متن خبر

احتمال آغاز تمرینات ملی‌پوشان شنا از آخر هفته

احتمال آغاز تمرینات ملی‌پوشان شنا از آخر هفته

اخباراحتمال آغاز تمرینات ملی‌پوشان شنا از آخر هفته
شناسهٔ خبر: 109321 -
خبرکاو:

به گزارش ایسنا، ۴ ماهاستکه با شیوع کرونا استخرهای شنا تعطیل و ملی‌پوشان شنا، شیرجه و واترپلو امکان استفاده از استخر را از دست داده‌اند. ماه گذشته و با بازگشایی برخی از فضاهای ورزشی مسئولان فدراسیون شنا قول گرفتن مجوز برای از سرگیری فعالیت ملی‌پوشان در استخر را دادند، اما گویی ستاد مقابله با کرونا مجوزهای لازم را برای استخرهای روبسته صادر نکرد.

در این شرایط  هفته گذشته دبیر فدراسیون شنا اعلام کرد که قراراستاز استخر روباز شیرودی برای آغاز تمرینات ملی پوشان استفاده شود که مستلزم گرفتن سانسی آزاد در این استخر با همکاری وزارت ورزش و  شرکت توسعه و تجهیز خواهد بود. در حال حاضر هنوز این موضوع هم نهایی نشده و ملی‌پوشان همچنان بلاتکلیف هستند. با این حال بیان کرده می شود قراراستستاد مقابله با کرونا اجازه فعالیت در استخرهای روبسته را صادر کند. در نتیجه هنوز مشخص نیست که ملی پوشان از چه زمانی و در چه استخری (روباز یا رو بسته) فعالیت خود را آغاز می کنند.

فرید فتاحیان دبیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در بیان کرد و گو با ایسنا در خصوص از سرگیری فعالیت ملی پوشان در استخر روباز شیرودی بیان کرد: هنوز انجام نشده و به اختیار خودشان گذاشتیم، چون در بررسی ها دیدم که استخر روباز امجدیه پروتکل های لازم را رعایت نمی‌کند. ما هم نتوانستیم سانسی بگیریم. اما آنطور که ما متوجه شدیم قراراستبه استخرهای روبسته هم با حفظ پروتکل ها اجازه فعالیت داده شود. احتمالا ظرف امروز و فردا دستور داده شود. البته در صورت جلسه فدراسیون پزشکی ذکر شده اما تا زمانی که دستورالعمل کتبی برای ما ارسال نشود نمی‌توانیم کاری کنیم. ما منتظر دستوالعمل کتبی هستیم.

او بیان کرد: به هر حال باید برای آغاز تمرینات ملی پوشان به شکلی پیش رویم که ایمنی رعایت شود. در حال حاضر IOC و فدراسیون جهانی هیچ برنامه‌ای برای مسابقات انتخابی المپیک ندارند. ما هم نمی‌گوییم عجله‌ای نداریم اما ضروری نیست. اگر هم کاری قراراستانجام شود باید با رعایت ضوابط باشد.

دبیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در ادامه در خصوص رعایت نشدن پروتکل ها بیان کرد: اگر در استخر شیرودی سانسی به ما داده شود ما در سانس خود می توانیم ضوابط و پروتکل ها را رعایت کنیم، اما باید سانس در اختیار فدراسیون قرار بگیرد و شخصی جز ملی‌پوشان از فضا استفاده نکند. ما برای گرفتن سانس نامه زدیم اما چون شیرودی در اختیار بخش خصوصیاستروند خاص خود را دارد. وزارت ورزش و شرکت توسعه و تجهیز باید هماهنگی کنند تا کار پیش رود.

فتاحیان در پایان در مورد آغاز استفاده از استخر برای ملی‌پوشان بیان کرد: من فکر می کنم تا آخر هفته برنامه ملی پوشان آغاز شود. حال یا یک سانس از استخر روباز بگیریم و یا مجوز استخرهای روبسته داده شود. بیشتر مد نظر مااستکه استخرهای خودمان فعالیت را آغاز کنند تا خیال ما راحت باشد.  

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو