سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

اخبار مربوط به هدست واقعیت مجازی اپل، لو رفتن و آنچه می خواهیم ببینیم

۴a6v22PPVTtkADimhQUoGf-320-80-2.png
کنفرانس توسعه دهندگان اپل در WWDC 2023 نزدیک است و به نظر می رسد که هدست واقعیت مجازی اپل در طول آن معرفی شود. گمان می‌رود این گجت مورد انتظار یک هدست واقعیت ترکیبی مانند Meta Quest Pro باشد، اما با مشخصات بسیار بهتر و هزینه راه‌اندازی بسیار بالاتر. فاش‌های متعدد نشان می‌دهد که رونمایی از WWDC 2023 در حال رخ دادن است، و اپل ممکن است با دعوت از متخصصان واقعیت مجازی به WWDC 2023 - که بسیاری ...

کنفرانس توسعه دهندگان اپل در WWDC 2023 نزدیک است و به نظر می رسد که هدست واقعیت مجازی اپل در طول آن معرفی شود. گمان می‌رود این گجت مورد انتظار یک هدست واقعیت ترکیبی مانند Meta Quest Pro باشد، اما با مشخصات بسیار بهتر و هزینه راه‌اندازی بسیار بالاتر.

فاش‌های متعدد نشان می‌دهد که رونمایی از WWDC 2023 در حال رخ دادن است، و اپل ممکن است با دعوت از متخصصان واقعیت مجازی به WWDC 2023 - که بسیاری از آنها مهمانانی هستند که قبلاً به رویدادها دعوت نکرده است، غافلگیری را از بین برده باشد. گفتنی است، تا زمانی که خود اپل چیزی در مورد این موضوع نگوید، نمی دانیم که این گوشی چگونه خواهد بود یا واقعاً معرفی خواهد شد.

شایعه جزئیات هدست واقعیت مجازی اپل

- اعلامیه مورد انتظار در WWDC 2023
- هزینه پیش بینی شده: ۳۰۰۰ دلار / ۲۲۰۰ پوند / ۴۴۰۰ دلار استرالیا
- طراحی باریک و سبک
– دو چیپست (M2 و یکی برای XR)
- پشتیبانی از تجربیات VR و MR
- بدون کنترل، فقط ردیابی دست
- عمر باتری کوتاه

امیدواریم طولی نکشیم که مطمئن شویم هدست واقعیت مجازی اپل چه توانایی هایی دارد. اما حتی اگر ما را در تاریکی نگه دارند، مجموعه ای از شایعات و درزها تصویر کاملاً واضحی از آنچه باید انتظار داشته باشیم را نشان می دهد. این لپ تاپ به اصطلاح برای صورت شما دارای دو چیپست است – یکی برای VR مانند Snapdragon XR2 Plus که در Meta Quest Pro یافت می شود و همچنین یک M2، همان تراشه ای که در بهترین مک بوک و مک یافت می شود. علاوه بر این، ظاهراً از یک صفحه نمایش میکرو OLED با رزولوشن ۲۸۰۰ پیکسل در اینچ استفاده می کند و به جای کنترلرها، اعتقاد بر این است که فقط با دست ها، صدا و چشمان خود آن را کنترل خواهید کرد.

هدست واقعیت مجازی اپل: آنچه باید بدانید

تاریخ عرضه هدست واقعیت مجازی اپل: اپل هنوز تایید نکرده است که روی یک هدست واقعیت ترکیبی کار می کند، اما شایعات نشان می دهند که این پروژه در WWDC 2023 فاش می شود و اواخر سال عرضه می شود.

قیمت هدست واقعیت مجازی اپل: قیمت آن نیز هنوز تایید نشده است، اما شایعات حاکی از آن است که چیزی در حدود ۳۰۰۰ دلار / ۲۲۰۰ پوند / ۴۴۰۰ دلار استرالیا خواهیم دید.

ویژگی های هدست واقعیت مجازی اپل : پیش بینی می شود هدست اپل از قابلیت های واقعیت مجازی و ترکیبی برخوردار باشد. ما همچنین شنیده ایم که این دستگاه از تراشه چشمگیر M2 قدرت می گیرد.

طراحی هدست واقعیت مجازی اپل: به گفته کسانی که با این پروژه آشنا هستند، هدست واقعیت مجازی اپل می تواند بسیار کمتر از رقبای خود بزرگ به نظر برسد. اعتقاد بر این است که واحد نمایشگر همه اجزا را در خود جای می دهد، در حالی که یک بند منفرد در اطراف سر قرار می گیرد تا آن را ایمن نگه دارد، اگرچه صحبت هایی در مورد استفاده از بسته باتری خارجی وجود دارد.

