متن خبر

اجرای بارانداز زیلی پارس آباد در سال جاری

اجرای بارانداز زیلی پارس آباد در سال جاری

اخباراجرای بارانداز زیلی پارس آباد در سال جاری
شناسهٔ خبر: 110924 -
خبرکاو:

اکبر بهنامجو ۱۰ تیر در جریان سفر وزیر جهاد کشاورزی به پارس‌آباد با اشاره به اینکه مساحت گلخانه در استان در سال گذشته از ۱۲ هکتار به ۵۰ هکتار رسیده است، اظهار کرد: با فعال شدن پروژه‌های گلخانه‌ای در حال اجرا ۷۰۰ هزار تن به محصولات کشاورزی بیان کرد ه می‌شود که از طریق بارانداز ریلی می‌تواند به سایر نقاط عرضه شود.

به بیان کرد ه استاندار اردبیل شهرک گلخانه‌ای  ۱۶۰۰ هکتاری در پارس‌آباد و ۷۰۰ هکتاری در سایر شهرستان‌های استان از جمله اقدامات توسعه گلخانه‌ای در استان می‌باشد.

وی ادامه داد: سال گذشته در خصوص احداث بارانداز ریلی و نیز شهرک صنعتی مشترک توافقنامه‌هایی با کشور آذربایجان امضا شد.

بهنامجو بیان کرد : بیشتر سرمایه‌گذاری‌ها را بخش خصوصی انجام می‌دهد، به طوری که تسهیلات لازم از محل اعتبارات ملی و استانی تامین شده، تسهیلاتی  که از محل تبصره ۱۸ از طریق بانک کشاورزی برای پروژه‌ها در نظر گرفته شده است، نیز برای این پروژه‌ها اختصاص می‌یابد.

استاندار اردبیل بیان کرد: پروژه چهاربانده مغان مسیر پارس‌آباد به سربند نیز ۳۰ میلیارد تومان اعتبار اولیه داشته و پیمانکار آن در حال اجرای پروژه می‌باشد.

وی اضافه کرد: به دنبال آن هستیم تا قطع‌های را به پیمانکار دیگری داده و علاوه بر ۳۰ میلیارد فعلی، ۳۰ میلیارد دیگر برای آن جذب و به سه‌راهی سربند برسیم.

بهنامجو بیان کرد : بعد از سه‌راهی سربند اجرای این پروژه به سمت مشگین‌شهر  ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو