متن خبر

آیفون 16 می‌تواند با رم و فضای ذخیره‌سازی اضافی همراه باشد – فقط برای هوش مصنوعی

آیفون 16 می‌تواند با رم و فضای ذخیره‌سازی اضافی همراه باشد – فقط برای هوش مصنوعی

شناسهٔ خبر: 459686 -
آیفون 15 <a href= از جلو" class=" block-image-ads hero-image" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/7tLF78dqRPZstGLULgjBaE-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/7tLF78dqRPZstGLULgjBaE-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/7tLF78dqRPZstGLULgjBaE-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/7tLF78dqRPZstGLULgjBaE-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/7tLF78dqRPZstGLULgjBaE-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/7tLF78dqRPZstGLULgjBaE-1200-80.jpg 1200w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/7tLF78dqRPZstGLULgjBaE-1920-80.jpg 1920w" sizes="(min-width: 1000px) 600px, calc(100vw - 40px)" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/7tLF78dqRPZstGLULgjBaE.jpg">
آیفون 15 می تواند ویژگی های جدید هوش مصنوعی را نیز دریافت کند (اعتبار تصویر: آینده)

فاش شدن آیفون 16 در حال حاضر شروع به انباشته شدن کرده است، پیش از عرضه مورد انتظار در ماه سپتامبر، و آخرین شایعه ای که به ما رسیده است نشان می دهد که این گوشی با ارتقاء حافظه رم و ذخیره سازی عرضه می شود – مخصوصاً برای تطبیق با ویژگی های اضافی هوش مصنوعی در داخل هواپیما.

این از گزارشی از کره جنوبی (از طریق مشاور معروف @Tech_Reve که بیان می‌کند که سطح پایه آیفون 16 می‌تواند با 8 گیگابایت رم، 256 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی یا هر دو عرضه شود تا به هوش مصنوعی یکپارچه فضای بیشتری بدهد. دستورات را فکر، ذخیره و پردازش کنید.

برای مقایسه، ارزان ترین آیفون 15 با 6 گیگابایت رم و 128 گیگابایت فضای ذخیره سازی عرضه می شود (البته نسخه های 256 و 512 گیگابایتی نیز موجود است). فضای سر اضافی برای کارهای اضافی که ابزارهای هوش مصنوعی مولد نیاز دارند، ضروری است.

تنها کوچک‌ترین مدل هوش مصنوعی گوگل ، جمینی نانو، به اندازه کافی جمع و جور است که می‌تواند روی یک گوشی هوشمند جای بگیرد - به‌ویژه گوشی‌های پیکسل 8 پرو و ​​گوشی‌های گلکسی اس 24 سامسونگ . ممکن است در آینده تغییر کند ، اما بسیاری از محاسبات هوش مصنوعی در حال حاضر در فضای ابری بارگذاری می‌شوند.

هوش مصنوعی همه جا به یکباره

اخیراً یک گزارش جالب از یک شرکت اوراق بهادار کره ای منتشر شده است. برخی از تحلیلگران حدس می زنند که ظرفیت رم آیفون 16 به دلیل هوش مصنوعی روی دستگاه افزایش می یابد. با این حال، طبق گزارش ها، اپل در حال تحقیق برای اجرای هوش مصنوعی روی دستگاه با استفاده از فلش NAND به جای رم است. من همچنین… pic.twitter.com/U4XYg62X3A 23 مارس 2024

اپل به انجام کارهای محاسباتی تا حد امکان به صورت محلی، بدون انتقال جریان داده به و از سرورهای روی وب افتخار می کند. این بدان معناست که بیشتر اطلاعات شما فقط در تلفن یا لپ تاپ شما ذخیره می شود، جایی که امن و خصوصی است.

اگر قرار است این اتفاق با آپشن های هوش مصنوعی که اپل وعده داده است بیفتد، آیفون 16 ممکن است نیاز به غرغر بیشتری داشته باشد. همانطور که این راهنمایی‌کننده اذعان می‌کند، هنوز هیچ چیز تایید نشده است و برنامه‌های اپل همچنان ممکن است تغییر کند. همچنین این سوال را مطرح می‌کند که چه مقدار از این قابلیت هوش مصنوعی ممکن است به گوشی‌های قدیمی‌تر و کم‌قدرت‌تر برسد.

ما دقیقا نمی دانیم که این ویژگی های هوش مصنوعی اپل قرار است چه باشد، اما همه نشانه ها نشان می دهد که iOS 18 دارای مجموعه ای از ابزارهای هوش مصنوعی مولد شبیه به ابزارهایی است که در گوشی های دیگر دیده ایم (و به اندازه کافی عجیب، ممکن است گوگل کمک کند ).

احتمالاً اپل در WWDC (کنفرانس جهانی توسعه دهندگان) که معمولاً هر سال در ماه ژوئن برگزار می شود، چیزهای بیشتری به ما خواهد گفت. پس از آن، نسخه‌های بتا عمومی iOS 18 و سپس گوشی‌های جدید آیفون 16 را در ماه سپتامبر دریافت خواهیم کرد.

شما هم ممکن است دوست داشته باشید

مشارکت کننده آزاد

دیو یک روزنامه نگار مستقل در زمینه فناوری است که بیش از دو دهه در مورد ابزارها، برنامه ها و وب می نویسد. در استوکپورت، انگلستان، در TechRadar او را خواهید دید که اخبار، ویژگی‌ها و بررسی‌ها را پوشش می‌دهد، به‌ویژه برای تلفن‌ها، تبلت‌ها و پوشیدنی‌ها. دیوید برای اطمینان از اینکه پوشش اخبار فوری ما در تعطیلات آخر هفته بهترین است.

خبرکاو

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است