عمر باتری هدست واقعیت مجازی اپل : افشاگرها پیشنهاد کرده اند که هدست واقعیت مجازی تنها در فواصل زمانی کوتاه قابل استفاده است و ما را به این باور می رساند که عمر باتری آن بسیار کوتاه خواهد بود.

کنترلرهای هدست واقعیت مجازی اپل: جدیدترین شایعات حاکی از آن است که این هدست کنترلر نخواهد داشت و تنها به ردیابی دستی بستگی دارد.

مجموعه ای <a href= از محصولات اپل، از جمله ساعت اپل و مک بوک پرو" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/4a6v22PPVTtkADimhQUoGf-320-80.png 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/4a6v22PPVTtkADimhQUoGf-480-80.png 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/4a6v22PPVTtkADimhQUoGf-650-80.png 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/4a6v22PPVTtkADimhQUoGf-970-80.png 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/4a6v22PPVTtkADimhQUoGf-1024-80.png 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/4a6v22PPVTtkADimhQUoGf-1200-80.png 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/4a6v22PPVTtkADimhQUoGf.png" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/4a6v22PPVTtkADimhQUoGf.png">

هدست واقعیت مجازی به فهرست طولانی از خطوط تولید اپل خواهد پیوست (اعتبار تصویر: Unsplash/Julian O'hayon)

اخبار و درز هدست واقعیت مجازی اپل

۲۴ مه ۲۰۲۳ - اپل چندین متخصص واقعیت مجازی را به WWDC 2023 دعوت کرده است و پیشنهاد می کند که نوعی اعلامیه VR یا AR بزرگ داشته باشد.

۱۴ مه ۲۰۲۳ - شایعه دیگری می گوید که هدست واقعیت مجازی اپل در واقع در WWDC 2023 معرفی می شود، اما تا اواخر سال ۲۰۲۳ به فروش نمی رسد.

۳۰ مارس ۲۰۲۳ - گزارش‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه هدست واقعیت مجازی اپل ممکن است WWDC 2023 را از دست بدهد، اگرچه ممکن است همچنان در آنجا فاش شود و در تاریخ بعدی عرضه شود.

۲۷ مارس ۲۰۲۳ - طبق اطلاعات فاش شده از نسخه نمایشی هدست واقعیت مجازی اپل، هدست واقعیت مجازی اپل ممکن است روی عینک شما قرار نگیرد.

۱۳ مارس ۲۰۲۳ - یک گزارش جدید نشان می‌دهد که نسل اول هدست واقعیت ترکیبی اپل دیدگاه‌ها را در داخل شرکت تقسیم کرده است و تیم کوک، مدیر عامل شرکت، برای عرضه در سال جاری تلاش می‌کند.  

5 مارس ۲۰۲۳ - طبق یک پتنت، هدست آینده احتمالاً دارای آپشن های Continuity مشابه موارد ارائه شده توسط محصولات فعلی اپل است.

۲۶ فوریه ۲۰۲۳ - ما می شنویم که هدست نسل اول اپل احتمالاً در ماه سپتامبر در کنار آیفون ۱۵ عرضه می شود و پس از آن دو هدست نسل دوم (یکی رده بالا، یکی پایین رده) در سال ۲۰۲۵ عرضه خواهد شد.

۱۶ فوریه ۲۰۲۳ - اکنون پیش بینی می شود هدست واقعیت مجازی اپل به جای رویدادی در ماه آوریل در WWDC 2023 در ژوئن معرفی شود.

۲۴ ژانویه ۲۰۲۳ - بر اساس گزارش‌ها، هدست واقعیت مجازی اپل به جای کنترلرها، ممکن است تنها به ردیابی دستی و دستورات صوتی متکی باشد.

۸ ژانویه ۲۰۲۳ - یکی از قابل اعتمادترین تحلیلگران در تجارت اپل می گوید این هدست در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ به فروش می رسد.

تاریخ عرضه هدست واقعیت مجازی اپل

به نظر می رسد هدست واقعیت مجازی اپل برای عرضه در WWDC 2023 آماده است، با این فرض که اپل در آخرین لحظه تصمیم به تاخیر انداختن آن ندارد. قرار بود این هدست در ماه آوریل عرضه شود، اما هدست واقعیت مجازی اپل به دلیل برخی مشکلات توسعه سخت افزاری و نرم افزاری آن تا ژوئن به تعویق افتاد.

