متن خبر

اختصاص ۹۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری اردبیل

اختصاص ۹۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری اردبیل

اخباراختصاص ۹۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری اردبیل
شناسهٔ خبر: 111238 -
خبرکاو:

اکبر بهنامجو ۱۲ تیر در جلسه تبادل قرارداد بازنگری طرح جامع گردشگری استان اردبیل بین جهاد دانشگاهی و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: اردبیل دارای ظرفیت‌های بی‌نظیر گردشگری از جنوبی‌ترین نقطه تا شمالی‌ترین منطقه است که اختصاص اعتبارات مناسب برای رونق هرچه بیشتر گردشگری در این استان منجر خواهد شد.

وی همچنین بخش موران و گرمی را دارای استعداد ویژه در اعتلای گردشگری اعلام و بیان کرد : در بازدیدی که از دریاچه شهرک شهید غفاری در شهرستان پارس‌آباد داشتیم، برنامه‌ریزی برای احیای این منطقه گردشگری آغاز شده که با جلوه خاص و طبیعت بی‌نظیر می‌تواند به یک منطقه بی‌بدیل در جذب توریست تبدیل شود.

استاندار اردبیل اقدامات جهاد دانشگاهی را در راستای اعتلای صنعت گردشگری در اردبیل مناسب اعلام کرد و بیان کرد : پیش از این نیز طرح جامع گردشگری با همکاری جهاد دانشگاهی تدوین شده بود که می‌تواند بیان کرد ۷۰ درصد کارهای انجام شده در حوزه گردشگری براساس یافته‌های این تحقیقات است.

بهنامجو همکاری جهاد دانشگاهی و میراث فرهنگی را در بازنگری طرح جامع گردشگری ضروری خواند و بیان کرد: یکی از محورهای توسعه استان اردبیل گردشگری است که در این حوزه ضرورت دارد با یک برنامه‌ریزی میان مدت به شکل صحیح و درست حرکت کنیم تا استان در چهار سال آینده بتواند در بخش گردشگری جهش واقعی را تجربه کند.

وی از تخصیص ۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای زیرساخت‌های گردشگری از محل سفر رئیس جمهور به اردبیل خبر داد و بیان کرد: با این اعتبار زیرساخت‌های گردشگری به ویژه کمربند طلایی سبلان که جزو برنامه‌های اصلی میراث فرهنگی در توسعه صنعت گردشگری در اردبیل است، مراحل تکمیل خود را سپری خواهد کرد.

استاندار اردبیل همچنین راه‌اندازی هتل اسکول در اردبیل را یادآور شد و بیان کرد: این طرح با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و در راستای آموزش‌های نوین و مدرن در حوزه صنعت هتلداری به عنوان یک صنعت ظریف، لوکس و در عین حال پردرآمد اجرایی می‌شود.

بهنامجو بیان کرد : بازنگری طرح جامع گردشگری اردبیل با همکاری جهاد دانشگاهی و میراث فرهنگی در شورای برنامه‌ریزی به عنوان یکی از مصوبات مهم مطرح خواهد شد تا این طرح وارد فاز اجرایی شده و اردبیل از نتایج آن بهره‌مند شود.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که با حضور دکتر منزوی مدیر کل دفتر تخصصی علوم انسانی، اجتماعی و هنر جهاد دانشگاهی و دکتر محمدتقی رهنمایی استاد دانشگاه تهران و مجری بازنگری طرح جامع گردشگری برگزار شد، تبادل قرارداد این طرح انجام شد.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو