متن خبر

ابتکار Google’s Privacy Sandbox شما را از ردیابی وب نجات نخواهد داد

ابتکار Google’s Privacy Sandbox شما را از ردیابی وب نجات نخواهد داد

اخبارابتکار Google’s Privacy Sandbox شما را از ردیابی وب نجات نخواهد داد
شناسهٔ خبر: 266829 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

به قول خود ، گوگل به طور رسمی نسخه بتای "Privacy Sandbox" خود را راه اندازی کرده است، مجموعه ای رو به رشد از ابتکارات متفاوت که برای ناشناس کردن ردیابی داده ها بدون جلوگیری کامل از آن طراحی شده است.

طبق صفحه فرود (در برگه جدید باز می شود) برای انتشار (از طریق Gizmodo (در برگه جدید باز می شود) ، اصول اصلی Privacy Sandbox شامل حذف اشتراک گذاری داده های کوکی بین وب سایت ها و پردازش داده ها در دستگاه اما به دور از برنامه ها است. و سرورهای خارجی، دسترسی آنها را به آن داده ها محدود می کند.

این شرکت محدودیت‌هایی را برای اثر انگشت (ایجاد داده‌های طراحی شده برای شناسایی کاربر) و دسترسی پلتفرم‌های تبلیغاتی جعلی به داده‌های متعلق به یک فرد اعمال می‌کند. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که Google's Privacy Sandbox به دنبال تحول یا حتی مخالفت با صنعت تبلیغات آنلاین نیست.

جعبه ایمنی حریم خصوصی Google

بله، کاربران همچنان تحت جعبه ایمنی حریم خصوصی ردیابی خواهند شد، زیرا گوگل قصد دارد سیستمی را برای استفاده از الگوهای موجود در داده های افراد برای ایجاد نمایه ای مبهم از شخصیت آنها ایجاد کند.

این باعث می‌شود که شخصی برای تبلیغ‌کنندگان به‌عنوان یک «طرفدار ورزش» یا «مراقب تماشاگر» مشخص شود، بدون اینکه داده‌های شناسایی خاصی با آنها به اشتراک گذاشته شود، پس همچنان می‌توان با تبلیغات هدفمند به آنها خدمات داد.

این مفهوم امنیت سایبری ، که عموماً به عنوان حریم خصوصی متمایز شناخته می‌شود، مطمئناً بهتر از پلتفرم‌های تبلیغاتی و رسانه‌های اجتماعی است که پرونده‌هایی را برای کاربران ایجاد می‌کنند، خواه آن‌ها با آن موافقت کنند یا نه، و خوب است که چنین سیستمی به یک پلتفرم اصلی فناوری منتقل می‌شود.

اما اگر ایده استفاده از داده های شخصی به هر طریقی نگران کننده به نظر می رسد، به دنبال ابزارهای رایگان حفظ حریم خصوصی باشید، مانند افزونه های مرورگر که تبلیغات و ردیاب هایی مانند uBlock Origin (در برگه جدید باز می شود) و Decentraleyes (در برگه جدید باز می شود) را حذف می کنند.

با این حال، برخی از چیزهایی وجود دارد که Google در تلاش است تا با Privacy Sandbox که هنوز در حال توسعه است، به آن دست یابد و آن را به پروژه ای تبدیل می کند که ارزش توجه کردن را دارد.

به عنوان مثال، برنامه‌ها در کروم‌بوک‌ها یا تلفن‌های اندرویدی به دلیل تغییراتی که در روش پردازش داده‌ها در آن دستگاه‌ها ایجاد می‌شود، می‌توانند سریع‌تر اجرا شوند، و به نظر می‌رسد گوگل متعهد به جلوگیری از «ردیابی مخفی» است، به طوری که اگر کاربران ردیابی می‌شوند، از آن مطلع شوند.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است