به نظر می رسد اپل اکنون خود اعلامیه را با افرادی که دعوت نامه های WWDC 2023 را ارسال کرده است، مورد تمسخر قرار داده است. چندین متخصص واقعیت مجازی در این مراسم حضور خواهند داشت و به نوعی افشای واقعیت مجازی یا واقعیت گفت ه اشاره می کنند.

حتی اگر این هدست در ماه ژوئن رونمایی شود، ممکن است بلافاصله راه اندازی نشود. مینگ چی کو، تحلیلگر کارشناس اپل، اعلام کرده است که برنامه تولید این هدست یک یا دو ماه دیگر به تعویق افتاده است – اگر این درست باشد، ممکن است تا اواخر سال ۲۰۲۳ (حدود سپتامبر) گوشی را در دست نداشته باشیم.

این داستانی است که در یک فاش جداگانه شنیده ایم که می گوید این هدست واقعاً در WWDC اولین نمایش خود را خواهد داشت، اما مشکلات تولید به این معنی است که در واقع تا اواخر سال، شاید تا اواخر دسامبر در دسترس نخواهد بود.

اگر هدست واقعیت مجازی اپل در WWDC 2023 رونمایی شود، احتمالاً جزئیات بیشتری در مورد تاریخ عرضه آن خواهیم فهمید، پس هنگام شروع آن در روز دوشنبه، ۵ ژوئن، توجه زیادی به این رویداد خواهیم داشت.

هدست VR

(اعتبار تصویر: Mark Nazh / Shutterstock)

قیمت هدست واقعیت مجازی اپل

انتظار داریم که هدست واقعیت مجازی اپل دارای مشخصات بالا و طراحی بسیار عالی باشد (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح می‌دهیم) اما شایعات و افشاگری‌ها نشان می‌دهند که هزینه زیادی برای شما خواهد داشت.

در حالی که جزئیات توسط اپل تایید نشده است، رقم فعلی این است که هدست واقعیت مجازی ۳۰۰۰ دلار (حدود ۲۲۰۰ پوند / ۴۴۰۰ دلار استرالیا) قیمت خواهد داشت. این مقدار بیشتر از Oculus Quest 2 (430 دلار برای مدل ۲۵۶ گیگابایتی)، Meta Quest Pro (1000 دلار)، Pico 4 (حدود ۴۶۰ دلار برای مدل ۱۲۸ گیگابایتی)، PS5 (500 دلار برای نسخه دیسک) و PlayStation VR است. ۲ هدست (۶۰۰ دلار) ترکیبی.

این رقم ابتدا توسط The Information پیشنهاد شد و بعداً توسط بلومبرگ تأیید شد - منابع آن گفتند که اپل در ابتدا انتظار داشت روزانه تقریباً یک واحد در هر فروشگاه بفروشد. این تقریباً همان نرخ فروش Mac Pro 2019 است که ۵۹۹۹ دلار (تقریباً ۴۷۳۰ پوند / ۸۷۲۰ دلار استرالیا) برای شما بازگردانده است.

ویژگی ها و طراحی هدست واقعیت مجازی اپل

اپل هنوز وجود هدست واقعیت مجازی خود را تایید نکرده است، اما جزئیات و ویژگی های طراحی متعددی در حال حاضر به بیرون درز کرده است. به ما ایده بسیار خوبی از ظاهر و عملکرد آن می دهد.

مانند همه موارد درز، ما باید به یاد داشته باشیم که این اطلاعات را با کمی نمک در نظر بگیریم، اما این توصیه به ویژه در اینجا صادق است. دلیلش این است که اپل ظاهراً روی چندین دستگاه کار می‌کند: این هدست، یک هدست واقعیت مجازی ارزان‌تر و یک جفت عینک اپل. این منجر به سردرگمی در میان افشاگران در مورد جزئیات مربوط به کدام هدست شده است.

با این حال، همه چیز اکنون بسیار کمتر گیج کننده است و ما از آن زمان به همه شایعات بازگشته ایم و شایعاتی را در اینجا برجسته می کنیم که محتمل ترین و ثابت ترین تصویر را از دستگاه آینده اپل ارائه می دهند.

