اخبار, ترفند

اجاره مودم کابلی خود را متوقف کنید، در حال پاره شدن هستید

نمای نزدیک <a href= از مودم Technicolor E31T2V1 از Spectrum Internet" width="1920" height="1080">
کوربین داونپورت / How-To Geek

هزینه های اجاره مودم کابلی به سرعت افزایش می یابد

خرید یک مودم کابلی می تواند در طول زمان هزاران دلار در هزینه های اجاره شما صرفه جویی کند و مودم باید هزینه خود را در کمتر از یک سال پرداخت کند.

وقتی به یک قبض آب و برق نگاه می کنید، خواه قبض برق باشد یا قبض اینترنت کابلی، مطمئناً احساس می کنید که هزینه های اضافی زیادی روی آن پرداخت می شود. در حالی که نمی توانید کار زیادی در مورد هزینه های نظارتی انجام دهید، یک هزینه وجود دارد که می توانید آن را پاک کنید: هزینه اجاره مدل.

از سال ۲۰۲۰، به لطف قانون محافظت از بیننده تلویزیون در سال ۲۰۱۹، ارائه‌دهندگان اینترنت کابلی غیرقانونی هستند که برای تجهیزاتی که استفاده نمی‌کنید، صورت‌حساب از شما دریافت کنند. ممکن است فکر کنید که این همیشه غیرقانونی بوده است، اما قبل از قانون، بسیاری از ارائه دهندگان کابلی برای اجاره تجهیزات (صرف نظر از اینکه آنها از تجهیزات استفاده می کردند یا نه) صورتحساب را برای مشترکین دریافت می کردند. حالا اگر از تجهیزات خودتان استفاده می کنید، باید هزینه اجاره تجهیزات را از قبض شما بگیرند.

هزینه های اجاره مودم کابلی وابسته به ارائه دهنده است و می تواند بر اساس منطقه متفاوت باشد، پس بهتر است صورتحساب خود را تحلیل کنید تا ببینید چه هزینه خاصی را می پردازید. در حالی که هزینه های اجاره مودم در محدوده ۵ تا ۱۰ دلار بود، در طول سال ها افزایش یافته است. اکثر مردم در بازه ۱۳ تا ۱۸ دلار پرداخت می کنند و مشترکین اینترنت کابلی متوسط ​​ماهانه ۱۵ دلار پرداخت می کنند.

این بدان معناست که در سراسر کشور، اکثر مشترکان اینترنت کابلی بین ۱۵۶ تا ۲۱۶ دلار هزینه تجهیزات می پردازند که میانگین آن حدود ۱۸۰ دلار در سال است.

شایان ذکر است که برخی از ارائه دهندگان مودم های مستقل عرضه نمی کنند و هزینه اجاره شامل یک دستگاه دروازه است که به عنوان مودم ترکیبی و روتر Wi-Fi عمل می کند. پس هزینه شما ممکن است شامل مودم و روتر Wi-Fi (به طور کلی کم خون) باشد. اگرچه بسیاری از مردم درگاه مودم کابلی/روتر وای فای را در حالت پل قرار می دهند و از روتر وای فای خود استفاده می کنند - که این امر باعث می شود پرداخت هزینه به ارائه دهنده کابل شما برای تجهیزاتی که حتی از آنها استفاده نمی کنید بسیار احمقانه باشد. اما نگران نباشید، ما آن را در بحث خود در مورد پنجره های بازپرداخت توضیح خواهیم داد.

بیشتر مودم‌ها هزینه‌های خود را در ماه‌ها پرداخت می‌کنند، نه سال‌ها

زمانی که متوجه می شوید مودم جدید کمتر از هزینه اجاره سالانه هزینه دارد، اجاره مودم از ارائه دهنده کابلی خود چندان منطقی نیست.

از لحاظ تاریخی، هزینه های اجاره مودم های کابلی کمتر و قیمت مودم های کابلی بسیار بالاتر بود. در دهه ۲۰۰۰ و اوایل دهه ۲۰۱۰، با خرید مودم کابلی خود، ممکن است دو سال یا بیشتر طول بکشد. (و با تمام مزخرفات قبل از ۲۰۲۰ در مورد دریافت صورتحساب برای تجهیزاتی که حتی از آنها استفاده نمی کردید، هرگز یکنواخت نمی کنید.)

اما از سال ۲۰۲۳، قیمت مودم های کابلی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است در حالی که هزینه های اجاره مودم برای بسیاری از مشترکان بیش از دو برابر شده است.

اکنون می توانید یک مودم DOCSIS 3.0 با پیکربندی کانال ۳۲×۸ را با قیمت حدود ۶۰ دلار در فروش انتخاب کنید، مانند Arris Surfboard SB6190. (شما باید همیشه فهرست مودم های مجاز ارائه دهنده خود را دوباره تحلیل کنید - مانند این فهرست مودم تایید شده برای Spectrum یا این فهرست برای Cox - اما خواهید دید که مودم های کابلی محبوب توسط همه ارائه دهندگان اصلی پشتیبانی می شوند.)

تخته SURF ARRIS SB6190 DOCSIS 3.0 32 x 8

این گزینه قابل اعتماد و محبوب از سری Arris Surfboard برای مشترکین اینترنت کابلی با هر سطح اشتراکی با سرعت ۸۰۰ مگابیت در ثانیه یا کمتر از آن، که اکثر کاربران پهنای باند کابلی در ایالات متحده هستند، عالی است.

