سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

احتمال عقبگرد بازار سکه/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز 9 بهمن 1402

به گزارش اقتصادنیوز، طبق اعلام سایت اتحادیه طلا و جواهر قیمت سکه امامی که روز شنبه با ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به کار خود پایان داده بود روز گذشته تا ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پایین آمد. در شرایط کنونی، برخی از تحلیلگران بازار «عرضه سکه امامی توسط بانک مرکزی» را مولفه ای موثر می دانند و بر این باورند که این اقدام می‌تواند تا حدودی از ...

به گزارش اقتصادنیوز، طبق اعلام سایت اتحادیه طلا و جواهر قیمت سکه امامی که روز شنبه با ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به کار خود پایان داده بود روز گذشته تا ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پایین آمد. در شرایط کنونی، برخی از تحلیلگران بازار «عرضه سکه امامی توسط بانک مرکزی» را مولفه ای موثر می دانند و بر این باورند که این اقدام می‌تواند تا حدودی از نوسانات صعودی بازار سکه جلوگیری کند.

البته روز یکشنبه برخی معامله گران از تبدیل نرخ حواله درهم به لیدر بازار ارز و سکه می گفتند. در همین راستا روز گذشته احمد مهدوی، دبیر انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی، از تقویت عرضه درهم خبر داد. او از برگزاری «جلسه‌ای با بانک مرکزی» اشاره کرد که «راهکارهای متنوع‌سازی سبد ارزهای صادراتی شرکت‌های پتروشیمی برای تنظیم بهتر بازار انواع ارزها نظیر درهم موردبحث قرار گرفت. » او تاکید کرد که در این جلسه «تصمیمات خوبی اخذ شده که به‌زودی اجرایی خواهد شد و شاهد افزایش سهم عرضه ارزهای غیردلاری در بازار نیما خواهیم بود» .

آنچه برخی از فعالان بازار بر آن تاکید دارند این است که اگر درهم شرکت‌های پتروشیمی عرضه شود، قرار گرفتن دلار و سکه در مسیر کاهش بیشتر، محتمل است.

با این همه روز گذشته سومین حراج حضوری شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران با حضور خریداران و فروشندگان در تالار معاملات طلا برگزار شد و آن‌طور که در خبرها آمده در این حراج حضوری از مجموع ۱۱۲ شمش طلای عرضه شده استاندارد یک‌کیلوگرمی با عیار ۹۹۵ در هزار، ۷۹ شمش طلای استاندارد مورد معامله قرار گرفت

فنی‌های بازار هم معتقدند که در حال حاضر مرز ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای سکه مهم است و اگر از این مرز عقب‌نشینی کند احتمال کاهش تدریجی آن به سمت نیمه کانال ۳۲ میلیون تومان وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز، طبق اعلام سایت اتحادیه طلا و جواهر قیمت سکه امامی که روز شنبه با ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به کار خود پایان داده بود روز گذشته تا ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پایین آمد.

 

 

 

خبرکاو