سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

اتحادیه اروپا تصمیم می گیرد که اپل مجبور نخواهد شد iMessage را برای رقبا باز کند، زیرا به سه سرویس مایکروسافت اجازه می دهد از DMA استفاده کنند.

اپل مجبور نخواهد شد iMessage را با واتس اپ و سایر رقبای پیام رسان همکاری کند، همچنین مایکروسافت با کنترل های سخت تری بر نحوه کارکرد موتور جستجوی خود Bing در اتحادیه اروپا مواجه نخواهد شد، پس از اینکه قانونگذاران اتحادیه به این نتیجه رسیدند که این سرویس ها با محدودیت ها مطابقت ندارند. برای تعیین تحت قانون بازارهای دیجیتال (DMA). کمیسیون همچنین امروز بيان کرد که دو تحقیق دیگر در بازار - در مورد مرورگر وب مایکروسافت Edge و سرویس ...

اپل مجبور نخواهد شد iMessage را با واتس اپ و سایر رقبای پیام رسان همکاری کند، همچنین مایکروسافت با کنترل های سخت تری بر نحوه کارکرد موتور جستجوی خود Bing در اتحادیه اروپا مواجه نخواهد شد، پس از اینکه قانونگذاران اتحادیه به این نتیجه رسیدند که این سرویس ها با محدودیت ها مطابقت ندارند. برای تعیین تحت قانون بازارهای دیجیتال (DMA).

کمیسیون همچنین امروز بيان کرد که دو تحقیق دیگر در بازار - در مورد مرورگر وب مایکروسافت Edge و سرویس تبلیغات آنلاین Microsoft Advertising - را بسته است، بدون اینکه مشخص شود که آنها باید تحت این مقررات به عنوان "سرویس های پلت فرم اصلی" تعیین شوند. پس تصمیمات به این معنی است که فهرست اولیه 22 سرویس پلتفرم اصلی که کمیسیون سال گذشته اعلام کرد، گسترش نخواهد یافت.

اپل و مایکروسافت هر دو به عنوان "دروازه بانان" DMA برای مجموع پنج سرویس پلتفرم اصلی در پاییز گذشته تایید شدند - زمانی که سیستم عامل موبایل اپل iOS، اپ استور و مرورگر وب سافاری، و سیستم عامل ویندوز مایکروسافت و شبکه اجتماعی لینکدین به عنوان در حال سقوط نامگذاری شدند. -حوزه مقررات قبلی رقابت.

مقررات سراسری اتحادیه اروپا الزامات قابلیت همکاری را بر روی برنامه‌های پیام‌رسانی درون محدوده قرار می‌دهد و - به طور گسترده‌تر - مجموعه‌ای از تعهدات و الزامات اولیه را در مورد نحوه اجرای خدمات تعیین‌شده توسط غول‌های دروازه‌بان اعمال می‌کند.

در زمان تعیین‌های اولیه، کمیسیون اعلام کرد که تحقیقاتی را برای تحلیل موارد ارسالی از دو غول فناوری آغاز خواهد کرد که به ترتیب استدلال می‌کنند iMessage (در مورد اپل) و Bing، Edge و Microsoft Advertising (در مایکروسافت) نباید مورد استفاده قرار گیرند. به فهرست خدمات پلت فرم اصلی تنظیم شده اضافه شده است.

مقررات سراسری اتحادیه اروپا یک نوار استفاده از بیش از 45 میلیون کاربر فعال ماهانه (و 10000 کاربر تجاری) را برای تعیین خدمات تعیین می کند و این زوج ادعا کرده بودند که سرویس های مورد نظر به اندازه کافی محبوب نیستند - از جمله، در مورد اپل، ادعای کاربران تجاری iMessage. در واقع با استفاده از یک محصول جداگانه.

کمیسیون حداکثر 5 ماه به خود اجازه داده بود تا استدلال های این زوج را علیه تعیین های بیشتر تحلیل کند و تحقیقات را به پایان برساند. پس ، در این صورت، تخصیص کامل را گرفته است - بيان کرد که تصمیمات را دیروز اتخاذ کرده است.

اپل و مایکروسافت برای اظهار نظر در مورد مهلت تعیین برای iMessage، Bing، Edge و Microsoft Advertising تماس گرفتند.

در زمان انتشار، دسترسی مایکروسافت ممکن نبود، اما سخنگوی اپل این بیانیه را برای ما ارسال کرد - با استقبال از توسعه:

ما از کمیسیون برای موافقت با ما که iMessage نباید تحت DMA تعیین شود، تشکر می کنیم. iMessage یک سرویس عالی است که کاربران اپل آن را دوست دارند زیرا راه آسانی برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده فراهم می کند و در عین حال محافظت های امنیتی و حریم خصوصی پیشرو در صنعت را ارائه می دهد. امروزه مصرف‌کنندگان به طیف گسترده‌ای از برنامه‌های پیام‌رسان دسترسی دارند و اغلب از بسیاری از آنها به طور همزمان استفاده می‌کنند، که نشان می‌دهد جابه‌جایی بین آنها چقدر آسان است.

تصمیمات برای عدم تعیین چهار سرویس اضافی در حال حاضر پابرج است. اما در بیانیه مطبوعاتی کمیسیون اشاره شده است که "در صورت بروز هرگونه تغییر اساسی، به نظارت بر تحولات بازار در رابطه با این خدمات ادامه خواهد داد" - به این معنی که تغییرات قابل توجه در سهم بازار می تواند باعث ارزیابی مجدد شود.

پیش بینی می شود دروازه بانان - از جمله اپل و مایکروسافت - تا 7 مارس اطمینان حاصل کنند که خدمات پلتفرم اصلی تعیین شده با قوانین DMA مطابقت دارند - به همین دلیل است که در هفته های اخیر شاهد انبوهی از اطلاعیه ها و تغییرات از سوی غول های فناوری بوده ایم که ادعا می کنند در حال دریافت هستند. خدمات خود را برای ضرب الاجل آماده است.

اینکه آیا آنها واقعاً مطابقت دارند یا خیر، باید دید - این به کمیسیون است که DMA را در مورد دروازه بانان اجرا می کند تا آن را تعیین کند. (نکته: مجازات برای نقض رژیم می تواند تا 10٪ گردش مالی سالانه جهانی یا 20٪ برای متخلفان تکرار شود.)

خبرکاو