اگر ارائه دهنده کابل شما ماهانه ۱۵ دلار برای یک مودم مشابه یا کوچکتر از شما هزینه کند، فقط در عرض چهار ماه از بین می رود. و برای افرادی که نیاز به تعویض مودم و روتر وای فای دارند، زیرا از واحد ترکیبی ارائه دهنده خود استفاده می کنند، تنها در سال اول ۱۲۰ دلار پس انداز مازاد بر روی روتر Wi-Fi باقی می ماند. این پول بسیار زیادی است تا یک روتر کاملاً قابل تعمیر و مقرون به صرفه تهیه کنید که بسیار بهتر از آشغال هایی است که ارائه دهنده کابل شما به شما داده است.

در واقع، اکثر مشترکان اینترنت کابلی در عرض یک سال حتی به خرید یک مودم و روتر وای فای برای جایگزینی وسایلی که در آن قرار داده اند، دچار مشکل می شوند.

در طول زمان صدها دلار پس انداز خواهید کرد

بازپرداخت یک سال یا کمتر انگیزه خوبی است تا در نهایت مودم اجاره ای خود را تحویل داده و یکی بخرید. اما اگر به انگیزه بیشتری نیاز دارید، پس انداز را در طول زمان در نظر بگیرید.

فرض کنید ده سال است که کاربر اینترنت کابلی بوده اید. و برای اینکه مثال نظری خود را واقع بینانه نگه داریم، بیایید بگوییم که چند افزایش قیمت را پشت سر گذاشته اید. برای سه سال اول، هزینه اجاره شما ۸ دلار بود. برای چهار مورد بعدی، ۱۲ دلار بود. سپس، ارائه‌دهنده شما آن را تا میانگین ملی ۱۵ دلار برای سه مورد آخر افزایش داد. در طول ده سال، شما فقط ۱۴۰۴ دلار هزینه تجهیزات پرداخت کردید.

با فرض اینکه در شروع اشتراک اینترنت کابلی خود ۱۰۰ دلار برای یک مودم کابلی خرج کرده اید و یک بار آن را جایگزین کرده اید (به دلیل ارتقاء شبکه یا خرابی تجهیزات)، ۲۰۰ دلار هزینه تجهیزات کاسته شده و ۱۲۰۴ دلار صرفه جویی کرده اید. که حدود ۱۲۰ دلار در سال برای پوشش هزینه روتر Wi-Fi شما باقی می ماند.

توصیه می کنیم هر ۳ تا ۵ سال یکبار روتر وای فای خود را تعویض کنید تا از فناوری فعلی Wi-Fi استفاده کنید. اگر هر سه سال یک بار با استفاده از پولی که در هزینه‌های اجاره به‌عنوان بودجه جدید روتر Wi-Fi خود صرفه‌جویی کرده‌اید، به‌روزرسانی می‌کنید، ۳۶۰ دلار برای هر ارتقای روتر هزینه خواهید داشت.

و این فقط پولی است که در گذشته روی میز باقی مانده است. اگر در طی ده سال آینده قیمت کرایه را افزایش ندهد، ۱۸۰۰ دلار دیگر به عنوان هزینه اجاره تجهیزات پرداخت خواهید کرد. آن پولی که در جیبتان برمی‌گردانید، مطمئناً بیشتر از هزینه خرید یک مودم DOCSIS 3.1 و روتر خوب امروزی، یک مودم DOCSIS 4.0 در زمان‌های ضروری و یک یا دو دور دیگر ارتقاء روتر Wi-Fi است. سالها.

حتی با در نظر گرفتن همه اینها، به راحتی صدها دلار پس انداز خواهید کرد و تجربه بهتری نسبت به استفاده از تجهیزات استاندارد ارائه دهنده کابل خواهید داشت.

در حالی که اگر در شرایط اجاره کوتاه مدت هستید یا اگر ترجیح می دهید ارائه دهنده کابل شما مسئولیت مدیریت و جایگزینی تجهیزات شما را بر عهده بگیرد، از آنجایی که مودم ها در طول زمان ارزان شده اند، می توانید برای عدم خرید مودم کابلی استدلال کنید. آن استدلال ها به خوبی سابق نمی ماند. زمانی که مدت زمان بازپرداخت به اندازه چند ماه کوتاه باشد و پس انداز آن در طول زمان قابل توجه باشد، دشوار است که ارزش خرید مودم کابلی خود را به طور کامل درک نکنید.

بهترین روترهای وای فای ۲۰۲۳

ASUS AX6000 (RT-AX88U)

بهترین روتر Wi-Fi به طور کلی

ASUS AX6000 (RT-AX88U)
TP-Link Archer AX3000 (AX50)
TP-Link Archer AX3000 (AX50)
تی پی لینک آرچر A8

بهترین روتر ارزان

تی پی لینک آرچر A8
روتر سه باند ایسوس GT-AX11000

بهترین روتر بازی

روتر سه باند ایسوس GT-AX11000
ASUS ZenWiFi AX6600 (XT8) (2 بسته)

بهترین روتر مش وای فای

ASUS ZenWiFi AX6600 (XT8) (2 بسته)
تی پی لینک دکو ایکس 20

بهترین روتر مش با بودجه

تی پی لینک دکو ایکس ۲۰
NETGEAR Nighthawk CAX80

بهترین ترکیب روتر مودم

NETGEAR Nighthawk CAX80
ExpressVPN Aircove

بهترین روتر VPN

ExpressVPN Aircove
تی پی لینک AC750

بیت سفر روتر

تی پی لینک AC750
ASUS ROG Rapture GT-AXE11000

بهترین روتر Wi-Fi 6E

ASUS ROG Rapture GT-AXE11000

خبرکاو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *