متن خبر

اختصاص ۵۰۰ هکتار زمین برای طرح اقدام ملی در فارس

اختصاص ۵۰۰ هکتار زمین برای طرح اقدام ملی در فارس

اخباراختصاص ۵۰۰ هکتار زمین برای طرح اقدام ملی در فارس
شناسهٔ خبر: 109035 -
خبرکاو:

زاهدی دوشنبه ۲ تیر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مهار تورم بخش مسکن یکی از دغدغه‌های دولت به شمار می‌رود، اجرای طرح اقدام ملی مسکن را در این زمینه تاثیرگذار دانست و بیان کرد: علاوه بر شروع مسکن ملی، تکمیل پروژه های مسکن مهر در استان نیز از اولویت‌های مد نظر است.

وی با بیان اینکه در فارس تاکنون ۵۰ هزار نفر طی ۲ مرحله در طرح اقدام ملی ثبت نام کرده‌اند، بیان کرد: پایش ثبت نام شدگان مرحله اول به اتمام رسیده و پایش ثبت نام شدگان مرحله دوم نیز مراحل نهایی را طی می‌کند.

زاهدی با یادآوری اینکه متقاضیان ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات بدون سپرده گذاری دریافت خواهند کرد، بیان کرد: مابقی قیمت تمام شده هر واحد، منهای قیمت زمین، توسط متقاضی طی ۲ سال و به شکل اقساطی پرداخت می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس همچنین در خصوص مسکن مهر نیز بیان کرد: در استان فارس ۱۱۲ هزار واحد مسکن مهر احداث شد که ۴۵ درصد از کل این واحدها توسط دولت تدبیر و امید تکمیل شده است.

او با بیان اینکه ۵ درصد از کل واحدهای مسکن مهر در فارس به دلیل مشکلات مختلف حقوقی، هنوز به بهره‌برداری نرسیده است، بیان کرد: امیدواریم تا پایان امسال، مشکلات این واحدها مرتفع و آماده واگذاری شود.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس یکی از مباحث مهم در پروژه‌های مسکن مهر را خدمات زیربنایی و روبنایی نظیر فاضلاب، مدرسه، درمانگاه، کلانتری و .... دانست و بیان کرد: کمبود این خدمات در پروژه‌های مسکن مهر احداث شده در فارس، به شدت احساس می‌شد.

زاهدی با بیان اینکه ۵۰ درصد از خدمات زیربنایی و ۸۰ درصد از خدمات روبنایی پروژه‌های مسکن مهر استان فارس در دولت تدبیر و امید انجام شده است، بیان کرد: این فعالیت‌ها همچنان تداوم دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس بیان کرد: بالغ بر ۸۰ درصد از کل محوطه‌سازی‌ها شامل معابر لازم در سایت‌های مسکن مهر و خیابان‌های منتهی به این مجموعه‌های مسکونی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم اجرایی شده و هنوز هم ادامه دارد.

انتهای پیام

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو