متن خبر

ارتش آمریکا یک شی کوچک را بر فراز آلاسکا ساقط کرد

ارتش آمریکا یک شی کوچک را بر فراز آلاسکا ساقط کرد

اخبارارتش آمریکا یک شی کوچک را بر فراز آلاسکا ساقط کرد
شناسهٔ خبر: 265455 -
خبرکاو:

برای دومین بار در کمتر از یک هفته، ارتش آمریکا یک متجاوز را از آسمان این کشور منفجر کرد.

مقامات وزارت دفاع گفتند که یک جت جنگنده یک شی مرموز را در نزدیکی سواحل شمال آلاسکا در ساعت 1:45 بعد از ظهر به وقت شرقی (1845 GMT) روز جمعه (10 فوریه) منفجر کرد.

سرتیپ نیروی هوایی، سخنگوی پنتاگون، گفت: "این شی در ارتفاع 12000 متری پرواز می کرد و تهدیدی معقول برای ایمنی پرواز غیرنظامیان به شمار می رفت." ژنرال پت رایدر روز جمعه در یک نشست خبری گفت.

مطالب مرتبط: بالن های جاسوسی چینی قبلی بر فراز ایالات متحده به عنوان بشقاب پرنده طبقه بندی می شدند: گزارش

اقدام روز جمعه در ارتفاع بالا تنها شش روز پس از آن انجام شد که یک جت جنگنده F-22 یک بالون جاسوسی چینی را با موشک سایدوایندر در سواحل کارولینای جنوبی ساقط کرد. اما ممکن است بین دو شیء سقوط کرده ارتباطی وجود نداشته باشد.

بالون جاسوسی چینی بزرگ بود. پاکت بادکرده آن حدود 200 فوت (60 متر) ارتفاع داشت و ساختار خرپایی (احتمالاً مجهز به ابزار) که در زیر آن آویزان شده بود به اندازه چندین اتوبوس مدرسه بود.

شیئی که روز جمعه بر فراز آلاسکا ساقط شد "به اندازه یک ماشین کوچک بود، بنابراین، از نظر اندازه یا شکل شبیه بالون نظارتی در ارتفاع بالا که در 4 فوریه در سواحل کارولینای جنوبی به پایین انداخته شد." رایدر گفت.

او افزود که رادار زمینی روز پنجشنبه (9 فوریه) متجاوز آلاسکا را شناسایی کرد. جت های جنگنده متعاقباً بررسی کردند و حضور و ارتفاع جسم را تأیید کردند. جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده دستور داد که این شی را خارج کنند و ارتش این کار را به سرعت انجام داد.

رایدر گفت: «ما در حال حاضر جزئیات بیشتری در مورد این شی نداریم، از جمله شرح قابلیت‌ها، هدف یا منشأ آن.

ملوانان منصوب به گروه 2 خنثی سازی مهمات انفجاری یک بالون نظارتی در ارتفاع بالا را در سواحل میرتل بیچ، کارولینای جنوبی، در 5 فوریه 2023 بازیابی می کنند .

داستان های مرتبط:

رایدر افزود، تیم‌ها از قبل جستجو برای تکه‌هایی از شی نابود شده آلاسکا را آغاز کرده‌اند. او همچنین در مورد تلاش‌های مشابه با بقایای بالون چینی که تنها در 6 مایل (10 کیلومتر) از ساحل در عمق حدود 47 فوت (14 متر) آب فرود آمد، به‌روزرسانی کرد.

رایدر با اشاره به قطعات بالون چینی گفت: تیم‌های بازیابی از میدان زباله نقشه‌برداری کرده‌اند و در حال جستجو و شناسایی زباله‌ها در کف اقیانوس هستند. زباله‌هایی که تاکنون کشف شده‌اند در کشتی‌ها بارگیری می‌شوند، به ساحل برده می‌شوند، فهرست‌بندی می‌شوند و سپس برای تجزیه و تحلیل بعدی به آزمایشگاه‌ها منتقل می‌شوند.»

او افزود، این تیم‌ها «تاکنون مقدار قابل توجهی از زباله‌ها را پیدا کرده‌اند که برای درک بیشتر ما از این بالون و قابلیت‌های نظارتی آن مفید خواهد بود».

مایک وال نویسنده کتاب " Out There (در برگه جدید باز می شود " (انتشارات بزرگ مرکزی، 2018؛ تصویرگری شده توسط کارل تیت)، کتابی در مورد جستجوی زندگی بیگانه است. او را در Twitter @michaeldwall دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را دنبال کنید @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) و اینستاگرام (در برگه جدید باز می شود) .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است