متن خبر

ابزار Declutter جدید کروم ممکن است به زودی به مدیریت 100 تب باز شما کمک کند

ابزار Declutter جدید کروم ممکن است به زودی به مدیریت 100 تب باز شما کمک کند

شناسهٔ خبر: 460968 -
برنامه مرورگر گوگل کروم در آیفون
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

شواهد اخیر نشان می‌دهد که Chrome در Android ممکن است یک ابزار Tab Declutter جدید دریافت کند تا به افراد کمک کند بسیاری از برگه‌های باز را مدیریت کنند. نکات این ویژگی در خطوط کد در پلتفرم کرومیوم گوگل توسط 9To5Google کشف شد. دقیقاً مشخص نیست که Tab Declutter چگونه کار خواهد کرد، اگرچه اطلاعات کافی برای ترسیم یک تصویر وجود دارد.

بر اساس این گزارش، برگه هایی که برای مدت طولانی استفاده نشده اند به طور خودکار در یک بایگانی قرار می گیرند. سپس می توانید به ویرایشگر آرشیو بروید ، به آنچه در آنجا وجود دارد نگاه کنید و خودتان تصمیم بگیرید که آیا می خواهید. یک برگه را حذف کنید یا آن را بازیابی کنید.

Tab Declutter نه تنها می تواند به افراد در مدیریت یک مرورگر نامرتب کمک کند، بلکه ممکن است عملکرد کروم را نیز افزایش دهد. همه آن برگه‌های باز می‌توانند رم دستگاه را از بین ببرند و سرعت کار را تا حد خزیدن کاهش دهند.

این اولین باری نیست که گوگل روی بهبود مدیریت تب برای مرورگر خود کار می کند. در ژانویه، این شرکت یک ابزار سازمان‌دهنده را پیاده‌سازی کرد که از قدرت هوش مصنوعی برای گروه‌بندی فوری برگه‌ها بر اساس یک موضوع خاص استفاده می‌ کرد.

این تلاش‌ها حتی به سال 2020 برمی‌گردد، زمانی که غول فناوری شروع به توسعه قابلیتی کرد که توصیه می‌کرد در صورتی که برگه‌های خاصی را برای مدت طولانی رها کرده‌اند، ببندند . این ابزار شبیه به ابزار جدید Declutter بود، اگرچه بسیار کمتر تهاجمی بود، زیرا چیزی را بایگانی نمی کرد. در نهایت، چیزی از آن حاصل نشد، با این حال به نظر می رسد گوگل به این ایده قدیمی نگاه می کند.

گمانه زنی در تمام برگه های باز

همانطور که 9To5Google اشاره می کند، این پتانسیل را دارد که به "یکی از آزاردهنده ترین ویژگی هایی تبدیل شود" که این شرکت تا به حال ساخته است. تصور کنید کروم برگه هایی را که می خواستید به آنها نگاه کنید بدون اطلاع شما ناپدید می شود. ممکن است خیلی سریع خسته کننده شود.

بعلاوه، آیا می توان محدودیت زمانی برای زمانی که یک صفحه استفاده نشده مجاز به کنار گذاشتن است تعیین کرد؟ آیا فهرست استثنایی وجود خواهد داشت که به کروم می گوید وب سایت های خاصی را تنها بگذارد؟ اگر و چه زمانی این ویژگی در نهایت فعال شود، ما پاسخ خواهیم داد.

ما هیچ اطلاعاتی در مورد زمان راه اندازی Tab Declutter نداریم. مشخص نیست که آیا کروم در iOS برنامه‌ریزی شده است که ارتقای مشابه نسخه Chromium را دریافت کند یا خیر. این امکان وجود دارد که دستگاه‌های Android ابتدا دیب‌ها، سپس آیفون‌ها، یا آیفون در برخی مناطقی که مرورگر مبتنی بر Chromium ندارند، کنار گذاشته شود.

9To5Google حدس می‌زند که این به‌روزرسانی در اوایل ماه مه به عنوان بخشی از Chrome 125 راه‌اندازی می‌شود. اگر هنوز در میانه‌ی توسعه باشد، این کمی زود به نظر می‌رسد. اواخر تابستان تا اوایل پاییز محتمل‌تر است، اما ممکن است کاملاً در اشتباه باشیم. فقط باید صبر کنیم

تا زمانی که اخبار بیشتری دریافت کنیم، جمع بندی TechRadar از بهترین کروم بوک های سال 2024 را تحلیل کنید.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

مشارکت کننده

سزار کادناس چندین سال است که در مورد صنعت فناوری می نویسد و در زمینه لوازم الکترونیکی مصرفی، دستگاه های سرگرمی، ویندوز و صنعت بازی تخصص دارد. اما او همچنین علاقه زیادی به گوشی‌های هوشمند، پردازنده‌های گرافیکی و امنیت سایبری دارد.

خبرکاو

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است