متن خبر

اختصاص ۱۴ هکتار زمین برای احداث فضای آموزشی در خراسان شمالی

اختصاص ۱۴ هکتار زمین برای احداث فضای آموزشی در خراسان شمالی

اخباراختصاص ۱۴ هکتار زمین برای احداث فضای آموزشی در خراسان شمالی
شناسهٔ خبر: 110310 -
خبرکاو:

عباس سعیدی، امروز هفتم تیرماه در نشست خبری اظهار کرد: با مشارکت بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و شهرداری ۱۴ هکتار زمین با کاربری آموزشی در سه شهرستان بجنورد، شیروان و اسفراین به آموزش و پرورش واگذار می شود.
وی با بیان اینکه زمین اختصاصی به شهرستان بجنورد در محدوده گلستان شهر بوده، بیان کرد : زمین قابل واگذاری در اسفراین و شیروان نیز در محدوده شهری است.
وی با اشاره به شورای آموزش و پرورش و مباحث مطرح شده در آن  بیان کرد : در مجموع از ۴۷ مصوبه شورای آموزش و پرورش در استان ۴۰ مصوبه اجرایی شده و هفت مورد آن نیز در دست پیگیری است.
وی با بیان اینکه هنگامی که آموزش و پرورش برای کمبود فضای فیزیکی و به تناسب آن رفع مشکلات فضای آموزشی مدارس غیر دولتی خود به دستگاه ها نامه زده اما پاسخی دریافت نمی کند، بیان کرد : به ناچار باید موضوع را در شورای آموزش و پرورش به ریاست استاندار مطرح کند تا چاره ای اندیشیده شود زیرا نامه و امضای مدیرکل به تنهایی ضمانت اجرایی ندارد.
سعیدی ادامه داد: در این راستا پس از شورای آموزش و پرورش و مسائل پیش آمده در نهایت موفق به دریافت ۱۴ هکتار زمین برای ساخت فضای آموزشی شدیم زیرا مدارس غیر دولتی استان کار آموزش ۱۲ درصد دانش آموزان خراسان شمالی را در سه مقطع برعهده دارند و اگر بنا بر مصوبه استاندارد سازی فضای آموزشی این مدارس که چیزی در حدود ۸۰۰ کلاس درس ۳۰ نفره می شود تعطیل میشد باید به جای آن حداقل ۸۰ مدرسه احداث شود که این یک امر ناممکن بوده و به دنبال تعطیلی این مدارس بسیاری از معضلات اجتماعی نیز ایجاد میشد که در نهایت با مشارکت دستگاه این مهم چاره اندیشی شد.
وی با اشاره به اقدامات حوزه سوادآموزی نیز، اظهار کرد: با موافقت استانداری و سازمان نهضت سواد آموزی مقرر است در قالب یک طرح طی سال جاری ۱۱ هزار بیسواد مطلق در استان تحت آموزش قرار گرفته و بیسوادی در خراسان شمالی ریشه کن شود.
وی با اشاره به مشکلات شبکه شاد و عدم دسترسی دانش آموزان در برخی از نقاط استان به آن، یادآورشد: طبق برنامه ۷۲۰ نقطه باید در خراسان شمالی دارای پوشش اینترنت شود که در تفاهم نامه ای با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در فاز اول ۳۶۸ نقطه در استان تحت پوشش شبکه اینترنت قرار خواهند گرفت.
سعیدی با اشاره به نقل و انتقالات معلمان در استان و خارج از آن، بیان کرد : تلاش می سود تا همزمان با آغاز به کار مدارس کتاب درسی و برنامه هفتگی دانش آموزان و تامین نیروی انسانی به طور کامل انجام شود.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته سال طلایی برای آموزش و پرورش در خراسان شمالی بود، بیان کرد : با توجه به ترمیم حقوق فرهنگیان، مباحث مناطق مرزی، سال گذشته درآمدهای اختصاصی این نهاد ۷۶ درصد و سایر اعتبارت نیز از افزایش ۳۳ درصدی برخوردار بود.
انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو