متن خبر

ارایه آمار واقعی از وظایف هلال احمر است

ارایه آمار واقعی از وظایف هلال احمر است

اخبارارایه آمار واقعی از وظایف هلال احمر است
شناسهٔ خبر: 109164 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا دکتر کریم همتی به برخی از دغدغه‌های دبیران کانون‌های جوانان هلال‌احمر اشاره کرد و بیان کرد:در جمعیت هلال‌احمر، حدود ۶۰۰ هزار داوطلب پای کار داریم که می‌توان روی آن‌ها حساب کرد. این‌ها گوهرهای باارزشی هستند که در کنار ما بی‌هیچ توقعی نقش‌آفرینی می‌کنند. باید آنها را ارتقا دهیم و حفظ و نگهداشت آنان را مدنظر داشته باشیم.

او بیان کرد: در نظر داریم بخشی از اولین درآمد اختصاصی که وصول می‌شود را در اختیار رئیس سازمان جوانان قرار دهیم تا فعالیت‌های کانون‌های جوانان را حمایت کنند.

به عقیده‌ رئیس جمعیت هلال‌احمر در حوزه جوانان زحمات زیادی کشیده می‌شود، در حالی‌که بازخورد چندانی ندارد و این زحمات دیده نمی‌شود.

وی بیان کرد: نیازاستزحمات جوانان در سایت‌های محلی و استانی انعکاس یابد. ضمن اینکه این زحمات حتما باید در صدا و سیمای محلی هم منعکس شود چراکه این موضوع به ایجاد انگیزه کمک خواهد کرد.

همتی به وضعیت هلال‌احمر در گذشته اشاره کرد و بیان کرد: در گذشته وضعیت جمعیت بهتر بود و تحریم‌های ظالمانه وجود نداشت. برای همین اردوهای مختلفی برگزار می‌شد. ما برای حفظ و نگهداشت جوانان باید اقدامات خوبی انجام دهیم البته این موضوع الزاما به این معنی نیست که تمام برنامه‌ها پر هزینه شود.

وی بیان کرد: متاسفانه به خیلی از اردوگاه‌ها و اماکن جمعیت هلال‌احمر در چند سال گذشته اعتباری تزریق نشدهاستو برخی از این اماکن آسیب دیده‌اند. به تدریج خودمان یا در قالب پروژه‌های مشترک این اردوگاه‌ها را راه‌اندازی می‌کنیم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد: در تولید برنامه‌های جوانان حتما باید بافت فرهنگی و اجتماعی منطقه را لحاظ کنیم. برای این منظور سازمان جوانان و زیرمجموعه‌های استانی باید با نهاد ولی فقیه ارتباط نزدیکی بگیرند. طبیعتا برنامه‌ای که در سیستان و بلوچستان اجرا می‌شود، با برنامه‌ای که در قم اجرا خواهد شد، تفاوت دارد. با توجه به شرایط خاص و عرف هر منطقه اقدامات خوبی می‌توان انجام داد.

همتی به موضوع انتخاب مشاور جوان هم اشاره کرد و بیان کرد: با همفکری رئیس سازمان جوانان، فردی را از میان جوانانی که با ما همکاری می‌کنند، به عنوان مشاور جوان انتخاب می‌کنیم.

وی تاکید کرد: سیاسی‌بازی در جمعیت هلال‌احمر جایی ندارد. نباید فردی تندرو را به عنوان مشاور جوان انتخاب کنیم. باید فردی که با عقلانیت عمل می‌کند، تعاملات خوبی دارد و می‌تواند حلقه واسط مناسبی برای مدیران باشد را برای این منظور انتخاب کنیم. ‌ایمان دارم این‌ افراد خیلی می‌توانند به ما کمک کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین بیان کرد: سازمان جوانان ورودی جذب نیروهای ماست اما باید چه کار کنیم تا هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی این نیروها را ارتقا دهیم؟ معتقدم در این زمینه به تجربه دکتر گل‌فشان نیاز داریم.

وی با اشاره به صحبت‌های یکی از دبیران کانون‌ها که بیان کرده بود باید از دبیران کانون‌ها پرسیده شود اگر به جای رئیس جمعیت هلال‌احمر بودند، چه کار می‌کردند، بیان کرد: پیشنهاد بسیار خوبیاستو ما منتظر پیشنهادات دوستان هستیم. همیشه الزاما تنها بحث کمبود اعتبارات نیست، در همین شرایط هم می‌توان کارهای خوبی انجام داد.

او بیان کرد: مسابقات سالانه و آمادگی جسمانی هم برگزار خواهد شد و از دکتر گل فشان می‌خواهیم در مورد آن برنامه‌ریزی کنند. از همه برنامه‌هایی که در راستای اهداف جمعیت هلال‌احمر باشد، استقبال می‌کنیم.

همتی از خانه‌های هلال یاد کرد و بیان کرد: طرح اصلی من ایناستکار ماندگاری انجام دهیم و آن هم دایر کردن خانه‌های هلال است. موضوعی که اساس‌نامه آن از سال ۹۴ نوشته شده بود اما بنا به دلایلی جنبه اجرایی پیدا نکرد. امروز به ۳۰ هزار خانه هلال نیاز داریم. به همین دلیل همکاری را به عنوان رابط هماهنگی خانه‌های هلال در کل کشور انتخاب کرده‌ایم. نیازاستکه در خانه‌های هلال آموزش همگانی ارائه شود. طبیعتا مردم بومی در مناطق شهری و روستایی اولین کسانی هستند که در مناطق آسیب‌دیده حضور خواهند داشت.

وی بیان کرد: بخش زیادی از جوانان و داوطلبان در کنار ما می‌توانند خانه‌های هلال را اداره کنند. این کار ماندگاری برای نظام خواهد بود. طبیعتا اگر به خوبی انجام شود، کسانی که بعد از ما می‌آیند هم در تداوم و تقویت این پروژه عظیم ملی گام برمی‌دارند.

همتی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: جذب نزدیک به هزار نفر نیرو در دستور کار جمعیت است. بخشی از این تعداد را به جوانان اختصاص داده شدهاستو مشغول پیگیری کارهای اداری آن هستیم. بدین وسیله می‌توانیم بخشی از زحمات آنها را جبران کنیم.

وی خطاب به مدیران عامل استان‎ها بیان کرد: مدیران عامل استان‌ها باید تلاش کنند تا از ظرفیت عظیم جوانان استفاده کنند؛ موضوعی که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری و رئیس محترم جمهور هم بوده است. تا جایی که می‌شود در برنامه‌های مرتبط و در شورای معاونین باید از جوانان دعوت شده و دیدگاه‌های آنان شنیده شود. همچنین می‌توان به صورت دوره‌ای با جوانان، داوطلبان و امدادگران جلساتی برگزار کرد؛ جلساتی که بسیار کمک کننده خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی‌ جمعیت‌هلال‌احمر، همتی به تفاهم‌نامه‌ با وزارت آموزش و پرورش هم اشاره کرد و بیان کرد: این تفاهمنامه با وزیر آموزش و پروزش در حال امضا شدن است. امیدوارم دغدغه‌هایی که بعضی از دوستان در مورد رده‌های سنی داشتند از این طریق حل شود.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو