی احتمالاً در اواخر سال جاری به طور کامل راه‌اندازی شود بحث‌برانگیز خواهد بود.

گوگل مایل بود بر دو ویژگی تأکید کند که باید به کاهش ترس از این نوع ردیابی توسط بازیگران بد کمک کند: رمزگذاری کامل اطلاعات مکان و آن "هشدارهای ردیاب ناشناخته" که بر اساس استاندارد جدیدی است که با اپل ایجاد شده است.

اما علیرغم تلاش های اپل برای کاهش تعداد فزاینده سرفصل ها در مورد تعقیب AirTag، نتوانسته است همه را به طور کامل متقاعد کند که ردیاب های بلوتوث برای سوء استفاده باز نیستند. و زمانی که ویژگی ارتقا یافته «دستگاهم را پیدا کن» منتشر شود، می‌توان این بحث‌ها را به سطح بعدی برد.

در حالی که ایجاد دیرهنگام استاندارد بین پلتفرمی برای «هشدارهای ردیاب ناشناخته» حرکت خوبی است، ما باید قبل از پر کردن زندگی خود با ردیاب‌های بلوتوث ببینیم که در عمل چقدر خوب کار می‌کند.