طراحی احتمالی هدست واقعیت مجازی اپل

این طرح توسط The Information بر اساس گزارش هایی از ظاهر هدست واقعیت مجازی اپل ایجاد شده است (اعتبار تصویر: اطلاعات)

اول از همه، احتمالاً یک دستگاه قدرتمند خواهد بود، با تحلیلگر اپل، مینگ-چی کو (از طریق AppleInsider) پیش بینی کرد که دستگاه دارای قدرت محاسباتی مشابه MacBook Pro (M1,2020) خواهد بود. با این حال، احتمالاً تا حدودی به دلیل تأخیرهایی است که به نظر می‌رسد اپل تراشه M1 را رها کرده است و ممکن است به جای آن از تراشه M2 در هدست خود استفاده کند – با اینکه M2 حدود ۳۵ درصد از نسل قبلی خود قدرتمندتر است.

ما همچنین انتظار داریم که هدست اپل دارای دو نمایشگر با وضوح بالا باشد که هر کدام می‌توانند رزولوشن ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ داشته باشند که چهار برابر پیکسل‌های یک صفحه نمایش ۴K و پیکسل‌های قابل‌توجهی بیشتر از هر دستگاه VR تجاری دیگری است. چندین نشت این جزئیات را تأیید کرده است، پس ما مطمئن هستیم که این نمایشگرهای با کیفیت بالا در طراحی نهایی ظاهر می شوند.

ظاهرا اپل برای کمک به حفظ باتری این قطعات، برنامه ای برای استفاده از ردیابی چشم پیچیده دارد. نرم افزار ردیابی چشم در هدست طوری طراحی شده است که کاربر به کجا نگاه می کند و فقط آن قسمت از صفحه نمایش را با وضوح کامل ۸K فعال می کند. سایر نواحی صفحه برای صرفه جویی در قدرت پردازش از طریق ترفندی به نام رندر فووید تار تر می شوند.

این می تواند به عمر باتری کوتاه دستگاه کمک کند. مارک گورمن از بلومبرگ به نقل از منابع متعدد گفته است که هدست اپل برای استفاده در فواصل کوتاه طراحی شده است. ظاهراً این یک محدودیت اجباری برای شورش در برابر ایده هایی مانند Metaverse است که شما را ملزم به استفاده از هدست برای مدت طولانی می کند. ما گمان می کنیم که اپل با نصب عمدی یک باتری کوچک که به جای اعمال هر نوع عملکرد تایم اوت به شارژ مجدد مکرر نیاز دارد، به این مهم دست یابد.

یک باتری کوچک نیز به هدست کمک می کند تا طراحی سبک وزن خود را حفظ کند – با شایعات حاکی از آن است که اپل می خواهد این هدست را تا ۱۵۰ گرم سبک کند. این می تواند بیش از دو سوم سبک تر از Meta Quest 2 (که قبلا به عنوان Oculus Quest 2 شناخته می شد) باشد. شایعات دیگر نشان می دهد که در واقع می تواند در محدوده (واقع بینانه تر) ۳۰۰-۴۰۰ گرم باشد.

اپل واچ 8 روی مچ دست

آیا می خواهید هدست واقعیت مجازی خود را با دو ساعت اپل کنترل کنید؟ (اعتبار تصویر: Shutterstock / DenPhotos)

یک پتنت نهایی نشان داد که ممکن است از دو اپل واچ برای کنترل هدست استفاده کنیم، اگرچه ما قطعاً توصیه می‌کنیم آن را با کمی نمک مصرف کنید. از آنجایی که اپل واچ ۷ از ۳۹۹ دلار / ۳۶۹ پوند / ۵۹۹ دلار استرالیا شروع می شود، نیاز به حتی یکی از آنها باعث می شود هدست واقعیت مجازی حتی گرانتر از آنچه قبلاً پیش بینی شده بود باشد.

شایعه‌ای جدیدتر نشان می‌دهد که دستگاه در عوض از روش‌های معمول‌تری برای ردیابی دستی که در رقبایی مانند Oculus Quest 2 یافت می‌شود استفاده می‌کند و علاوه بر این، به‌کلی از کنترلرها چشم پوشی می‌کند. ردیابی دست می‌تواند سخت باشد، اما اگر هدست برای بهبود دقت به داده‌های ردیابی چشم خود متکی باشد و همچنین به دستورات صوتی پیچیده متکی باشد، می‌توانیم شاهد ارائه یک تجربه کاربری عالی بدون فشار دادن گوشی به هدست VR باشیم.

همچنین شنیده‌ایم که اپل قصد دارد اسکن عنبیه را در هدست قرار دهد، پس کاربران مختلف می‌توانند آن را بپوشند و بدون نیاز به تایپ رمز عبور هر بار، پرداخت‌های تلفن همراه و ورود به حساب خود را مجاز کنند. پتنت ثبت شده توسط اپل نشان می دهد که این هدست به طور یکپارچه با سایر گجت های اپل کار می کند.